×
×
Новини

З 27.12.2023 по 05.01.2024 на факультеті психології проходила перша Зимова психологічна школа для школярів 10-11 класів та абітурієнтів, організаторами якої виступили кафедра психології розвитку та Науково-практичний центр факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За задумом організаторів, програма Школи мала на меті знайомство потенційних абітурієнтів факультету з актуальними проблемами психології і суміжних професій, підготову фахівців для яких факультет психології здійснює сьогодні (соіальних працівників, соціальних педагогів, соціальних реабілітологів), сучасними технологіями психологічної роботи та виробничими контекстами здійснення такої практичної діяльності, а також особливостями освітньої підготовки, педагогічної комунікації, професійно-соціалізуючого середовища студентів факультету психології як невід’ємної частини освітнього простору КНУ.

Відкриваючи Зимову школу для школярів, декан факультету психології Іван Данилюк наголосив на важливості розробки та впровадження в університеті подібних програм неформальної освіти, які реалізуються силами викладачів та студентів факультету й інших підрозділів університетської громади на виконання профорієнтаційних завдань КНУ як класичного університету, який впевнено та послідовно будує своє професійне майбутнє та продуктивно вирішує проблеми освітньо-професійної соціалізації своїх студентів.

У дні роботи Школи її учасники з перших вуст – від викладачів та студентів факультету – отримували різноманітну психоедукативну інформацію відносно предмету, завдань та міжпредметних зв’язків сучасної психології (проф. Юрій Швалб), її історії (проф. Олена Власова), її актуальних досягнень (доц. Ілля Ягіяєв, доц. Ірина Клименко, доц. Лариса Полівко) та сучасних викликів (демобілізований військовий психолог, асист. Сергій Шиковець). У стінах навчальної лабораторії імені Георгія Челпанова факультету психології вони опановували методи дослідження наукової, прикладної та практичної психології (асист. Галина Черненко). Особливий інтерес школярів викликали активні соціально-психологічні форми організації занять: тренінги (доц. Світлана Пащенко, асист. Лілія Сироха, асист. Анастасія Голотенко, асист. Наріман Дарвішов), інтерактивні заняття з елементами рефлексивного мислення (доц. Ярослав Рябчич, асист. Антоніна Молотокас), в межах яких учасники навчання отримували досвід використання ефективних методів самопізнання людини, прийомів самодіагностики та психологічної самодопомоги (студенти Євгенія Лисенко, Данило Щоголь). 

Окрім того, студенти-психологи познайомили учнів Школи з особливостями навчального процесу в ЗВО, можливостями самореалізації і розвитку студентської молоді у позанавчальний час, розповіли про реалії сучасного життя студентів КНУ та роботу студентського самоврядування.

Багато вражень учням Зимової психологічної школи подарувало знайомство з простором Центрального кампусу Університету, розповіді працівниці Підготовчого відділення для громадян України Тетяни Загороднюк та Ірини Нестеренко про історію заснування Університету, його здобутки та славетне минуле, втілене в експозиціях Історичного, Зоологічного та Археологічного музеїв КНУ. 

На семінарі-екскурсії до Наукової бібліотеки Університету імені Михайла Максимовича її співробітники на чолі з завідувачкою відділом культурно-просвітницької роботи НБ Ольгою Петренко показали учасникам навчання книгосховища, читальні зали для роботи студентів та науковців, а також розповіли учням про можливість стати читачами бібліотеки КНУ, не чекаючи зарахування до навчання на омріяну спеціальність. 

В межах знайомства з освітнім простором Південного кампусу КНУ активно формувались уявлення учасників Школи про особливості виробничої діяльності психолога-практика. Відвідавши Психологічну службу КНУ, школярі у співпраці з виконуючою обов’язки керівника цієї служби Галиною Лаптєвою не лише дізнались про функціонал фахівців такої Служби, але й отримали досвід учасника групової форми організації роботи психолога. 

Ознайомчий візит до Університетської клініки дозволив школярам зрозуміти специфіку роботи клінічного психолога у співпраці з психіатром, а лекція провідної спеціалістки Інституту психіатрії КНУ Світлани Камінської, проведена в рамках відвідування цього закладу, допомогла їм зрозуміти функції клінічного психолога та подолати розповсюджені міфи стосовно особливостей перебігу та лікування окремих психічних хвороб. 

За відгуками школярів-учасників проєкту, дні перебування у Зимовій психологічній школі пройшли для них в атмосфері переживання реальної причетності до життя студентів факультету психології, сприятливої співпраці з викладачами цього та інших навчальних і виробничих підрозділів Унівеситету, укріпили їх бажання повернутись вже студентами в той освітній простір, який став за час навчання для кожного з них більш зрозумілим і ще більш привабливим. 

По завершенню заходу випускники Школи продемонстрували набуті компетентності та отримали Сертифікати учасників програми «Зимова психологічна школа 2023-2024», а також пам’ятні подарунки. Заступниця декана факультету психології з наукової роботи та міжнародної діяльності Світлана Пащенко щиро привітала школярів з успішним завершенням навчання, побажала успіхів у незалежному тестуванні та зауважила, що отриманий ними Сертифікат приймається в якості документу, що засвідчує сталість мотивації абітурієнта при вступі на освітні програми факультету психології КНУТШ у 2024 році.

Олена ВЛАСОВА
наукова керівниця Зимової психологічної школи
докторка психологічних наук, професорка