×
×
Міжнародні зв'язки

Все більшої популярності серед активної студентської молоді набувають короткострокові програми обмінів, спрямовані на обговорення та вирішення представниками різних країн ЄС та східного партнерства важливих соціальних проблем людства. Насамперед, молодого покоління!

Студенти факультету психології з 2016 року беруть активну участь у таких обмінах, отримуючи стипендії від програми Еразмус+.

Понад 20 студентів скористалися можливостями участі у конкурсах на участь у програмах мобільності, які проходили в Туреччині, Італії, Австрії, Грузії, Польщі, Німеччині, Греції, Румунії та Франції.

В лютому 2022 року участь у двох програмах короткотривалої мобільності під егідою Еразмусу взяли студенти 2 та 4 курсів спеціальності «Соціальна робота» Данило Щоголь (Греція і Німеччина) і Ольга Шевченко (Німеччина).

Данило поділився враженнями від пройденого стажування та набутими знаннями і досвідом, які він отримав у процесі групового навчання та спілкування в інтернаціональному молодіжному середовищі.

Тренінговий курс “Що таке гендерна чутливість?”

з 3 по 10 лютого 2022 року в місті Берлін (Німеччина) відбувся перший етап тренінгового курсу “Що таке гендерна чутливість”, що реалізовувався організацією Chance International.

На тренінгу зібрались соціальні та молодіжні працівники, активісти та громадські діячі, очільники благодійних та громадських організацій з Німеччини, України, Естонії та Вірменії для того, щоб проаналізувати гендерну чутливість в своїх організаціях та проєктах, ближче познайомитись з тематикою та врешті-решт зрозуміти, що є гендерною чутливістю.

Протягом усіх днів роботи ми досліджували гендерні стереотипи в медіа, фільмах та статтях, аналізували мережі наших організацій та шукали, що можна покращити. Цінним було також те, що на тренінгу були зібрані фахівці з соціальної роботи з різних країн, що дало можливість напряму дослідити діяльність їх соціальних служб.

Бути гендерно чутливим та обізнаним в цій темі вкрай важливо для роботи фахівця соціальної сфери, адже соціальний працівник – це та людина, котра має знайти підхід і контакт з усіма своїми клієнтами, знати, як краще працювати в таких чутливих питаннях як гендер та не бути упередженим.

Фінальною частиною цього проєкту буде серпнева зустріч у Вірменії, де ми створимо стратегії розвитку гендерної чутливості в нашому повсякденному житті та організаціях і глибше зануримось у цю тему.

CHANCE GENDER D1 007

Чого потребує сучасна молодь, щоб залишатись розвивати свої громади?

З 10 по 17 лютого 2022 року в сонячному курортному містечку Неа Калікратія, що розташоване в не менш сонячній Греції, відбувся молодіжний обмін, організований ГО “Business mentality” на тему “Youth AgriHacking Talent”.

Батьківщина Зевса, Афродіти та Геракла зібрала на своїх землях 40 молодих активістів з Румунії, Молдови, Греції, України, Італії, Туреччини та Північної Македонії для того, щоб вони представили перспективи розвитку агробізнесів та підприємництва в своїх країнах і виклики, з якими може зіткнутися молодий підприємець/чиня.

На учасників чекали воркшопи на теми соціального підприємництва та соціально-відповідального бізнесу, сучасних тенденцій розвитку агростартапів. Також кожна країна підготувала лекцію про те, які є успішні історії ведення агробізнесу у них.

Окрім того, ми мали змогу змоделювати створення власних стартапів та агробізнесів на окремих частинах програми та перевірити власні схильності до підприємництва.

Чи не найбільш цінною річчю на молодіжних проєктах є інтеркультурний обмін та розширення власної мережі знайомств. Саме тому щовечора протягом усього обміну учасники мали змогу презентувати свої країни, їх історію, цікавинки, навчати традиційним танцям та пісням, частувати традиційними стравами.

До прикладу, грецька команда розповіла нам про мистецтво “Халари” (Art of Halara, «halara», χαλαρά) — що містить в собі цілу філософію життя. Одні описуються це як мистецтво суцільного байдикування (the art of doing nothing), інші вказують, що це про легке ставлення до речей (It means to take it easy). Три слова, які точно характеризують халару, це: 1. Розмови. Нескінченні, живі, наповнені. 2. Посмішки. Щирі та справжні. 3. Любов. Всюди і завжди.

Халару зазвичай практикують, коли п’ють каву з друзями чи знайомими, при цьому постійно оновлюючи напій (інколи навіть просто водою!) для того, щоб не закінчувати цей процес мистецтва!

Для покращення власного ментального здоров’я пропоную практикувати халару хоча б раз на два дні!

Данило Щоголь
студент 2 курсу
спеціальності “Соціальна робота”