×
×
Міжнародні зв'язки

Пройшов місяць з початку нашого навчання у Novia та Turku University of Applied Sciences за програмою академічної мобільності Erasmus+.

Навіть за цей короткий час Erasmus став для нас не просто програмою академічних обмінів, а й новим досвідом, можливостями, незабутніми моментами і пригодами…

Дуже незвично після 2,5 років дистанційного навчання повернутися в офлайн та продовжити повноцінне студентське життя в безпеці.

У Турку ми навчаємось в університетах, що мають у своїх назвах частину «Applied sciences», яка говорить сама про себе – здебільшого навчання відбувається на практиці. Ми маємо у розкладі багато ознайомчих візитів, проєктної роботи та практичних занять. Всі знання, які отримуємо – одразу застосовуємо в житті. Зараз ми вивчаємо системи і механізми скандинавського добробуту з єдиною метою – застосувати отримані знання і компетентності в Україні, надихнувшись прикладом Фінляндії.

Ця, здавалось би, холодна країна зустріла нас дуже доброзичливо, в усьому прослідковувалися турбота та піклування. Не зважаючи на культурну різницю та менталітет, життя тут є достатньо комфортним та надихаючим. Фіни мають дуже однозначну політичну позицію підтримки України, тому що наш історичний досвід боротьби з державою-терористом за незалежність перетинається.
В кампусах не рідкість побачити український прапор.
Адже цьому народу добре відомо, які негаразди може принести сусідство з державою-терористом, а також те – як зробити країну безпечною для всіх її мешканців, а народ – найщасливішим серед націй світу за усіма міжнародними рейтингами.
Набутий успішний досвід ми зможемо використовувати в роботі після повернення в Україну. Працюємо!

У цьому матеріалі нам також дуже хочеться показати, як сучасно виглядає освітній простір наших приймаючих університетів, як усе продумано та функціонально в обладнанні аудиторій та рекреаційних і робочих зон. Зазвичай ці локації заповнені студентами і викладачами з різних країн. Тут приємно і навчатися, і спілкуватися, й готуватися до занять чи виконувати проєкти.

Особливо нас захоплює тамтешня природа. Вона тут неймовірно красива, і навіть будучи в центрі міста, ти відчуваєш себе її частиною. Минулих вихідних у нас спільно з іншими студентами за обміном була подорож на острови до Viking center, де нам розповіли про особливості стародавніх вірувань, побут та звичаї. Нам було цікаво побачити як фіни цінують свою культуру та історію, що підкреслює їх національну свідомість. 

Загалом, доволі насичене студентське життя чекає нас попереду, та ми віримо, що отримані тут знання та досвід стануть неоціненно великим внеском у наш особистісний і професійний розвиток.

Ми дуже вдячні за підтримку та можливість продовжувати навчання та практику у Фінляндії за нашою спеціальністю!

Студентки 4 курсу ОП «Соціальна робота»
Діана Лялюк і Анна Шеремет
Студентка 4 курсу ОП «Соціальна педагогіка»
Єлизавета Балан