×
×
Міжнародні зв'язки

EUniWell – European University for Well-Being – один із 50 Європейських університетських альянсів, відібраних для фінансування Європейською комісією в рамках програми Erasmus+ у 2020 році. Членами EUniWell є 11 університетів, а саме: Бірмінгемський університет (Велика Британія), Кельнський університет (Німеччина), Університет Флоренції (Італія), Національний інститут східних мов і цивілізацій (INALCO) (Франція), Університет Констанца (Німеччина), Університет Ліннея (Швеція), Університет Мурсії (Іспанія), Університет Нант (Франція), Університет Сантьяго де Компостела (Іспанія), Університет Земмельвейса (Угорщина) та Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна). Крім того, Альянс підтримується більш ніж 100 асоційованими партнерами з усіх верств суспільства. Київський національний університет імені Тараса Шевченка приєднався до Альянсу у 2022 році і тепер є асоційованим партнером проекту.

У листопаді 2020 року EUniWell запустив трирічну пілотну фазу, під час якої Альянс прагнув розробити спільне дослідження та навчальну програму з питань благополуччя відповідно до своєї головної місії – зрозуміти, покращити, виміряти та збалансувати добробут окремих осіб, громад, довкілля та всього суспільства на регіональному, європейському та глобальному рівнях.

У 2023 році Європейська комісія оголосила, що альянс EUniWell отримав фінансування в рамках Ініціативи європейських університетів Erasmus+. Протягом наступних чотирьох років Альянс EUniWell продовжуватиме створювати нову парадигму вищої освіти, зосереджену на багатовимірному благополуччі на індивідуальному, соціальному та глобальному рівнях. Міждисциплінарний та міжкультурний підхід має на меті дати студентам, дослідникам, викладачам та суспільству навички та знання, необхідні для вирішення складних проблем, з якими сьогодні стикається суспільство – від психічного здоров’я людей до глобальної зміни клімату.

Минулого року факультет психології увійшов до складу декількох проєктних груп Альянсу «Європейські університети для благополуччя». Один з проєктів під назвою "Травма та благополуччя: розробка міждисциплінарної, міжуніверситетської, спільної сертифікатної онлайн-програми з вивчення травми" протягом останніх місяців реалізується науковцями чотирьох університетів – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Нантського університету (Франція), Земмельвейського університету (Будапешт, Угорщина) і Флорентійського університету (Італія). До проєктної групи від КНУ імені Тараса Шевченка увійшли заступниця декана Світлана ПАЩЕНКО і асистентка кафедри психології розвитку Лілія СІРОХА.

З 1 по 7 березня 2024 року відбулася планова зустріч партнерів у Флорентійському університеті. Під час роботи над проєктом увагу було зосереджено на розробці та імплементації інноваційних підходів до вивчення травми. Це передбачає залучення до викладацької та наукової діяльності, спрямованої на вдосконалення методик навчання та мультидисциплінарного підходу до розуміння травми. Учасники зустрічі представили презентації на тему проєкту «Нова концептуальна основа: міждисциплінарні перспективи розкриття теми травми в психології, культурних студіях та психіатрії». Також було завершено розробку опитувальника для оцінки розуміння травми студентами різних спеціальностей та розпочато збір даних в університетах – учасниках проєкту.

Проєктною групою було прийнято рішення про проведення Літньої школи для студентів з питань мультидисциплінарного розуміння травми в липні 2024 року на базі Земмельвейського університету в Будапешті (Угорщина), куди будуть запрошені також і студенти факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка. Протягом зустрічі відбувалася розробка програми Школи та було визначено спікерів і форми роботи з учасниками.

Програма академічної мобільності сприяла налагодженню стійких професійних зв'язків з колегами з різних країн.

Для учасників зустрічі була організована культурна програма, оскільки Флоренція є перлиною Італії, де знаходяться шедеври архітектури та мистецтва – Собор Санта-Марія-дель-Фьоре, де зберігаються полотна «Оплакування Христа» Мікеланджело та «Марія Магдалина» Донателло, міст Понте Веккьо, палаццо Веккьо роду Медічі, галерея Уффіці, площа Синьорії, музей Галілео, Сади Боболі та багато інших.

У перспективі роботи проєктної групи – створення курсу для студентів, який буде включати передові методики та підходи у сфері розуміння, діагностики та лікування психологічних травм. Він буде спрямований на підготовку майбутніх спеціалістів з урахуванням останніх наукових досліджень та практичних досягнень у цій галузі.

Світлана ПАЩЕНКО
заступниця декана факультету психології

Лілія СІРОХА
асистентка кафедри психології розвитку