×
×
Міжнародні зв'язки

Попри розпочату рф загарбницьку війну в Україні академічна спільнота продовжує роботу з підвищення кваліфікації та навчається новим формам і методам викладацької та організаційної роботи на основі вивчення досвіду партнерських університетів Європи.

В межах Еразмус+ угоди між КНУ імені Тараса Шевченка та Університетом імені Лучана Блага в Сібіу тиждень стажування у приймаючому університеті пройшли заступники декана факультету психології Світлана Пащенко і Алла Москаленко.

Університет імені Лучана Блага в Сібіу був заснований у 1990 році. До його складу входить 10 факультетів, серед яких і факультет соціальних та гуманітарних наук, на якому готують і психологів. Кількість студентів університету становить біля 25000 осіб.

Метою стажування було знайомство з кращими практиками організації навчання та здійснення наукових досліджень у приймаючому університеті, розвиток та підтримка зв’язків з колегами і визначення перспектив співпраці між факультетами. В процесі візиту підготовлено меморандум про співпрацю в академічній та дослідницькій сферах, а також погоджено питання щодо подання спільної аплікації для отримання стипендій академічної мобільності студентів від міжнародної програми академічних обмінів Еразмус+.

Протягом 5 днів роботи було проведено низку зустрічей та семінарів з обговорення тематики міждисциплінарних наукових досліджень та публікацій, а також планів щодо подальшого співробітництва в галузі соціальних наук з керівниками і професорами факультету соціальних та гуманітарних наук та економічного факультету Університету імені Лучана Блага – доктором психології Marius Milcu, доктором політичних наук Silviu Nate і заступником декана економічного факультету доктором економічних наук Eduard Alexandru Stoica.

Зацікавив також досвід роботи SmartHub, де працюють Психологічна служба та соціальний департамент Університету, а також очільники та представники студентського самоврядування.

З практикою роботи Університету імені Лучана Блага з іноземними студентами стажистів познайомили очільниця Офісу міжнародного співробітництва доктор Delia Stefenel та Голова Еразмус+ офісу доктор Anca Serban.

Українських викладачів гостинно приймали румунські колеги, з якими було обговорено інноваційні підходи до організації навчання студентів та відбулося ознайомлення з сучасним обладнанням для забезпечення в т.ч. дистанційного навчання і проведення онлайн конференцій. Надзвичайно цікавим виявився досвід колег щодо співпраці університету та бізнесу, який доцільно також впроваджувати і в Україні.

Отримані новітні знання та досвід будуть активно впроваджуватися у практику роботи науково-педагогічних працівників, які пройшли стажування в Університеті імені Лучана Блага.

Світлана ПАЩЕНКО
заступник декана факультету психології