×
×
Міжнародні зв'язки

На факультеті ми багато говоримо про проблеми сільської місцевості в Україні та децентралізацію. Часто ми орієнтуємося на Європейський досвід роботи. У жовтні 2021 року я поїхала на тижневий молодіжний обмін від Erasmus+ в Іспанію, метою якого були дослідження та розробка концепту розвитку сільської місцевості за допомогою цифрових технологій.

Оскільки я вивчаю соціальну роботу, а Україна лише починає впроваджувати децентралізацію, моєю особистою ціллю було дослідити відмінності між цією системою в Іспанії та у нас.

На проєкті ми досліджували сільську місцевість регіону Галіція, де і проживали, а також країн-учасниць – Сербії, Італії, Литви та України. Варто відмітити, що Галіція дуже відома паломницьким шляхом до могили святого Якова, який пролягає через усю область. Тому значну частину доходу регіон отримує зі сфери туризму. Це прекрасний приклад вдалого використання історичної спадщини!

2 дні програми були повністю присвячені подорожам селами регіону. Ми усією українською командою помітили, що базові потреби жителів задоволені: села виглядають дуже охайно, усі необхідні установи (магазини, пошта, заклади харчування та ін.) в наявності. Проте, коли ми брали інтерв’ю у місцевих жителів, то дізналися про зовсім інший рівень проблем – відсутність соціалізації та мобільності. Шляхом колективного обговорення з усіма учасниками проекту, ми дійшли до висновку, що проблеми є у сільській місцевості кожної країни. Проте, в кожної країни свої стратегії та швидкість вирішення таких проблем.

Erasmus відкриє багато нових можливостей як для кар’єрного зросту, так і для особистісного розвитку! Наприклад, на нашому проєкті були учасники, які, здавалося б, ні слова не знали англійською, а ми не знали їхньої мови. Проте, в еру технологій та за великого бажання усі кордони та непорозуміння стираються!
Я вдячна програмі Erasmus+, яка вже не перший раз дає мені можливість досліджувати цей світ. Цього разу я їздила від Громадської Організації «Взаємопоміч».

Зараз, навіть попри карантинні обмеження, існує дуже багато проєктів, які реалізуються в різних європейських країнах. Тому можна знайти проєкти, тренінги, обміни, волонтерства на цікаву саме для вас тему! Долучайтеся!

Студентка 4 курсу
спеціальності «Соціальна робота»
Ольга Шевченко