×
×
Міжнародні зв'язки

Work hard – party hard: саме такими словами я можу описати свої останні три місяці, які я провела в Канаді за програмою Mitacs Globalink Research Internship

Комусь здаватиметься, що наукове стажування – це не найкраще заняття під час канікул. Можливо... однак в моєму випадку навпаки: ця справа лише прикрасила моє літо. Далі я поясню чому. Наукове стажування – моє перше і основне (як я спочатку була налаштована) завдання під час перебування в Університеті Квебеку в Монреалі (Канада). Спочатку я хвилювалась, що мені доведеться робити складні підрахунки, писати наукові публікації чи навіть самостійно проводити дослідження. Я в цьому не сильна, а які завдання мене чекали – спочатку було невідомо,тому страшнувато... 

Проте нервувалася я дарма! Навіть на іншому континенті я працювала з нашим земляком, канадським науковцем українського походження професором Іваном Стецюком. Я виконувала свою роботу за всіма вказівками та з допомогою професора, і до того ж – онлайн! Я вважаю, що на сьогодні це є великою перевагою. 

Але окрім сидячої роботи з базами даних, моє стажування також містило зустрічі з іноземними студентами та походи разом з професором «на екскурсії» в наукові центри, місцеві парки та навіть в джентльменський клуб(!). Подорожі – must have протягом будь-якої поїздки: чи то навчання, чи стажування. Я хотіла побачити трохи більше, ніж лише свій пункт призначення. Як я вже зазначала вище, в мене була можливість виконувати свої завдання з будь-якої точки Канади в режимі онлайн, тому поїхати в сусідню провінцію на тиждень для мене не було проблемою. Та я вдячна долі, що опинилася саме в Монреалі. Місто європейської архітектури та американських хмарочосів, зелених насаджень і кам’яних джунглів. Тут кожен може знайти саме те, чого йому не вистачає. І в цій різноманітності ніколи не сумно, завжди є що новенького побачити. Можливо, саме тому я і не встигла відвідати так багато міст, як я очікувала? Я була впевнена, що 3 місяці вистачить, щоб здійснити усі мої плани. І як же сильно я помилялася. Мені навіть не вдалося повністю вивчити своє місто… Час не пройшов, а пролетів! 

Останнім, але не менш важливим, на що хотілося б звернути увагу, є стиль життя людей у Канаді: безтурботність, життєрадісність і свобода в поєднанні з дотриманням правил і культури. В середовищі різних за статусом, расою чи іншими ознаками людей я почувала себе настільки комфортно, як не було ще ніде і ніколи раніше. Усі різні, але рівні водночас, усім байдуже, хто як одягнений, або хто як танцює на фестивалі. Люди просто насолоджуються собою та своїм життям, і ти починаєш робити це разом з ними. Це вже була моя друга участь в студентській програмі обміну, і хочу сказати усім, що цей досвід і враження безцінні. Знайшли можливість? Скористуйтеся нею. «Nothing is more expensive than a missed opportunity» (H. Jackson Brown Jr.)

Дарія Маркулич
студентка 4 курсу
ОП «Соціальна робота»