Новини

Оксана є випускницею факультету психології, переможницею Всеукраїнських студентських олімпіад та конкурсів наукових робіт з психології. Тепер вона аспірантка кафедри соціальної психології та практикуюча психотерапевтка, авторка курсів і проєктів для дітей та підлітків.

Днями вийшла друком її книга для жінок «В моменти, коли».

За словами самої авторки, «В моменти, коли» – це книга-зустріч. З досвідом. З історіями реальних жінок. З різними та неоднозначним почуттями. З життям, як воно є, без прикрас та прихованих деталей. З собою неідеальною, але живою та справжньою.

Метою книги є руйнування існуючих в нашому суспільстві тенденцій засуджувати, знецінювати, ігнорувати неоднозначний, іноді трагічний життєвий досвід жіночої частини людства:

«Світ – не чорно-білий, він різнокольоровий. І на мою думку, існуючі стереотипи, що добре, а що погано, що гідне, а що ганебне – це те, від чого варто відмовлятися! Тому маю надію, що в тому числі завдяки книзі ми зможемо створити спільноту людей, готових бути відкритими до болю один одного, дати емпатійну підтримку та можливість переосмислити існуючий досвід» Оксана Верховод

Книга Оксани про досвід жінок, які зіштовхнулися з соромом, провиною, безсиллям у складні моменти свого життя, про здобуття сили та свободи; про те, що можна пережити непрості ситуації і ставитися до них інакше; про зустріч з собою та подорож до власної цілісності.

У книги є також соціальна місія – показати, що описані історії, на жаль, не рідкість. Довкола нас багато таких жінок, які переживають насильство, втрати, заплутуються у собі і залишаються сам на сам зі своїм болем. Історії в книзі дають змогу зрозуміти переживання, які проходить жінка, зіштовхуючись з тією чи іншою складною ситуацією. Жінки, які перебувають у таких ситуаціях, насправді, не хочуть бути жертвами, ідентифікувати себе так, відчувати себе безпорадними та безсилими. І книга також демонструє, що можна інакше: знаходити вихід зі скрутного становища, шукати підтримку, зрощувати опору в собі. Вона показує, що якщо тобі складно – це не значить, що з тобою щось не так; якщо ти потрапила у кризову ситуацію, складні стосунки, заплуталась в емоціях і переживаннях, це означає тільки одне – є така ситуація, такий непростий життєвий момент; твоє життя у твоїх руках, ти не всесильна, але завжди є те, що може бути в межах твого контролю та відповідальності; надія є, бо навіть після найтемнішої ночі настає світанок.

Книга запрошує читачів чесно та відверто подивитися на свій досвід, переосмислити його; згадати та переглянути деякі ситуації з життя і зрозуміти, що в них немає за що себе звинувачувати чи картати, відпустити їх; зрозуміти, що в тих ситуаціях, де вони в чомусь себе звинувачували, картали, не приймали, вони обирали шлях, найкращий для себе; бути більш емпатійними до тих, хто потрапив у непрості життєві обставини.

Завдяки книзі можна відчувати себе «не самотньою», поділяти почуття.

Викликає гордість, що над випуском та презентацією книги працювали колишні студенти нашого факультету, а сьогодні – справжні професіонали своєї справи: Ольга Бойко, Роман Несен, Марія Горєлова і Уляна Михайлюк.

Ольга Бойко працювала над версткою книги, створила чудові, сучасні та влучні ілюстрації і дизайн обкладинки. Ольга розвивається наразі у сфері UX/UI Design та ілюстрації. Талановитий Роман Несен написав музику та створив композицію «Голоси жінок», яка звучатиме на першій творчій презентації книги 18 вересня.

Марія Горєлова та Уляна Михайлюк – психологині та акторки плейбек-театру «Вільне місце», разом зі своїми колегами Оленою Кузьміною, Олесею Ляш, Євгенією Лисенко та Іриною Сліпчук підготували творчий та чуттєвий перфоманс, щоб показати цінність досвіду кожного, що перегукується з основною ідеєю книги.

Один примірник книги Оксана дарує в бібліотечний фонд факультету. Тож усі, хто бажає, зможуть ознайомитися з книгою у читальній залі.

Або ж у Оксани можна замовити примірник особисто для себе, тому що в книзі, окрім історій, є друга інтерактивна частина, завдяки якій можна більше дізнатися про себе та зробити крок до цілісних і дбайливих стосунків із собою.

Презентація книги Оксани Верховод відбудеться і в стінах нашого факультету
30 вересня 2021 року о 19:00 у креативному хабі (410).
Тож, радо запрошуємо всіх охочих!