×
×
Міжнародні зв'язки

Навчальний рік 2022/2023 особисто для мене почався насичено, адже я стала студенткою Берлінського університету імені Гумбольдта. 

Університет імені Гумбольдта найстарший з чотирьох університетів Берліну та входить у топ-100 університетів світу. Взагалі, історія університету також пов'язана з багатьма відомими вченими. 

Окрім цього, як студентка з України, особисто відмітила, що німецький університет дуже відкритий до українців і на головній будівлі майорить красивий прапор України. 

У цілому Німеччина дуже спокійна, консервативна країна, але це точно не можна сказати про Берлін. Столицю Німеччини недарма називають культурним центром Європи. Тут дійсно можна знайти усе, до чого лежить душа. 

До того ж, позанавчальна програма є й у самому університеті — до ваших послуг безліч спортивних секцій, мовний центр, хор тощо. Також в університеті постійно організовують івенти для міжнародних студентів. Студентська спільнота HUGS дуже піклується про ментальне здоров'я своїх студентів та міжкультурну комунікацію.

Навчання в Німеччині приваблює в першу чергу можливістю отримати якісну європейську освіту, збалансовану за кількістю практичних і теоретичних занять.

Викладачі у Німеччині націлені на те, аби студенти до кожної зустрічі прочитували декілька статей 2015+ року, після чого вони обговорюються на парі. 

Варто також зазначати, що під час мого навчання на факультеті психології в університеті Гумбольдта я маю не тільки теоретичну частину предмету, а й практичну. Кожен студент залучений до проведення дослідження та написання Pre-registration. 

Загалом, я приємно здивована системою навчання у Німеччині. Звісно, вона доволі насичена й важка, але вартує витрачених зусиль та часу. 

Тому поквапся і подавайся на програму Еразмус+ до Берлінського університету імені Гумбольдта на свій незабутній семестр!

Олександра КОЗЛОВСЬКА
магістрантка 2-го року навчання
ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії»
та «Політична психологія»