×
×
Міжнародні зв'язки

IMG 9786«Healthy life = wealthy life» — саме під такою темою тривав молодіжний обмін з 10 по 21 грудня 2021 року в місті Бакуріані, що в Грузії.

Організатори зібрали разом 40 вмотивованих молодих людей, які вивчали особливості здорового способу життя та розуміння ментального здоров‘я, ділились власним досвідом і пізнавали культуру країн-учасниць.

Власне країнами-учасницями (Грузія, Україна, Португалія, Македонія, Росія, Вірменія, Словенія) було проведено воркшопи на теми: «Ментальне здоров’я», «Міфи про здоров’я», «Правильне та збалансоване харчування», «Гігієна сну», «Духовне здоров’я», “Корисні звички та активності надворі”.

Окрім того, метою молодіжної програми Еразмус+ був також обмін інтернаціональним та міжкультурним досвідом між учасниками. І це чи не найважливіша мета заходу. Щовечора ми мали можливість знайомитись з культурою різних країн. Ну і звісно великою гордістю для нашої команди було ділитись своєю культурою та знайомити інших учасників з Україною. Найбільше молоді сподобався майстер-клас з ліплення вареників (картопля та вишня), а також змагання з українських народних танців.

На завершення залишу тут декілька важливих порад, які допоможуть дбати про своє здоров’я:

1. Спати треба в темній, провітреній кімнаті. Намагайтесь зробити так, щоб місце вашого сну було тихим та комфортним.
2. Балансуйте свої прийоми їжі, обов’язково включаючи туди овочі та зелень, протеїно- та вуглеводо- вмісні продукти. Наприклад, чудовим меню буде запечене куряче філе з гречкою, салатом із овочів разом з авокадо.
3. Пийте щоранку злегка теплу воду — це допоможе вашому організму пришвидшити метаболізм.
4. Дякуйте собі за свої перемоги та святкуйте їх. Складіть список вдячності і час від часу поповнюйте його.
5. Перш ніж вживати вітаміни, проконсультуйтесь з лікарем та здайте аналізи, для того, щоб не нашкодити собі.
6. Раптом якщо вам захочеться спокою — спробуйте піти в тихе місце і…. обійняти дерево! Так, саме дерево! З цією технікою нас познайомила команда Грузії, яка розповіла про різні способи зняття стресу та пошуку балансу.

Дбаймо про своє фізичне та ментальне здоров’я!

Данило Щоголь,
студент 2-курсу
спеціальності «Соціальна робота»