×
×
Анонси

25 жовтня 2023 року відбудеться міжнародний міждисциплінарний науковий воркшоп «Погані переконання і поляризація. Епістемологія та психологія про пропаганду та ехокамери» (Bad Beliefs and Polarization. Epistemology and Psychology on Propaganda and Echo Chambers).

Організатори: кафедра філософії та методології науки КНУТШ, кафедра прикладної та експериментальної психології КНУТШ, Інститут філософії та Інститут когнітивної науки Оснабрюцького університету (Німеччина), RTG Situated Cognition (Bochum-Osnabrueck).

Час: 14:00 – 19:00 за київським часом.

Місце: воркшоп відбуватиметься паралельно в Україні та Німеччині з одночасною трансляцією у zoom.

Київ: аудиторія 327 (читальна зала філософського факультету), вул. Володимирська 60

Онлайн:

Zoom:https://knu-ua.zoom.us/j/86878066695?pwd=N0hDTE5pZ2dOV21LOFpuN01POHM5QT09
Meeting ID: 868 7806 6695
Passcode: 133006

Воркшоп передбачає 5 виступів з сесіями «питання-відповідь» і фінальну дискусію з запрошеними гостями Prof. Dr. Nikola Kompa & Prof. Dr. Achim Stephan. Детальна інформація про подію, розклад і спікерів на сайті воркшопу: https://badbeliefschamber.my.canva.site/

А також програма та абстракти доступні до закачування на сторінці RTG Situated Cognition: 
https://situated-cognition.com/2023/09/26/workshop-bad-beliefs-and-polarization/

Опис теми

Заперечення зміни клімату, антивакцинаторський рух, Піцагейт та політична пропаганда – що об'єднує ці, здавалося б, несхожі явища? Вони пов'язані з неправильно сформованими, необґрунтованими переконаннями, які суперечать наявним доказам та експертному консенсусу. По суті, вони є проявами того, що ми називаємо епістемічно "поганими переконаннями". Деякі з цих хибних переконань є стійкими, не піддаються ревізії і висловлюються групою однодумців. Усередині таких груп виникає ефект ехокамери, що підсилює ці переконання і створює резонанс, який згуртовує групу, ізолюючи її від протилежних точок зору. Пропаганда чудово маніпулює ефектом ехокамери, що призводить до сильної соціальної поляризації. На цьому воркшопі ми маємо на меті заглибитися у питання мови пропаганди і дослідити, чи є конкретна мова засобом поляризації або механізмом створення ехокамери, чи лише симптомом і результатом поляризації. Ми також обговоримо питання стійкості хибних переконань та вибіркового впливу пропаганди з філософської та психологічної позицій.

Воркшоп проводиться англійською мовою. Реєстрація не потрібна, запрошуються усі зацікавлені.

Контактна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Координатор від факультету психології
Сергій ЛИТВИН
асистент кафедри експериментальної 
та прикладної психології