×
×
Міжнародні зв'язки

В грудні 2022 року відбулось наукове стажування кандидатки психологічних наук, асистентки кафедри психодіагностики та клінічної психології Альони ВАВІЛОВОЇ за програмою академічної мобільності ERASMUS+. Стажування проходило на факультеті соціальних наук в Університеті Гданська (Польща). 

Наукове стажування доктора Вавілової проходило в рамках підтримки спільного з польськими та іспанськими колегами дослідження, в якому беруть участь і співробітники кафедри психодіагностики та клінічної психології – доктор психологічних наук, професор Людмила Крупельницька, кандидат психологічних наук, доцент Ольга Морозова-Ларіна і доктор філософії, асистент Антоніна Молотокас. Дослідження присвячено психічному здоров’ю вагітних жінок та мам немовлят, які постраждали від війни в Україні. 

Протягом періоду академічної мобільності стажистка відвідала навчальний курс, присвячений процесу запровадження системи скринінгу постнатального психічного здоров’я та познайомилась з різними методами діагностики психічного здоров’я жінок після народження дитини (EPDS, PHQ-9, GAD-7, GAD 2). Також разом з професором кафедри психології розвитку та патопсихології Університету Гданська Magdalena Chrzan-Dętkoś вона провела серію зустрічей з журналістами для висвітлення важливості дослідження психологічного стану українських вагітних жінок та матерів-переселенок. 

Перебування в Польщі з метою наукового стажування дозволило Альоні Вавіловій налагодити контакти та разом із партнерами окреслити перспективи подальшої співпраці між факультетом психології КНУ імені Тараса Шевченка та колегами з факультету соціальних наук Університету Гданська.