Міжнародні зв'язки

У часи війни кожна допомога країні цінна. Ціла армія цивільних людей – волонтерів, людей різних професій – мобілізувалася для допомоги військовим, мирному населенню, переселенцям для наближення нашої Перемоги. Особливо важливою сьогодні є робота психологів, допомога яких необхідна різним категоріям клієнтів і з різних питань. Перша психологічна допомога, кризова інтервенція, специфіка роботи з переселенцями і біженцями, особливості гострого стресу і ПТСР, особливості стресу і навчання саморегуляції та управлінню стресом – це лише невелике коло питань, які є сьогодні надзвичайно затребуваними в діяльності психолога. Тож психологи постійно підвищують свою професійну кваліфікацію, беручи участь у різних проектах, що організовуються в Україні і закордоном, часто за підтримки зарубіжних партнерів.

Викладачі факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка Наталія Булатевич, Юлія Удовенко, Ніна Рогаль, Тамара Клімаш, Лілія Сіроха і Тетяна Яблонська взяли активну участь у курсі підвищення кваліфікації (науковому стажуванні) обсягом 180 годин (6 тижнів), яке було організовано на кафедрі психології емоцій та мотивації Інституту психології Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ на тему «Здоров’язберігаючі технології та якість життя: медичні, педагогічні, соціально-психологічні виміри». Стажування відбувалося в очно-заочній формі з 15.06.2022 р. по 27.07.2022 р. і включало різні форми роботи:

• Участь у літній школі спеціалізованої польської мови.
  • Участь в курсі «Методологія наукових досліджень. Сучасні стандарти», в процесі якого проф. Олег Горбанюк поділився з викладачами і аспірантами тонкощами планування та реалізації наукових досліджень, проаналізував різні моделі і методи, зупинився на вимогах, які висуваються до публікацій авторитетними науковими журналами, що індексуються в наукометричних базах.
  • Курс «Школа батьків та вихователів», яку провела проф. Юлія Горбанюк. Школа була присвячена оптимізації дитячо-батьківської взаємодії, навчанню батьків ефективним способам комунікації з дитиною, вмінню чути і підтримувати свою дитину.
  • Участь у IX Міжнародній науково-практичній конференції «Public health – social, educational and psychological dimensions. Рolish-Ukrainian actions in the context of the war in Ukraine» (19-21 липня 2022), яка включала як наукові доповіді, так і практичні майстер-класи. За результатами конференції опубліковано збірку тез

Програма була надзвичайно насиченою і, крім навчання, включала також обмін ідеями і досвідом, обговорення напрямків можливої співпраці, а також цікаві і дуже терапевтичні майстер-класи, присвячені роботі з метафоричними картами (Наталія Мілорадова), з танцювальної терапії (Ксенія Балабанова), арт-терапії зі створенням власного ангела-охоронця (Юлія Горбанюк).

Висловлюємо щиру вдячність нашим надійним партнерам – Люблінському католицькому університету Яна Павла ІІ, одному з найавторитетніших університетів Польщі, а також безпосередньо проф. Юлії Горбанюк та проф. Олегу Горбанюку, які завжди є в авангарді підтримки Україні в різних формах. З української сторони співорганізатором програми виступила проф. Тетяна Яблонська.

Це справді був особливий, дуже незабутній час і цінний досвід для всіх нас, оскільки таке навчання, спілкування, взаємообмін і взаємопідтримка надають сил і наснаги для подальшої праці кожного з нас задля наближення спільної Перемоги!

Тетяна ЯБЛОНСЬКА
доктор психологічних наук, професор,