×
×
Міжнародні зв'язки

23-28 серпня 2021 року в місті Чернівці відбувся 3-й Конґрес СКУМО та
Х Форум української молоді діаспори «Чернівці 2021».

Українська діаспора має багато організацій, котрі представляють її на міжнародному рівні, серед них СКУМО та Global Ukrainе. Перша, СКУМО – Світовий конґрес українських молодіжних організацій об’єднує українську молодіжку у всьому світі. Метою СКУМО є всебічне представлення інтересів української молоді діаспори – як через координацію діяльності українських «молодіжок» у світах, так і через співпрацю з вітчизняними відомствами, установами та організаціями в Україні. Традиційно, молодь з усього світу з’їжджається до України на форум української молоді, щоб, в першу чергу, познайомитись, обговорити перспективи взаємодії між діаспорою та українцями в Україні, встановити дружні контакти з представниками інших країн. В ході заходу учасники формувують своє бачення і візію майбутніх проєктів, місію і цінності подальших форматів співпраці.

Власне, я мав можливість долучитись до форуму через те, що працюю з українською діаспорою в Міжнародному Фонді – Global Ukraine, який розвиває мережу Global Ukrainians. Global Ukrainians – мережа молодих високоосвічених українських експатів, які мають міжнародний досвід та глобальне мислення. Мережa Global Ukrainians покликана стати унікальним мостом між Україною та Європою і світом для забезпечення інтересів України, використовуючи усі сучасні інструменти народної культурної, наукової та бізнесової дипломатії.

Молодь українського закордоння з 12 країн (Грузія, Молдова, Румунія, Канада, Росія, Польща, Бельгія, Іспанія, Ізраїль, Латвія, Словаччина та Україна) зібралась у Чернівцях на Х Форум української молоді української діаспори. Захід мав дві частини: культурну та офіційну.

Під час культурної програми діаспоряни досліджували місцевість, традиції та переймали історію Чернівецької області. Ми відвідали Хотинську фортецю, прогулялись затишними вуличками Чернівців, завітали до Українського Гоґвартсу – Резиденції митрополитів Буковини та Долмації, що нині є Чернівецьким національним університетом.

Безпосередньо під час офіційної частини було проведено 4 панельні дискусії, до яких долучились близько 30 спікерів та 6 народних депутатів. Як на мене – форуми найкраща можливість отримати багато корисної інформації від людей, які перебувають на передовій змін. Плідні обговорення та запеклі дебати відбувались за такими напрямками: 

- Перша панельна дискусія «Діаспора як бренд-амбасадори України у світі», де було обговорено питання ролі діаспори у формуванні бренду країни, залученості молоді діаспори до цих процесів;

- Друга панельна дискусія «Культурна дипломатія». Коли ми говоримо про дипломатію, то зазвичай пригадуємо солідних аташе чи послів в костюмах на зустрічах. Але дипломатом, насправді, є кожен та кожна з нас. Їдучи закордон і вдягаючи вишиванку ми вже говоримо оточенню: «Я — українка» або «Я — українець», або готуючи борщ для своїх друзів з-за кордону ми так і промовляємо: «Цей борщ – культурна спадщина ЮНЕСКО, і він з України!»

- Третя панельна дискусія «Ed(you)cation» мала на меті підняти питання як освіти українців за кордоном, так і освіти іноземців з-за кордону в Україні. Адже мобільність студентів є важливим аспектом включення України та українців до світової спільноти. Українська молодь закордоном – це високоосвічені люди, що вже зробили неабиякий внесок у розвиток науки.

- Четверта панельна дискусія «Роль молоді у формуванні державної політики» піднімала питання того, наскільки в Україні молодь залучена до процесів державотворення і як зробити так, щоб кількість свідомої молоді зростала з роками.

Українська діаспора – це люди, які знаходять не так далеко, як здається (тим паче враховуючи сучасні тенденції), і вони допомагають лобіювати питання України в своїх країнах. Власне, якщо у вас буде можливість поспілкуватись з молодими українцям з-за кордону, – не втрачайте цього шансу! 

Варто відзначити, що ми в команді Global Ukraine Foundation впроваджуємо різні проєкти по залученню українського студентства для покращення їх hard and soft skills та обміну досвідом з їх закордонними однолітками. Долучайтесь!

Данило Щоголь,
студент спеціальності «Соціальна робота»,
перший заступник голови Студпарламенту факультету,
комунікаційний і ком‘юніті менеджер
Міжнародного фонду Global Ukraine