×
×
Міжнародні зв'язки

Нарешті Erasmus відкривається для усіх охочих після довгої паузи під назвою «локдаун». Саме у липні цього року, мені пощастило стати учасницею 1-го етапу тренінгового курсу у Грузії «Youth-Led Community Peacebuilding». Сонячна, тепла та привітна Джордія відкрила свої кордони для учасників з 7 країн – Чехії, Польщі, України, Грузії, Азербайджану, Іспанії та Німеччини.

24 неймовірних молодих людей, які готові втілювати зміни та бути ініціаторами змін, зустрілись у чудовому місті Кобулеті, що розташоване біля Батумі. Курортне містечко додало позитиву у наш курс, адже окрім навчання, яке займало 8 годин на добу, у нас ще був час на відпочинок біля Чорного моря.

Звісно, організатори потурбувалися і про ознайомлення нас у культурою Грузії. Ми мали змогу відвідати традиційну грузинську вечерю, що носить назву Супра, поринути у красу ботанічного саду Батумі, а також усі разом переглянути Євро-2020.

Загалом тренінговий курс був організований громадською організацією Грузії «Youth as Peace Builders», яка популяризує тему миру не тільки на території своєї країни, а й країн Європи. Даний проєкт допомагає не забувати нам про проблеми, які, як не дивно, дуже схожі у всіх країнах від Іспанії до Азербайджану.

8f764a80 be53 47b7 b781 3b80b50745cc

Міжнародна співпраця з громадськими організаціями інших країн допомагає в пошуку активних молодіжних працівників, які стають учасниками подібних програм. В Україні з ними співпрацює «NGO Unit», яка й проводила відбір кандидатів на цей тренінговий курс.

Цілі проєкту:

  • підвищувати кваліфікацію молодіжних працівників та молодих лідерів для розширення можливостей молодих людей брати участь в миробудуванні за допомогою популяризації теми миру серед молоді;
  • розробити інноваційні проєкти щодо захисту інтересів молоді, що сприяють її залученню в мирні процеси на місцевому рівні;
  • активізувати співпрацю між організаціями громадянського суспільства для сприяння участі молоді у громадській активності на локальному рівні;
  • вибудувати краще розуміння підходів до миробудування під керівництвом молоді на рівні спільноти, або між спільнотами з релігійними, етнічними чи особистісними суперечностями.

Звісно, на цьому проєкт не закінчується, адже 2-ий етап тренінгового курсу «Youth-Led Community Peacebuilding» відбуватиметься в чудовому місті Лагодехі, що розташоване на Сході Грузії. Під час цього етапу кожна країна-учасник представить своє дослідження на тему конфліктів та миробудування. У свою чергу, Україна обрала тему інформаційної війни на Сході країни, адже популяризація цієї теми є дуже важливою.

Не вагайтесь та надсилайте свої заявки на різні проєкти.

Once Erasmusforever Erasmus!

Олександра Козловська,
студентка магістратури 1-го року навчання
ОНП «Політична психологія»