×
×
Міжнародні зв'язки

277674021 3123910781198254 4899073676015563220 nМене звати Ірина. Я є студенткою за обміном, оскільки мені пощастило виграти конкурс на Еразмус+ програму в Лундському університеті у Швеції. Зараз ця можливість є особливо актуальною через ситуацію з війною та проблемами з енергопостачанням в Україні.

Лунд це невелике студентське містечко на півдні Швеції, що знаходиться недалеко від Копенгагену (Данія).

Розповім про умови проживання тут та особливості навчального процесу. 

Я проживаю у студентському гуртожитку, у так званому "коридорі", тобто у кожного з 13 співмешканців є своя кімната з ванною та одна спільна кухня.

У Лундському університеті налічується 8 факультетів: факультет соціальних наук, факультет наук, технічний факультет, факультет образотворчого і виконавчого мистецтв, факультет гуманітарних наук і теології, факультет права, факультет медицини та факультет економіки та менеджменту. 

Я навчаюсь на факультеті соціальних наук, куди і входить спеціальність психологія. Магістерська програма з психології не розділена за напрямками, студенти можуть отримати Магістра в науковій психології на 120 або 60 кредитів на вибір. Студенти за обміном на бакалаврському рівні можуть вивчати такі предмети, як «Свідомість, змінені стани свідомості та парапсихологія», «Когнітивна нейронаука», «Психологія та зміни клімату» та інші. На магістерському рівні вибір предметів більший, так наприклад можна вивчати курси «Організаційна психологія та психологія праці», «Сучасна нейронаука», «Соціальна психологія», «Психологія особистості в нормі та патології», «Психологія розвитку нормативна та девіаційна», «Наукові методи в психології» тощо. Також можна вивчати інтердисциплінарні предмети, які стосуються соціально важливих тем, як наприклад «Міжкультурні комунікації», «Медіа та воєнні конфлікти» і навіть «Критичні науки про тварин». 

Навчання проходить в офлайн форматі, але деякі лекції та семінари бувають онлайн. Формою оцінки для багатьох предметів є фінальне есе, яке студент пише вдома протягом доби. З багатьох предметів оцінки впродовж курсу взагалі не ставлять. Семінари та лекції можна відвідувати за бажанням. Іноді є обов'язкові завдання, які потрібно завантажити на платформу. Лундський університет налічує багато бібліотек, в яких можна знайти всю необхідну літературу. Я також буду проходити практику на базі приймаючого університету, де допомагатиму проводити дослідження.

У Лунді більше ніж 4000 інтернаціональних студентів. Студентське життя організоване на базі «націй». Кожен студент є членом певної нації, яка відповідальна за організацію бранчів, вечірок, вечорів. Еразмус програма також створює гарні можливості для подорожей Європою та знайомства з різними університетами, містами і культурами. Нещодавно я мала нагоду зустрітися у Копенгагені з моєю однокурсницею Анною Красною, яка наразі навчається в Або академії в місті Турку, що у Фінляндії. Small world 

Для мене досвід участі у програмі міжнародних обмінів студентами Еразмус+ є надзвичайно важливим та цінним для індивідуального та професійного розвитку!

Ірина КОБИЛІНСЬКА
студентка 4 курсу
ОП «Психологія»