×
×
Конференції

Міжнародна наукова-практична конференція «Клінічна психологія та психотерапія у дзеркалі сучасності» (СРРММ)

24-25 жовтня 2025 року

Конференція – це плановий науковий захід, який раз на два роки організовує кафедра психодіагностики та клінічної психології факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Конференція є платформою для просування наукових знань, обміну практичним досвідом і сприяння міжнародній співпраці в галузях клінічної психології, психотерапії та консультування. 

З огляду на глобальні виклики, що постають перед міжнародним суспільством запит на кваліфікованих спеціалістів у цих галузях зріс у геометричній прогресії. В Україні ця потреба є особливо гострою з огляду на контекст воєнного часу. Теми заходу включають етичні стандарти сучасного клініко-терапевтичного процесу, інтеграцію досліджень із практикою, використання цифрових інструментів та підвищення професійної підготовки.

Конференція створює простір для обміну досвідом між психологами, які представляють різні підходи та інструменти у роботі з дітьми та дорослими, які отримали травматичний досвід під час війни,  а також залучені до процесів їхньої клініко-психологічної реабілітації. Під час конференції заплановане обговорення меж і можливостей віртуальних інтервенцій у роботі з клієнтами, що вкрай важливо для регіонів з обмеженим доступом до спеціалістів-психологів. Публікація матеріалів в електронному вигляді забезпечує глобальну доступність і сприяє поширенню досліджень. 

З економічного погляду конференція мінімізує операційні витрати завдяки цифровому хостингу, цифровим платформам для розміщення та публікації. Такий підхід дає змогу забезпечити інклюзивність і широке коло учасників з різних країн Європи та Америки. Партнерство з міжнародними установами, такими як MSH MedicalSchool Hamburg, National University of Distance Education, University of Gdańsk, University of Texas at El-Paso, Tarleton State University, відкриває шляхи для пошуків зовнішнього фінансування, грантів на дослідження, збільшує дослідницький потенціал факультету психології в цілому та кафедри психодіагностики та клінічної психології зокрема. 

Міжнародна конференція сприяє професійному розвитку спеціалістів із психічного здоров’я й закладає візії післявоєнного відновлення України. Міжнародне співробітництво та представлення на широкий загал результатів спільних досліджень підвищують глобальний авторитет української психологічної науки, залучаючи нові академічні можливості та можливості фінансування.