×
×
Міжнародні зв'язки

Це був місяць інсайтів, дисонансів і викликів від самостійного життя в іншій країні!
Місяць повного спектру емоцій!
Місяць культурного шоку і захвату водночас!
Місяць нових знайомств, звичок та відкриттів!

Непоганий трейлер для фільму «Наші у Фінляндії». В головних ролях студенти спеціальності «Соціальна робота» 3 та 4 курсів, котрі навчаються в Університеті прикладних наук NOVIA в кампусі Турку – Катерина Мантуленко, Дарина Маркулич, Дар’я Сустрєтова, Поліна Власенко, Ольга Касянчук, Мирослав Чорний, Катерина Огороднік, Єлизавета Батир і Тетяна Миколаєнко. Це найбільша група студентів з КНУ імені Тараса Шевченка, яка за майже 7 років співпраці наших університетів в межах програми Erasmus+ Global KA1 одночасно навчається в закордонному університеті. Цілих 9 осіб! Практично повна академічна група.

Лишилося сказати: «Далі буде!». Але навіть зараз можемо підвести деякі підсумки.

Отже:

Культурний обмін. Наше оточення – це просто величезне інтернаціональне комьюніті. Вся Європа навколо тебе. Надзвичайно крута можливість для культурної інтеграції, якою ми активно користуємося. Тож, не варто дивуватися, якщо французи скоро заспівають українською.

Професійний обмін. Бути серед представників країн-лідерів у системі соціального забезпечення і не вхопитися за їх досвід? Велика помилка, але її ми оминули. Надзвичайно круто було дізнатися, яким чином здійснюється соціальна робота в Німеччині та Скандинавських країнах. Але за 3 місяці університет NOVIA ще занурить нас у це з головою.

Система навчання та університет. Якась дифузія вражень. Все виглядає надзвичайно круто та по-сучасному: величезні оновлені аудиторії, система сенсорних ключів, новітнє обладнання, привітні та лояльні викладачі, варто відзначити інклюзивність будівель та відповідальне ставлення до обмежень пандемії. Навчання покладене більш на самостійне опрацювання, совісність та відповідальність, тож, горе місцевим прокрастинаторам.

Курси та рівень розвитку компетентностей. Наразі вивчаємо три ґрунтовних курси:

Current Professional Practice – максимально охоплює практичні кейси та формує навички у роботі з абсолютно різними категоріями соціальної роботи. Це як семестровий дайджест через вогонь, воду та мідні труби.

Multicultural Social Work – предмет максимальної глобалізації, що охоплює важливі міграційні питання та питання роботи в громаді, які набирають обертів актуальності відсьогодні і на майбутнє.

English – не просто загальний інглиш із контініусами та інфінітивами, а професійна англійська, що розширює можливості не лише на українському, а й на іноземному ринку праці.

Екологічна свідомість фінів. Реальне вау, коли ти сортуєш сміття і усвідомлюєш, що ти не один, а це стиль життя всієї країни та величезний внесок в екологічний стан світу. Чисті узбіччя, паркові зони, пункти здачі пляшок та банок, контроль усієї продукції – справжнє задоволення для спостереження.

Після місяця в Фінляндії зрозуміло, що буде ще та пригода… Надзвичайна країна, яка залишить після себе купу вражень, безцінний досвід та однозначно розширить межі нашої компетенції, бачення соціальної роботи та життя загалом.