×
×
Міжнародні зв'язки

photo 2022 05 20 10.40.58Навчання за кордоном це завжди виклик. Цього року цей виклик прийняло 8 студентів з факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кожен студент унікальний, має свій життєвий досвід, свою історію, свій погляд на світ. В нашому матеріалі будуть представлені міні-історії про те, що саме найбільше сподобалось студентам під час періоду мобільності.

«Я завжди мріяла отримати освіту за кордоном і програма Еразмус+ стала гарною можливістю спробувати навчатися в іноземному ЗВО. Фінляндія чудова країна, яка вразила мене з першого погляду і продовжує вражати з кожним новим місяцем перебування тут. Мені дуже сподобався підхід Novia University of Applied Science до навчання, адже більшу частину домашнього завдання ми робили в групах, а самі завдання були налаштовані так, щоб студент прийшов до свого власного висновку на рахунок того чи іншого явища. Social Services це цікава галузь для вивчення, особливо у Фінляндії, країни, що входить у топ-5 країн по забезпеченню добробуту. Особисто мені навчання давалось доволі легко, оскільки адміністрація і викладачі пояснювали все ретельно і чітко, а також усі матеріали лекцій можна було знайти на платформі Moodle. Значною перевагою програми-обміну Erasmus+Global також є те, що студент має можливість подорожувати, цьому сприяє розклад занять, а також Erasmus Student Network. За ці 5 місяців навчання я встигла побувати в багатьох містах Фінляндії, відвідати Норвегію, Швецію, Естонію, Іспанію та Польщу. Цей досвід залишиться зі мною – пам’ять про місто Турку, смачну каву в АртКафе, погоду, що змінюється ледве не кожну годину, підтримку і доброту громадян Фінляндії, чарівні пейзажі і багато чого іншого тепер назавжди в моєму серці. Особисто від себе можу сказати, що якщо ви зараз розглядаєте різні академічні можливості для навчання за кордоном – то ця програма для вас»!

Валявко Анастасія
студентка 1 курсу ОС «Магістр»
ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії»

Валявко 

«Це був мій перший досвід навчання закордоном, а також співпраця з проєктами Еразмусу. Усе було незвичним, починаючи з подачі заявки та закінчуючи знайомством з новими друзями. Ми отримали безцінний досвід навчання у фінському університеті, волонтерства, переживань, подорожей, а також туги за власною домівкою. Цікавим та незвичним став інший формат вивчення предметів, знайомства з новими програмами, а також іноземна університетська атмосфера».

Дрига Дар’я
студентка 3 курсу ОС «Бакалавр»
ОП «Соціальна робота»

 Дрига 

«Моєю мрією завжди було навчатися в університеті за кордоном. Я зробила це, приїхавши в Україну. Після прочитання книги «Kраїна білих лілій» місцем, куди я хотіла потрапити стала Фінляндія. У цій країні я знайшла набагато більше ніж читала про неї. Природа і люди вразили мене. Фінляндію називають «країною тисячі озер», що абсолютно відповідає дійсності. В Турку дуже швидко можна дістатися до національних парків.

Фінське суспільство вважаю загалом дуже мирним, дружнім і рівноправним. Фінським людям потрібно трохи більше часу, щоб почати з вами розмовляти, але коли починаєш, то вони виявляються дуже приємними, доброзичливими та відкритими.

Найголовніше, що в університеті прикладних наук NOVIA є викладачі, які готові вислухати та допомогти у будь-якій ситуації. Вони навіть допомогли підготувати всі необхідні документи та оформити картку на громадський транспорт. Тож за два дні я відчула, що готова почати там навчатись, що було неймовірно. Вони запросили нас на студентські заходи та поділилися з нами деякими порадами щодо студентської діяльності, національних свят, звичаїв та традицій тощо. Проводили онлайн-зустрічі на цю тему. Erasmus+ Global також означає веселитися, спілкуватися з друзями з різних країн, куштувати страви та вчитися танцювати танці різних народів. Erasmus+ Global дозволяє пропагувати не лише інші культури, а й свою власну. Було приємно та весело пояснити та познайомити з українською та турецькою культурою людей із різних культур. Завдяки програмі обміну Erasmus мій погляд на кожну тему змінився, і я почала мислити універсально і навіть звикати до цукерок Liqorice, які мені зовсім не подобались спочатку.

Програма обміну Erasmus дозволяє побачити різні країни, тому я мала можливість побачити 5 країн. Ви можете також зробити це, якщо захочете. Наприклад, прогулятися вулицями Парижа, поїсти вафлі в Брюгге! Вишикуватися, щоб побачити Мону Лізу в Луврі. Здійснити екскурсію по каналу в Амстердамі. Побачити океан вперше у житті! Бо життя минає, а студентське, на жаль, проходить ще швидше. Спочатку ви будете трохи розгублені, але це нормально, адже потім все швидко пройде. Я дійсно хочу заохотити всіх вас вийти із зони комфорту і зіткнутися з викликами дорослішання – це абсолютно цінний і дуже збагачуючий досвід».

Кавак Рюмейса
студентка 3 курсу ОС «Бакалавр»
ОП «Психологія»

Кавак 

«Мене звати Анна, я студентка 3 курсу факультету психології. Я дуже захоплена цією дисципліною та іншими соціальними напрямками. В кожної країни своя особлива та унікальна соціальна система, менталітет, тож соціальні підходи дійсно відрізняються по всьому світу. Я переконана, що можливість дізнатися більше про соціальні напрямки в рамках тієї або іншої країни – безцінна. Цей досвід може значно допомогти як «школа життя» і також як «досвід для професійного шляху». Мені дуже пощастило стати стипендіаткою Еразмус+ Глобал у Фінляндії, оскільки я завжди знала, що скандинавська соціальна система славиться добробутом суспільства. Побачити це та стати активним діячем навчання та програми було досить гарною можливістю для мене. Також був дуже цікавий досвід комунікації зі студентами з інших культурних спільнот, такий досвід значно розширює кругозір та спрямовує мислення в інший унікальний простір. Я вірю, що програма Еразмус+ може допомогти українським студентам у накопиченні досвіду інших європейських країн та асиміляції його в українську площину».

Анна Красна
студентка 3 курсу ОС «Бакалавр»
ОП «Психологія»

Красна 

«Мій досвід у Novia University of Applied Sciences був найкращим, що коли-небудь траплялось у моєму житті! Всі такі привітні та доброзичливі і хочуть щосили допомогти вам. Сам університет такий гарний. Я навчалась з багатьма досвідченими студентами у сфері соціальних послуг. Завдяки цьому я дізналася набагато більше про соціальні послуги. Найдивовижніше в подорожі за кордон — це те, що ви можете побачити те, що ви раніше бачили лише в інтернеті або в книгах. Я не тільки побачила багато відомих місць у Фінляндії, але й зустріла успішних людей у галузі соціальної роботи в Novia (для мене це було неймовірно, але для студентів там це було нормально, вони постійно цим займаються)! Я багато чого навчилася у людей, які мають досвід роботи у цій галузі. Крім університету, Фінляндія така сама, як у всіх фільмах або відеороликах. У мене була можливість подорожувати різними країнами. Я зустріла найпрекрасніших людей, які практично удочерили мене і стали моєю другою сім'єю. Також потоваришувала з іншими студентами з обміну з усього світу. Я б нічого не змінила у своєму обміні та зробила би все це знову».

Оздемір Селвер Нур
студентка 3 курсу ОР «Бакалавр»
ОП «Психологія»

Оздемір

«Варто почати з того, що фінське навчання відрізняється значною мірою від українського. Маючи можливість навчатись шведською мовою, хочу додати, що мені вдалось відчути суть нордичної системи навчання. Студентів ніхто не примушує навчатись, все відбувається у вільній формі. Кожний предмет не триває рівно півроку (1 семестр) як це відбувається в українських вишах. У Novia один курс може тривати близько пів-семестру або ж навіть 3 тижні. На нього припадає в основному 3 або ж 5 лекцій викладача. В основному робиться акцент на командну роботу та дискусії в маленьких групах, які заключаються в написанні спільних академічних робіт.

Іншу частину часу студенти Novia читають наукову літературу та пишуть своє власне індивідуальне есе задля зарахування курсу. Курси є досить короткими, інформативними та спрямованими на засвоєння наукової літератури.

Викладацький склад Novia також може похвалитись своєю близькістю до студентів та розумінням їх потреб. Як один із прикладів, коли так стається що дедлайн на ту чи іншу роботу важко виконати, викладачі ставляться до цього із розумінням та дозволяють розширити кількість часу на цю роботу».

Бойчук Олег
студент 1 курсу ОС «Магістр»
ОНП «Політична психологія»

 Бойчук

«Мене охопило сильне відчуття захоплення, коли я дізнався, що для психологів (соціальних працівників) була створена можливість для обміну з університетами Фінляндії. Фінляндія має прекрасну місцевість з високим рівнем життя та освіти. Мені завжди було цікаво дізнаватися про побут та дозвілля представників інших культур. Приїхавши до Фінляндії, я здивувався тому, що погода тут така ж, як в Україні. Тепло і сонячно, навіть не так холодно, як я очікував!

Неабияким здивуванням була відмінність підходів до освіти. У Фінляндії все структуровано, зрозуміло, доступно і сучасно. Смачна їжа, товариські комунікативні люди з різних країн, мила оку картинка довкілля – все це викликає позитивні відчуття та настрій.

Програма Ерасмус+ Глобал – корисна річ. Радий, що в мене є така можливість поїхати і подивитися країну, поспілкуватися з представниками інших культур, повеселитися та, звісно, навчатися».

Березовський Дмитро
студент 3 курсу ОС «Бакалавр»
ОП «Психологія»

Березовський

Мене звуть Євгенія. Я студентка 3 курсу спеціальності "Соціальна робота". Я мріяла потрапити в цю програму ще з першого курсу і неймовірно рада, що мені все-таки вдалося це зробити!

Спочатку мені було дуже страшно, адже я вперше одна залишала свою країну на такий довгий період часу, але прекрасні сусіди, нові друзі та враження коштували того, щоб пройти через усю невпевненість і тугу по дому. Викладачі в університеті були дуже доброзичливими та розуміючими, а завдання – цікавими та розвиваючими. Одним із найкращих моментів я вважаю практику! Мене направили її проходити до дитячого садка. Я здобула величезну кількість досвіду, радості та навичок, які зможу застосовувати у своїй майбутній роботі!

Я вдячна своєму університету та програмі Еразмус+ за надану мені можливість випробувати себе, знайти нових друзів та розвинутись як майбутній фахівець!

Євгенія Воробйова,
студенка 3 курсу ОС "Бакалавр"
ОП "Соціальна робота"