Міжнародні зв'язки

Вже минуло два тижні з того моменту, як ми увійшли до аудиторій Universidad de Granada в Іспанії як студенти міжнародного обміну за програмою Erasmus+.

Ми пам’ятаємо наш перший, сповнений сонцем та теплом день у стінах приймаючого університету. І на такі спогади нас наштовхує не лише чудовий клімат Іспанії, але й її люди. Скільки підтримки та розуміння в очах професорів, посмішки одногрупників, які дозволяють почувати себе невимушено та максимально комфортно у новій для нас атмосфері!

IMG 4057

Кожного дня під час занять ми розуміємо, що маємо справу з компетентними викладачами. Отримані знання можна одразу використовувати на практиці, а у разі того, якщо нова інформація виявилась незрозумілою та складною – можна без сорому звертатися до лекторів за додатковим індивідуальним поясненням на tutorías (як власне такі заняття і називаються тут).

Програма навчання в Гранадському університеті спрямована на виховання справжніх професіоналів у сфері психології. Ми з захватом чекаємо на кожен новий навчальний день, аби знову зануритися у потік знань та насолодитися очним навчанням, якого, на жаль, ми так довго не бачили… Нас переповнює почуття вдячності за те, що ми можемо перебувати у безпеці та мати життя звичайних студентів з усіма його тривогами та фарбами. Як би нам хотілося, аби й в Україні було можливо таке… Але це обов’язково буде! Бо перемога за нами!

Вагомою особливістю університету Гранади є те, що він є осередком толерантності та емпатійності. Серед студентів є велика кількість людей з інвалідністю. Для них забезпечені всі умови комфортного перебування і навчання відповідно до їх інклюзивних потреб. Викладачі жодним чином не виділяють та сприймають їх на рівні з іншими студентами, без жодних привілеїв та обмежень.

IMG 3608

Cartuja – це студентське містечко університету. Воно є справжнім серцем студентського життя. Розташоване воно на гірській вершині, через що там відкривається просто фантастичний вид на Гранаду. Інфраструктура студентського містечка дуже добре розвинута, кожен факультет має власний корпус і всюди можна зустріти безліч карт, які допоможуть добратися до потрібного місця. Дістатися до корпусу можна як пішки (а це тренування ще те :) або ж автобусом. Якщо зголоднів – то кафетерії допоможуть виправити це, запропонувавши смачну каву з десертом або чимось солоним на будь-який смак з веганською альтернативою, що не може не тішити. Варто відмітити також чудову бібліотеку факультету, бо вона містить у собі просто величезну кількість книг та за своїм виглядом дуже нагадує приміщення Гоґвартсу з Гаррі Поттера.

Гранада змогла поцупити наші серденька. Її краса та шарм відчуваються в кожному куточку міста. З усіх сторін, куди б ти тільки не поглянув, можна побачити гори, такі величні та могутні. Кожного разу такі панорами просто захоплюють подих. Всюди чутно музику та легкий безтурботний сміх. На вулицях можна зустріти купу милих собачок, які весело перебирають лапками, гуляючи зі своїми господарями. Вночі місто взагалі перетворюється на казку. Безліч ліхтариків, звуки келихів вина та танці. Іспанці після денного сну (siesta) виходять на вулиці та готові гуляти до глибокої ночі. Тут панує культ родини, тож діти завжди проводять багато часу зі своїми батьками. З ракурсу історії можна відмітити, що Гранада колись була територією арабів, тому їх культура здійснила найбільш вагомий внесок у формування як архітектури міста, так і його загальної культури. Марокканський стиль проглядається всюди, на різноманітних мозаїках, плитках та розписах стін.

Клімат Іспанії створений для любителів тепла. Літо у Гранаді спекотне, осінь тепла, зиму ми ще не застали, проте кажуть вона буде лагідною. Трохи дивно замість лип бачити пальми з вікна, проте з часом звикаєш до цього. Через те, що місто оточене горами тут часто буває туман. І коли ти прокидаєшся вранці і споглядаєш у вікно з 14 поверху, то здається що ти сидиш на великій пухкій хмаринці. Дощі тут бувають не часто, але всі дуже тішаться коли вони врешті трапляються. Тут багато квітів, вони буквально всюди, на кожному кроці. Тому й дійсно, Гранада просто казкова!

Гуляючи вулицями, можна нерідко побачити українські прапори. Не описати жодними словами наскільки це розчулює. В такі моменти здається, що ти на хвильку потрапляєш додому, на Батьківщину. Іспанці взагалі дуже добре ставляться до українців, ми отримуємо від них шалену підтримку та допомогу, за що дуже вдячні. Усі вірять в те, що Україна переможе, а зло буде покаране раз і назавжди!

Навчання в університеті Гранади це чудова можливість для того, аби перейняти досвід Іспанії у сфері психології та соціальної роботи. Ми занурюємося в їх культуру, практикуємо англійську та іспанську, розширюємо наші міжнародні зв’язки. Ми знаємо, що попереду нас ще чекає безліч труднощів та випробовувань, проте ми докладемо усіх зусиль для того, аби гідно з ними впоратися. Навчання дає нам незабутній досвід, і ми обов’язково запозичимо його для застосування в Україні!

Vivámoslo con sonrisa!

Студентки 4 курсу ОП «Соціальна робота»
Галина Зінченко і Анна Долотій