×
×
Конференції

ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвивальний потенціал сучасної соціальної роботи: методологія та технології»

15-16 березня 2024 року

Конференція є плановим щорічним науковим заходом, який реалізується кожної весни кафедрою соціальної роботи факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відповідно до плану НДР кафедри та факультету. Вона спрямована на обмін сучасним досвідом фахівців сфери соціальної роботи, а також науковців, з метою вдосконалення практики соціальної роботи. Також вона має на меті наближення вітчизняної наукової діяльності до сучасних наукових здобутків провідних міжнародних установ та закладів у сфері соціальної роботи. Систематичність проведення міжнародної конференції забезпечується й широким використанням цифрових технологій, завдяки чому, навіть під час пандемії та повномасштабної війни вони проводилися в онлайн форматі.

До участі традиційно запрошуються фахівці структурних підрозділів Міністерстві соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, представники вишів зі спеціалізацією підготовки фахівців у сфері соціальної роботи, працівники практичних підрозділів соціальної роботи, представники волонтерських організацій та недержавних структур, які забезпечують добробут громадян у соціальних сферах. Традиційно цикл даних конференції на міжнародному рівні співпрацює з Новіа університетом прикладних наук (м. Турку, Фінляндія), Університетом Миколаса Ромеріса, (м. Вільнюс, Литва), Жешувської політехніки імені Ігнація Лукасевича (м. Жешув, Польща), Батумським державним університетом імені Шота Руставелі (м. Батумі, Грузія), за сприянням громадської організації «Товариство незалежних експертів». Таким чином очевидною є зацікавленість у функціонуванні даного циклу конференцій з боку вітчизняних та іноземних науковців та практиків.

Цикл конференцій «Розвивальний потенціал сучасної соціальної роботи: методологія та технології» приділяє особливої уваги питанням: 

  • особливостей організації та здійснення соціальної роботи у сучасних умовах;
  • перспектив соціального розвитку спільнот та громад в умовах децентралізації;
  • розробки та впровадження розвивальних технологій у роботі з різними категоріями клієнтів;
  • розвитку особистості соціального працівника;
  • психологічних особливостей клієнтських груп загалом, та в умовах карантинних заходів, зокрема;
  • розвитку освітніх засад підготовки соціальних працівників до застосування розвивальних технологій тощо.

Завдяки плідній співпраці учасників конференцій виникає реальна можливість вдосконалити як саму практичну діяльність фахівців соціальної сфери, так і покращити, шляхом наближення до практики, процесу підготовки майбутніх соціальних працівників у закладах освіти на рівні бакалаврату, магістратури, аспірантури та докторантури.

За результатами конференцій видається електрона збірка матеріалів тез конференції, а також створюється сприяння усім бажаючим у розміщенні наукових статей у «Українському психологічному журналі», «Віснику Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Соціальна робота» та «Віснику Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія».

Інформаційний лист