×
×
Міжнародні зв'язки

7g2uhic32d7ydПопри війну наші студенти продовжують навчатися та обмінюватися досвідом закордоном, в найкращих університетах світу.

Студентки-психологині Леся Целуйко, Євгенія Демиденко, Марина Кучер, Марія Пилипчук і Крістіна Бондаренко отримали можливість відправитись на навчання до Вільного університету Амстердама (Vrije Universiteit Amsterdam), що у Нідерландах завдяки професору Kilian Wawoe, який організував безпечну подорож до місця призначення та створив усі необхідні умови для вдалої адаптації і успішного навчання групи студентів з факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка.

Вільний університет Амстердама був заснований ще в 1880 році Абрахамом Кайпером. На сьогодні в ньому пропонується близько 60 бакалаврських і понад 100 магістерських програм, серед них є лінгвістика, філософія, соціальні науки та інші. Тут навчається понад 23 тисячі студентів і працює близько 2,5 тисяч академічного персоналу.

Нам випала унікальна можливість навчатися на Faculty of Behavioural and Movement Sciences, продовжуючи освіту за своєю спеціальністю – психологія. Завдяки цьому ми маємо можливість обрати ті предмети, які нас найбільше цікавлять та які стануть у нагоді для практичного застосування у професійній діяльності. В залежності від зацікавленості можна обрати щось з-поміж таких, як: соціальні науки, теорія релігії чи навіть взаємодія генів і середовища. Таким чином, кожний студент сам обирає власну програму та коло інтересів, виходячи з майбутньої спеціальності.

Я зупинила свій вибір на кількох предметах: соціальній науці, когнітивний нейронауці та психології релігії. Як підсумок, це дозволить скомбінувати всю отриману інформацію від цих дисциплін, що розширить мій професійний кругозір. Так, на парах з нейронауки ми вивчаємо принцип роботи нейромереж у людському мозку, а соціальній психології – як саме людина завдяки цим нейромережам сприймає навколишній світ. Якщо говорити про пари та організацію їх проведення, то університет максимально доброзичливо ставиться до студентів: відвідування занять часто є лише для покращення власних знань чи бажання обговорити певні питання по темі, а не обов’язковим моментом для отримання бажаного балу. Також з особливостей тут: семестр поділяється на періоди, з яких лише 2 є обов’язковими. Якщо підсумувати тему навчання, то можна знайти досить багато речей, схожих з навчанням в КНУ.

Але найбільше мене вразила саме організація навчання. Студент ще влітку може знати, коли в нього буде іспит та що саме необхідно буде зробити, щоб отримати певну оцінку. Також, якщо у когось виникають питання з приводу навчання, підключення до мережі інтернет чи будь-які інші питання, то він повсякчас може звернутися до служби підтримки, де завжди присутні студенти, котрі є співробітниками служби та готові допомогти. Крім цього, у кожного студента є власний акаунт в системі, де зібрана вся необхідна інформація, починаючи від календаря з подіями і закінчуючи завданнями та презентаціями до лекцій. 

Завдяки чітко організованому навчальному плану я мала більше часу для знайомства з цією надзвичайною країною. Так, у вільний час ми разом з дівчатами встигли відвідати різні музеї, виставки та навіть інші міста. Ми були приголомшені красою чарівного міста Роттердам, зовсім не схожого на столицю Нідерландів – Амстердам. Величезні хмарочоси, сучасні тротуари та шум мегаполіса – і це все лише в годині їзди від нас. Неочікуваною новиною стали багаточисленні бігуни, які виходять кожного ранку перед сніданком, щоб пробігти хоч би кілька кілометрів.

Загалом, Нідерланди досить цікава країна для інтернаціонального студента. Тут ви не зустрінете жодних утисків зі сторони місцевих жителів, адже вони максимально відкриті та доброзичливі. Кожен намагається допомогти тобі в подоланні певних труднощів.

Насамкінець – кілька порад від нас, якщо ти вирішив спробувати свої сили та хочеш поїхати навчатися за кордон:

  • Покращуй свою англійську – це завжди стане у нагоді!
  • Будь відкритим до нового досвіду.
  • Спробуй завести на новому місці друзів чи знайомих. Так адаптуватися стане значно простіше.
  • Не забувай, що ти є обличчям своєї країни, саме так інші люди будуть сприймати твою країну.
  • Між навчанням знаходь час для відпочинку та знайомства з іншою культурою.


Леся Целуйко
студентка 3 курсу 
ОП «Психологія»