
Телефон: +38 (044) 521-32-64
Кімната: 412, 4-й поверх
E-mail: srsp.psy@knu.ua
Завідувач кафедри: Чернуха Надія Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор. Фахівець у галузі соціальної педагогіки, інклюзивної освіти, організації соціалізуючого освітнього середовища в умовах закладу вищої освіти.
Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки створена у 2016 році за ініціативи доктора психологічних наук, професора, Чуйко Олени Василівни. Її відкриття пов’язано із новим етапом становлення соціальної роботи в Україні, який знаменує розвиток соціальної роботи як галузі наукового знання, розгалуженої практики, професійної підготовки і складової частини соціального сервісу.
Кафедра є членом Асоціації Європейських Шкіл соціальної роботи (EASSW).
Основні завдання кафедри:
- упровадження компетентнісної моделі підготовки фахівців в галузі психічного здоров’я населення;
- участь кафедри в розробці освітніх та професійних стандартів соціальної роботи;
- участь у міжнародних та українських дослідницьких проектах, спрямованих на розробку та освоєння відновлювальних практик в галузі соціальної роботи;
- кадрове забезпечення спеціалізованих державних і недержавних установ та закладів соціальної та соціально-педагогічної реабілітації;
- надання експертно-консультаційних послуг з питань відновлювальних практик в соціальній роботі.
Основні напрями освітньої діяльності кафедри: Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки здійснює професійну підготовку за спеціальністю 231 Соціальна робота за трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями вищої освіти:
Бакалавр – освітньо-професійна програма «Соціальна педагогіка» (очна)
Магістр – освітньо-професійні програми «Соціальна реабілітація» (очна), «Соціальна педагогіка» (очна); «Соціальна інклюзія» (заочна)
Доктор філософії PhD– освітньо-наукова програма «Соціальна робота» (очна/заочна).
Процес навчання ґрунтується на ідеї розвитку суб’єктності студента за рахунок обов’язкового включення їх у професійно-орієнтовані практики впродовж навчання в університеті (волонтерські, дослідницькі, проектні, клінічні практики), широкого використання інтерактивних методів навчання (дискусії, тренінги, ОДІформи, симуляційні ігри, проектні форми навчання тощо), поглибленого вивчення англійської мови. Кафедра надає всіляку підтримку програмам академічної мобільності студентів (Фінляндія, Німеччина, Угорщина), навчанню студентів за програмою подвійного диплому (Польща). При кафедрі відкрита Школа соціального лідерства, як платформа розвитку лідерських ініціатив і соціальної активності студентства.
На кафедрі соціальної реабілітації та соціальної педагогіки працює 4 доктори наук, 8 кандидатів наук, 3 професори, 5 доцентів.
Кафедра здійснює випуск і редагування науково-періодичного видання Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Соціальна робота.
Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки співпрацює із міжнародними недержавними організаціями і програмами (UNDP, UNICEF, Глобальний екологічний фонд), провідними державними науковими установами України (Інститут психології ім. Г.С.Костюка НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України), провідними факультетами й кафедрами вищих навчальних закладів України, на яких здійснюється підготовка соціальних працівників та соціальних педагогів.
Після закінчення університету випускники матимуть можливість працювати:
- У соціально-орієнтованих установах, підприємствах, організаціях, закладах державної та недержавної форм власності.
- В освітніх та соціально-психологічних установах, підпорядкованих Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я (на посадах: асистент вихователя соціального по роботі з дітьми з інвалідністю, асистент вчителя-реабілітолога, фахівець із організації дозвілля, організатор з культурно-дозвіллєвої діяльності, педагог соціальний, консультант з питань здорового способу життя, соціальний працівник, соціальний патолог, фахівець із соціальної роботи; інші фахівці, професіонали та керівники установ (центрів) реабілітації осіб з інвалідністю, центрів соціально-психологічної допомоги, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, центрів (закладів) соціального обслуговування тощо).
- У міжнародних організаціях, фондах, представництвах, проектах соціально орієнтованого спрямування.