Телефон: +38 (044) 431 04 60
Аудиторія: 303, 3-й поверх
E-mail: psy.exp.knu@gmail.com
Завідувачка кафедри: Малишева Каріне Олегівна, доцентка, кандидатка психологічних наук, фахівчиня в галузі нейропсихології, прикладної психології в сферах консультування та діагностики.
Лаборантка кафедри: Адріанова Жанна Іванівна.
Кафедра експериментальної та прикладної психології заснована 15 травня 2020 року. Кафедра розвиває кращі традиції викладання теоретичних і прикладних аспектів психології, чітко дотримуючись сучасних освітніх вимог, які стоять перед вищою школою. Новостворена кафедра експериментальної та прикладної психології підсилюватиме викладання експериментальної психології, активізує проведення наукових досліджень. Важливим напрямом роботи кафедри є розвиток прикладної психології як сучасного напряму, який робить акцент на застосуванні психологічних знань (принципів, методів) у різних видах людської діяльності: бізнесі, юриспруденції, медицині, спорті, політиці тощо. Зі свого боку, це підсилить міждисциплінарні зв'язки психології та підвищіть практичну значущість психологічних знань.
Викладачі кафедри забезпечують:
- читання нормативних та спеціальних дисциплін при підготовці фахівців ОР “бакалавр” за спеціальностями “Психологія”, “Соціальна робота”, “Соціальна педагогіка”
- читання нормативних та спеціальних дисциплін при підготовці фахівців ОР “магістр” на програмах “Нейропсихологія”, “Психологія”, “Клінічна психологія з основами психотерапії” за спеціальністю “Психологія”.
Викладачі кафедри забезпечують викладання таких дисциплін:
Освітній рівень «бакалавр»: “Експериментальна психологія”, “Етнокультурна психологія”, “Практикум з загальної психології” (модулі “відчуття та сприймання”, “уява, емоції, воля”), “Нейропсихологія”, “Нейрокультурологія”, “Психологія агресії”, “Основи психології” (англійською мовою).
Освітній рівень «магістр»: “Нейрохімія та психофармакологія”, “Еволюційна психологія” (українською та англійською мовами), “Нейроетика та етнокультурна психологія”, “Нейропсихологія свідомих та несвідомих психічних процесів”, “Когнітивна та соціальна нейропсихологія”, “Нейропсихологія розвитку та особистісної зрілості”, “Нейропсихологія емоцій та тілесності” (англійською мовою), “Нейропсихологія творчості та нейроестетика”, “Етнофармакологія та змінені стани свідомості”, “Нейрополітологія та психологія переконань”, “Нейропсихологічні аспекти підтримання психологічного благополуччя працівників”, “Нейронаука у практиці психолога-консультанта”, “Актуальні проблеми клінічної нейропсихології”, “Психологічні дослідження в інтернет-середовищі”, “Нейропсихологія особистості”, “Нейропсихотерапія”, “Апаратні методи діагностики, моделювання та корекції функціональних станів: практикум”.
Основні напрями наукової роботи кафедри: експериментальні психологічні та міждисциплінарні дослідження, крос-культурні психологічні дослідження, емпіричні дослідження в нейропсихології, нейропсихотерапії, нейрокультурології.
Кафедра експериментальної та прикладної психології співпрацює з міжнародними недержавними організаціями та програмами (USAID, GIP Justice International Cooperation), провідними державними установами України (Інститут психології ім. Г.С.Костюка НАПН України, Інститутом психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, Інститутом нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова; Українським медичним центром реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, Навчально-науковим центром "Інститут біології та медицини", Українським центром нейромаркетингових і поведінкових досліджень “Beehiveor”, провідними факультетами і кафедрами вищих навчальних закладів України.
За сприяння кафедри експериментальної та прикладної психології здійснюється популяризація науки: відбуваються виступи членів кафедри з науково-популярними доповідями та лекціями, участь у заходах, які транслюються по телебаченню, радіо, а також в інтернеті.