×
×
Міжнародні зв'язки

Вже не одне покоління студентів факультету психології мало змогу навчатися в різних кампусах НОВІА університету прикладних наук, що у Фінляндії – нашому надійному партнерові та одному з найсучасніших університетів цієї північної країни.

Ось і в цьому семестрі до НОВІЇ в кампус Турку направились на навчання за програмою Еразмус+ троє студенток факультету з освітніх програм «Психологія» і «Соціальна робота». Вони вже повноцінно адаптувалися до нового освітнього і культурного середовища та діляться з нами своїми враженнями.

НОВІА – це університет прикладних наук, а це означає, що в нашому навчальному процесі передбачено багато практики!

У нас вже відбулися навчальні візити до різних установ соціальної сфери, де ми мали можливість поспілкуватись із працівниками та клієнтами цих закладів та отримати нові знання й розуміння процесів роботи зсередини!

Також, у нашому навчанні є місце для повноцінної практики в організаціях соціальної сфери, які ми обирали самостійно, відповідно до наших побажань та інтересів! Це крута можливість здобути та закріпити нові знання безпосередньо в практичній діяльності, попрацювати в міжнародній команді! З цієї точки зору, досвід перебування тут є дуже корисним для нас, оскільки Фінляндія — це та країна, в якій дуже якісно розвинута соціальна політика, послуги та загалом рівень життя кожного жителя! Тому нам важливо «привезти» ці знання до України та застосовувати їх там, особливо в цей нелегкий час!

«Мені цікаво тут навчатись, оскільки навчальні програми в НОВІЇ та в КНУ є великою мірою схожими. Єдина різниця, що тут я додатково вивчаю сферу соціальної політики Фінляндії. Це дуже пізнавально для мене, оскільки є можливість порівняти та проаналізувати дві досить різні системи, що в свою чергу наштовхує на нові думки та ідеї!» Христина ЮРЧИШИН

Не лише навчанням!
Надзвичайно велику роль відіграє культурний обмін!
Фінляндія – це про міжкультурність! У Турку навчається велика кількість студентів з різних країн, тому у нас є можливість знайомитись з різними культурами, їх традиціями, національними стравами та, звичайно, ділитись нашою Українською! Ми завжди намагаємось розширювати знання іноземців про Україну!

Соціальне життя на обміні яскраве та насичене враженнями! Організація «ESN» створює різноманітні події для міжнародних студентів: вечірки, боулінг, настільні ігри, батути та багато іншого. На таких подіях збираються студенти з різних країн і ти маєш змогу знайти нових друзів на все життя. На вечірках тобі дають нашивки для твого студентського комбінезону. Тут у кожного студента є свій, його колір залежить від факультету та університету. Фіни одягають комбінезони на вечірки й на студентські заходи. У ньому ти відчуваєш себе частиною спільноти й надбання нашивок для нього стає цілим змаганням!

Також, «ESN» організовує поїздки закордон. Вони бюджетні, детально сплановані й неймовірно класні.

«Я відвідала з організацією «ESN» Норвегію. Лофотен, а саме там ми були, є найгарнішим місцем, яке я тільки бачила. Від тамтешніх краєвидів перехоплює подих і здається, ніби ти на якісь іншій планеті» Дар’я ШИНЬКАРУК

Повертаючись до Турку, варто наголосити, що це шосте за чисельністю місто у Фінляндії. І на диво, кожен четвертий, кого ти зустрінеш – також студент, який навчається в одному з університетів. Цікавий факт: це найстаріше місто у країні, а також колишня столиця, що каже про те, що тут не тільки комфортно бути учнем, але й туристом. У серці міста збережено безліч неймовірних пам'яток архітектури, а за його межами милі краєвиди архіпелагу, який налічує понад 20 тисяч островів, кожен з яких має власну загадкову історію.

В Обу (так називають Турку швецькою мовою, яка, до речі, вважається другою офіційною в країні після фінської) створено все та навіть більше для комфорту студентів. Безліч магазинів, молодіжних центрів, студентських заходів, ярмарок, вечірок та наша особлива любов – студентські кафе!... і це ще далеко не повний список. Оскільки країна доволі холодна в зимовий сезон, така залученість у культурну активність гріє серце, навіть коли на небі немає жодного сонячного промінчика.

Ми дуже раді, що маємо можливість навчатися та подорожувати! Такі навчальні обміни, безумовно, впливають на професійний та особистісний розвиток!

Христина ЮРЧИШИН
студентка 4 курсу ОП «Соціальна робота»

Дар’я ШИНЬКАРУК
студентка 2 курсу ОП «Психологія»

Юлія ХАРЛАШКО
студентка 4 курсу ОП «Психологія»