×
×
Новини

Держава Україна робить багато для підтримки академічно успішних і соціально активних аспірантів і студентів. Цього року представникам факультету психології, які взяли участь у конкурсах на отримання іменних стипендій вдалося вибороти цілих 3!

Кожен зі стипендіатів є абсолютно унікальною творчою особистістю, відданою Україні та Шевченковому університету і рідному факультету, яка робить свій дуже важливий внесок у розвиток науки, освіти та громадських проєктів у непрості часи війни.

За їх сумлінне навчання, наукові досягнення та соціальну активність представники факультету психології отримали цілком заслужені заохочення! Бо вони того варті!

З гордістю представляємо наших стипендіатів!

Данило ЩОГОЛЬ, студент 3 курсу ОП «Соціальна робота». Наказом МОН України йому призначено іменну академічну стипендію Верховної Ради України на 2022/23 н.р.

Данило є студентським активістом і громадським лідером. Третій рік поспіль він є заступником Голови студпарламенту факультету психології. В основі його діяльності – будування архітектури діяльності студпарламенту, навчання проєктному менеджменту представників департаментів, координація роботи різних проєктних груп, фасилітування всіх процесів заради досягнення цілей.

Починаючи з 2019 року в громаді рідного села Дар’ївка Херсонської області разом з командою він втілив близько 10 масштабних проєктів; написав грант на будівництво паркової зони в честь загиблих односельчан в АТО/ООС (Проєкт «Парк Героїв» отримав фінансування в розмірі 150 тисяч гривень від Херсонської обласної ради); був координатором 6 фестивалів (місцевого, регіонального та національного рівнів) за різними напрямками: національно-патріотичне виховання, культурна спадщина, етно мотиви та інше; втілив програму своєї громадської організації по доступності органів місцевого самоврядування та їх підзвітності (проводили прямі трансляції засідань, створили інформаційні канали всієї громади); розробив бренд-айдентику своєї громади, що виграла на конкурсі та запустив лінійку одягу «Дар’ївська громада»; разом з командою написав освітню програму, яку надалі й координував «Знайомтесь, це проєкт!», яка отримала фінансування в розмірі 90 тисяч гривень від КМДА та увійшла до збірнику «100 кращих практик молодіжної участі» від Ради Європи. Проєкт нагороджений відзнакою КМДА. Його сенс полягав у тому, щоб навчити підлітків створювати проєкти, змінювати їх місцеві громади та розвивати власний потенціал. Учасниками було втілено 10 проєктів.

Данило є випускником програми «Школа молодого політика» від Міжнародного республіканського інституту в Україні. В 2021 році був ментором в цій програмі і допомагав команді підлітків з Херсону писати проєкт та подавати його на конкурс для отримання гранту.

Організував волонтерські штаби для міжнародних спортивних заходів (Київський Євромарафон – Kyiv Euromaratho, Ультрамарафон, Київська десятка, Забіги від Нової пошти, Забіг у Пирогові, Oushenman-Odesa, Перший військовий забіг та інші). Разом зі своєю науковою керівницею Ларисою ПОЛІВКО досліджує питання включення молоді до волонтерської діяльності. Сам є активним волонтером і разом з іншими студентами проводить заходи для збору коштів на допомогу ЗСУ та дітям з дитячого будинку.

Неодноразовий отримувач грантів для участі у програмах короткострокової мобільності Еразмус+ для розвитку молодіжних ініціатив.

Оксана ВЕРХОВОД, аспірантка 3 року навчання ОНП «Психологія». Наказом МОН України їй призначено академічну стипендію імені М.С. Грушевського на 2022/23 н.р.

Виконує дисертаційне дослідження на кафедрі соціальної психології під науковим керівництвом доктора психологічних наук, професора Алли КОВАЛЕНКО.

2016 року закінчила бакалаврат, а 2018 – магістратуру за спеціальністю «Психологія» факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка, отримавши дипломи з відзнакою. Переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі «Загальна та соціальна психологія» (м. Херсон, 2018 р.). Переможниця ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Теоретична та прикладна психологія» (м. Переяслав-Хмельницький, 2017 р.)

Постійно навчається та здобуває додаткову освіту в галузі психології та психотерапії. Пройшла курси: «Value based counseling» (Ціннісно-орієнтований підхід до консультування, Німеччина, травень – грудень 2022 р.); Вступ до емоційно-фокусованої терапії (Леслі Грінберг, Університет Йорку, 21-23 жовтня 2020 р.); Базовий курс «Транзакційний аналіз в освіті» (тренер EATA – Сільвія Шахнер, 2019 р.), «ТА Академія»; Сертифікат з курсу ТА – 202 – «Психотерапія у ТА (4 роки навчання, 192 години)» (тренер ЄАТА Ганна Головань, 2015-2019 р.); Український науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи (квітень 2016 – грудень 2017 рр.). Сертифікат СП №1542157 «Теорія та практика психологічного консультування у концепціях транзактного аналізу» від 11.01.2018; Навчальний курс «Soft Skills», 2017 р. (Київський національний університет імені Тараса Шевченка під керівництвом Нортумбрійського університету (Великобританія); Мала академія літератури та журналістики (2009 р.), м. Львів.

Психотерапевтка, консультантка проєкту підтримки українців, які справляються з викликами війни в Україні та за кордоном від міжнародної психосоціальної організації IPSO.

Авторка книги «В моменти, коли» (про книгу на сайті факультету: https://psy.knu.ua/ua/news/1044-tvorchist-aspirantiv-ta-studentiv-fakultetu-pro-pershu-knyhu-oksany-verkhovod-v-momenty-koly).

Дійсний член ГС «Національна психологічна асоціація» (НПА), Української спільноти транзакційного аналізу (УАТА) та Європейської асоціації транзакційного аналізу (ЄАТА). Розробниця та ведуча авторського психологічного курсу для підлітків «Свобода бути собою: транзакційний аналіз у школі» (апробація  проходила з 2019 донині в ТОВ «Ірпінський ПЗЗСО – Ліцей «Галілео»). Членкиня редакційної колегії науково-прикладного журналу УСТА «Діалоги УСТА: теорія та практика транзакційного аналізу».

Є автором 9 наукових праць та учасницею понад 20 Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій, серед яких XХІV Міжнародна конференція молодих науковців «Проблеми особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження» (21-22 квітня 2022 р.), The Second International Online Conference in the Ukrainian Society of TА: Resource – Resilience – Contact (18-19-20 лютого, 2022), 13th International Conference on Education and New Learning Technologies (2021), Psy-factor (2014-2018); «Військова психологія у вимірах війни та миру» (2016-2018; 2021); The First Scientific Conference on Psychology Regarding Evidence-Based Practice in Ukraine «Changing Society» (2015) та інших.

Оксана є активною популяризаторкою науки, публіцисткою, учасницею соціальних проєктів, здійснює просвітницьку діяльність, дає численні інтерв’ю та коментарі для ЗМІ з різних соціально-психологічних питань.

Заохочена грамотами факультету за сумлінне виконання обов’язків на посаді Голови Департаменту Працевлаштування Студентського парламенту факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (12.2015-03.2017) та особистий внесок у розвиток факультету та подяками від Української Спільноти Транзакційного Аналізу «За внесок, допомогу і підтримку, активну волонтерську діяльність у наданні психологічної допомоги від УСТА під час війни» (червень, 2022 р.), «За активну позицію та працю в журналі «Dialogues of USTA» (лютий 2022 р.), а також подякою за активну волонтерську діяльність, допомогу у проведенні благодійного проєкту «Фіолетовий день» та підтримку людей з епілепсією від Благодійного фонду «Асоціація батьків дітей з аутизмом» (2015 р.).

Олена КОВАЛЕЦЬ, студентка 4 курсу ОП «Психологія». Наказом МОН України їй призначено академічну стипендію імені М.С. Грушевського на І семестр 2022/23 н.р.

Відмінниця навчання. Середній бал успішності понад 98 балів. Активна та ініціативна студентка, членкиня Студпарламенту факультету психології. Заохочує студентів до різних студентських ініціатив та волонтерської діяльності, а з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну організувала такі заходи, як «Пошта війни», який передбачав передачу необхідних речей та продуктів тим студентам, які знаходились у місцях із дефіцитом продуктів, а також долучила факультет психології до спільного проєкту із факультетом соціології – благодійного ярмарку «Charity Bazaar», у якому студенти можуть викласти свої витвори мистецтва та придбати витвори інших, а усі кошти йдуть на допомогу ЗСУ. 

Від самого початку війни Олена тримала комунікацію зі студентам, інформувала їх про усі необхідні події, підтримувала тих зі студентів, хто потребував допомоги під час найбільш напруженого періоду воєнних дій. Вона активно займається волонтерською діяльністю. Від 24 лютого протягом двох з половиною місяців студентка волонтерила на гарячій лінії психологічної допомоги «СТОП ПАНІКА» в якості психолога-консультанта та безкоштовно надавала психологічну допомогу постраждалим громадянам України по телефону. Також з першого дня війни Олена стала психологічним консультантом у чат-боті «Підтримка КНУ», куди анонімно зверталися студенти університету за психологічною підтримкою, і Олена активно та ефективно консультувала їх. Наразі продовжує свою діяльність у цьому боті. Тривалий час була рівним консультантом в організації Teenergizer, де в її обов’язки входило надання безкоштовної психологічної допомоги через переписку підліткам та молоді України та інших країн. 

Активно займається науково-дослідницькою роботою. Провела повноцінне дослідження рівня страху смерті українців до та після повномасштабного вторгнення рф на територію України й отримала рекомендацію від наукового керівника до публікації цієї роботи в якості наукової статті.

Щиро вітаємо наших лауреатів і бажаємо їм невпинного розвитку та успіхів у навчанні, науковій роботі та громадській діяльності!

Світлана ПАЩЕНКО
заступник декана факультету психології
з наукової роботи та міжнародного співробітництва