Усім величезний hej hej з (хоч і не дуже) сонячної Швеції! В наступних абзацах ми б хотіли вас не просто познайомити, але й надихнути на участь у програмі академічного обміну.
Ми – студентки факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка Анастасія Борозенець, Дарія Загоруля та Марія Іванкович і першу половину 2025 року ми наважились провести не на теренах рідної України, а в університетському місті у Швеції — Лунді.
Лундський університет знаходиться у списку ста найкращих університетів світу та є одним із найдавніших університетів Північної Європи. Лунд — це затишне студентське містечко, де вдень панує атмосфера розміреності, спокою та затишку. Скандинавська архітектура, парки для прогулянок, занять спортом та відпочинку, безліч місць для навчання групами — створюють ідеальні умови для балансування між академічною цілеспрямованістю та відпочинком. А яке це місто ввечері! Вечірні вогні роблять його ще більш затишним.
Проте це не має вас обманути. Студентське життя тут дуже жваве. Це забезпечується безліччю позанавчальних можливостей. Студентські об’єднання, культурні ініціативи, тематичні вечори, спортивні події та волонтерські програми — можна брати участь як з організаторської сторони, так і бути звичайним учасником. Завдяки цим спілкам можна потрапити на ліплення з глини, бігові марафони і потанцювати під різну музику.
Щодо навчального процесу, то він, звісно, відрізняється від того, до якого ми звикли в КНУ. Для себе ми обрали не найлегшу програму — “Cognitive neuroscience”. Простіше кажучи, вивчення біологічних та когнітивних процесів у нашому мозку. Йдеться про глибше розуміння того, що відбувається з нами на біологічному рівні. Оскільки не всі психічні проблеми з дитинства та не всі вони спричинені соціальною обумовленістю. Курс включив навчання в різних форматах: групові роботи, спільні доповіді, екзамени, семінари, де нам демонстрували застосування апаратів ЕЕГ та ми мали змогу взаємодіяти з наближеними до реальних моделями мозку.
Але, звичайно, запорукою успішно складених іспитів та надійних знань є самостійна робота. Умов для неї в Лунді просто безліч, адже місто налічує більше ніж двадцять бібліотек, які не тільки чудово облаштовані, а й надихають на процес навчання самим своїм виглядом. Коли стає тепліше, студентів із ноутбуками можна знайти біля корпусів, на лавочках у парках, і просто на траві, адже вийшло сонечко, яке шведи таааааак люблять!
Завдяки тому, що в Лунді навчаються студенти з усіх куточків світу — це був надзвичайний шанс здобути досвід міжкультурного обміну та гастрономічного різноманіття. Дуже популярна річ це potluck. Коли всі збираються за одним столом та приносять свою їжу і діляться нею з іншими. Звичайно, ми не забули познайомити друзів із нашою культурою також!
Таким чином навчання в Лундському університеті стало для нас джерелом досвіду, який залишиться важливою сторінкою нашої академічної та життєвої історії.
Анастасія БОРОЗЕНЕЦЬ
Дарія ЗАГОРУЛЯ
студентки 3 курсу ОПП «Психологія»
Марія ІВАНКОВИЧ
студентка 1-го року навчання
ОС «Магістр» ОНП «Психологія»