Якби на факультеті психології проводився чемпіонат з академічної мобільності, його цьогорічним переможцем, безсумнівно, стала би Олександра Козловська – студентка магістратури першого року навчання відразу двох освітньо-наукових програм «Клінічна психологія з основами психотерапії» та «Політична психологія». Можливості, які академічна мобільність пропонує для студентів є вкрай важливими, оскільки відкритий світ сьогодні є різноманітним та потребує розвинених міжкультурних компетентностей від молодіжних лідерів та фахівців соціономічної сфери. Тож дуже успішний кейс нашої кращої студентки може стати у нагоді для всіх, хто прагне навчатися та стажуватися закордоном, перш за все в межах програми Еразмус+.
Тож, Олександра люб’язно поділилася з нами своїми враженнями про участь у короткострокових програмах академічної мобільності, в яких вона взяла участь протягом осіннього семестру 2021 року.
Чи можливо навчатися на 2-х магістерських програмах та знаходити ще й час на Еразмус+? Звісно ж можна. Впродовж 1 семестру навчання в університеті мені пощастило стати учасницею 4-х міжнародних проєктів, які пройшли в Румунії, Грузії та Угорщині. Всі ці проєкти є частиною програми Erasmus+.
Еразмус+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і країн поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці.
Тренінгові курси та молодіжні обміни, в яких я брала участь, були спрямовані на розвиток молодіжної роботи в країнах-партнерах, проєктної роботи, а також підвищення мотивації молоді після пандемії Covid-19.
Проєкт «Move your sound», що проходив у вересні 2021 року у місті Сленік-Молдова, Румунія мав на меті допомогти молоді розвинути свої навички створення зв’язку між розумом і тілом як інструмент поширення цінностей інклюзії, різноманітності, недискримінації та гендерного балансу. Також однією з цілей був розвиток навичок критичного мислення, самосвідомості та саморозвитку.
Наступним проєктом був «Unlock headspace – Education for youth wellbeing, self-care and empowerment», що проходив у місті Кобулеті, Грузія. Цей проєкт був спрямований на посилення компетентностей молодіжних працівників та особистий розвиток молодих людей як активних і відповідальних громадян, а також підтримці психічного й фізичного здоров'я.
Окрім тренінгових курсів програма Еразмус+ забезпечує проведення молодіжних обмінів. Саме на одному з таких обмінів я представляла Україну від організації «Кристал». Молодіжний обмін проходив в місті Бакуріані, Грузія з 01.12.2021 по 13.12.2021. Кожного дня учасники могли дізнатися про різні методи роботи з молоддю. Головною метою проекту було підвищення мотивації молоді після пандемії Covid-19 і надання молоді необхідних знань, навичок та інструментів щодо міжкультурної свідомості, мирного співіснування з метою популяризації толерантності, інклюзії та відкритості. Найцікавішою частиною були partner sessions, на яких кожна країна презентувала свій воркшоп.
Відкриттям особисто для мене став проєкт «EduGaming», що проходив у столиці Угорщини Будапешті, який організувала «Startup Szeged». Тренінговий курс був спрямований на посилення спроможності молодіжних організацій у Європі та Східного партнерства у розвитку ключових компетентностей молоді, використовуючи гейміфікований підхід у неформальній освіті. Завдяки цьому проєкту молодіжні працівники отримали кваліфікацію щодо застосування методології ігор у своїй роботі, а також навички аби підтримати розвиток ключових компетентностей молоді та посилити активну громадянську позицію. Освітня програма включала етап навчання та етап практичного застосування, що дозволило молодіжним працівникам пройти повний навчальний процес.
Last but not least. Хочеться наголосити, що навчатися за кордоном та вигравати гранти можливо. Головне вірити в себе та не зупинятися. Не забувайте, що кожен 10-й проєкт, на який ви надіслали заявку, буде з позитивною відповіддю «You are accepted».
Успіхів у подальших заявках!
Олександра Козловська,
студентка 1 року навчання ОС «Магістр»
ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії» та «Політична психологія»