×
×
Міжнародні зв'язки

У липні 2024 року доцент кафедри загальної психології Олександр ВАКУЛЕНКО взяв учать у роботі Міжнародної конференції «Social Innovations for Transformative Society», організованій під час щорічного саміту ERUA – European Reform University Alliance в Університеті імені Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва). На секції «Міграція: інтеграція біженців: стратегії, виклики та системи підтримки» він виступив із доповіддю «Проблеми психологічної адаптації серед українських біженців та внутрішньо переміщених осіб під час російсько-української війни». 

Конференція була дуже представницькою і спрямованою на поглиблення міждисциплінарних зв'язків та міжнародної співпраці. Серед науковців Франції, Іспанії, Греції, Болгарії, Румунії, Польщі, Литви та України були соціологи, психологи, культурологи, економісти, правники, філософи. Це зумовило багатоаспектну проблематику конференції. Паралельні секційні засідання та майстер-класи були присвячені теоретичним і практичним розробкам питань епістемології та герменевтики, міжкультурних компетенцій у вироблені узгоджених інноваційних стратегій та методологічних підходів до визначення ключових соціальних викликів сучасності. 

Окремий блок доповідей був присвячений Україні. Тут розглядалися як загальні проблеми міграції, пов'язані з інноваційними стратегіями психологічної адаптації та соціальної інтеграції українських біженців, так і конкретний досвід Польщі та Литви у вирішенні цих проблем. Зокрема, колективом польських дослідниць було представлено результати якісного аналізу психологічної резильєнтності українських біженок у Польщі. У доповідях литовських науковців висвітлювалися ключові аспекти роботи соціальних працівників Литви з українськими біженцями. Окремо розглядався внесок університету Миколаса Ромеріса у підтримку українських біженців та забезпечення їхнього добробуту. Одна з доповідей містила цікавий аналіз українського сприйняття європейських цінностей. 

Не можна оминути увагою культурно-мистецький супровід конференції. Її урочистому відкриттю передувало віртуозне та видовищне виконання гімну Євросоюзу струнним квартетом і академічним хором. А згодом були організовані розважальні програми на планері: музика, класичний балет, народні литовські танці. У такій атмосфері свята зав’язувалися дружні дискусії, налагоджувалися міжнародні зв'язки, виникали ідеї майбутньої співпраці. 

Велика вдячність і шана усім причетним до організації та проведення цієї акції, а також польським спонсорам, які уможливили представництво України на міжнародній конференції у Вільнюсі.

Олександр ВАКУЛЕНКО
кандидат психологічних наук
доцент кафедри загальної психології