×
×
Міжнародні зв'язки

Ти студент українського ВУЗу, небайдужий/а до проблем громадського суспільства та хочеш навчатися в Польщі? Тоді не пропусти можливості подати заявку на отримання семестрової стипендії від GFPS-Польща (https://www.gfps.pl/).

Ця стипендіальна програма пропонує:

 • місячну стипендію у розмірі 1600 злотих;
 • можливість навчатися семестр в одному з університетів в Польщі за вибором та підтримку під час вступної кампанії;
 • постійну допомогу від активної місцевої групи GFPS;
 • безкоштовну участь у двох наукових та культурних семінарах (на початку та в кінці семестру).

Хто може подавати заявки на конкурсний відбір?

Перед усім студенти, які: 

 • мають українське громадянство та постійне місце проживання на території України;
 • протягом періоду відбору та перебування в Польщі являються студентами, або ж докторантами одного з українських університетів і чий вік не більше, ніж 26 (якщо студенти) та 30 (якщо докторанти) років; 
 • планують отримати повну вищу освіту в Україні (денна, або заочна форма);
 • не більше, ніж семестр перебували в Польщі в рамках стипендіальної програми;
 • відповідають всім вимогам посольства Польщі в Києві (деталі нижче);
 • мають сертифікат, який засвідчує рівень знань польської мови;
 • не байдужі до громадського суспільства та цікавляться європейською ідеєю. 

Ця стипендія зорієнтована, перед усім, на студентів, які вирізняються високими успіхами в навчанні, особливими інтересами, багатообіцяючою науковою проектною ідеєю та дослідницьким запалом. Від кандидатів ми очікуємо хороші усні та писемні навички у володінні польської мови, котрі під час перебування в Польщі уможливлять вільну комунікацію та готовність активно залучатися в академічному, культурному та суспільному житті. Особливо ми вітаємо учасників, задіяних в суспільному секторі (участь у громадських ініціативах та діяльність у недержавних установах) та з високими академічними досягненнями (участь у конференціях та наукових колах).

Місце навчання Польща

Під час подачі заявок на отримання стипендії від кандидатів вимагається зазначати 3 університетські міста, в яких вони хотіли б навчатися, так як ми теж будемо зважати на преференції стипендіатів. Хоча не всі побажання можуть бути виконані. Це, звісно, залежить від активності місцевої групи GFPS та можливості співпраці з університетом. 

Процес відбору

Відбір стипендіатів відбудеться восени (на літній семестр).

Дедлайн (час електронного відправлення заявки) подачі документів – до 15 Листопа́да 2021 року (15.11.2021)  (року, передуючого семестровому перебуванню в Польщі).

Процес відбору складається з двох етапів:

 1. формальної та змістовної оцінки заявок;
 2. співбесіди (приблизно в середині листопада, польською мовою)  через  Skype з кандидатами, чиї заявки отримали високу оцінку в першому етапі відбору.

Відбірні заявки повинні містити такі документи:

 • актуальна біографія;
 • мотиваційний лист (1 ст.) польською та українською мовою з обґрунтуванням мети для участі в даній стипендіальній програмі;
 • короткий начерк проекту (1 ст.) польською та українською мовою, де пояснюється його намір та мета, та який має бути реалізований протягом перебування на навчанні в Польщі. В цьому начерку йдеться мова саме про конкретну ідею (дослідницький проект, експеримент, воркшоп, реферат), яку ти хочеш втілити будучи в Польщі. В описі варто звернути увагу на: назву проекту, його ціль, процес втілення та його значення;
 • підтвердження від українського університету про середній бал та копію сертифіката про отримання повної середньої освіти до моменту відбору;
 • офіційний документ, або ж копія, в якому зазначений рівень володіння польської мови, що уможливлює вільну комунікацію. 

Учасники конкурсного відбору повинні до моменту співбесіди у Skype самостійно зв’язатися з польський університетом, де вони хотіли б провести семестр, і встановити наявність необхідного факультету/курсу та можливість реалізації запланованого проекту. Перед усім, варто встановити, чи обраний університет приймає на навчання іноземних студентів. Студенти, які, до прикладу, навчаються семестр в німецьких університетах, зареєстровані в базі даних як «visiting student», або ж просто «free mover». 

Офіційна онлайн-реєстрація на конкурсний відбір на сайті GFPS: https://www.gfps.pl/info-ua/

З усіма запитаннями звертайтесь за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Запрошуємо до участі!