×
×
Новини

З глибоким сумом сповіщаємо про загибель випускника факультету психології, старшого лейтенанта ЗСУ Олександра Величка.

Величко Олександр Миколайович, народився 7 вересня 1989 року в с. Вороньки, Лубенського району, Полтавської області в сім’ї українців. 

У червні 2007 року закінчив Вороньківську загальноосвітню школу I-III ступенів. Відразу після закінчення школи вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на факультет психології за спеціальністю «Соціальна робота», який закінчив у 2011 році, отримавши диплом бакалавра. Освітній ступінь магістра здобув у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

За мирного часу Олександр обіймав посади в різних організаціях у сфері бізнесу. Виховував трьох дітей – доньку Діану і синів Романа та Павла.

З початком повномасштабного вторгнення росії на нашу землю з 24.02.2022 року Олександр добровільно втупив в лав ЗСУ та обіймав посаду командира взводу, маючи звання молодшого лейтенанта, в Чорнухинській територіальній громаді Лубенського р-ну Полтавської обл. В травні 2022 року був переведений у 72-гу окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців в м. Біла Церква Київської обл. Був на посаді командира стрілецького взводу 3-ї стрілецької роти 1 стрілецького батальйону військової частини А2167. Невдовзі отримав звання лейтенанта. 

Протягом червня 2022 року захищав кордони Київської обл. неподалік від селища Бородянка. У кінці червня 2022 року був переведений на службу у Донецьку обл. Під час виконання бойових завдань два рази отримав поранення. Проте, після відновлення у короткі терміни відразу повертався до захисту нашої держави. Перебуваючи на службі у Донецькій обл. отримав чергове підвищення у званні, а саме старшого лейтенанта. 

Старший лейтенант Олександр Величко у складі підрозділу виконував бойове завдання у м. Вугледар Донецької обл. 18 квітня 2023 року його підрозділ потрапив під авіаудар літака противника. З цього часу і до 4 січня 2024 року мав статус зниклого безвісти за особливих обставин. За результатами експертизи ДНК було встановлено особу старшого лейтенанта Величка Олександра Миколайовича.

За час несення служби отримав Подяку виконавчого комітету селищної ради за виконання важливого завдання по забезпеченню роти охорони Третього відділу Лубенського РТЦК та СП зброєю та боєприпасами для захисту Чорнухинської територіальної громади (березень 2022 р.).

Також був нагороджений Хрестом «Честь і слава» (від 06.12. 2022 р.) та Медаллю «За хоробрість в бою» (від 30.10. 2022 р.).

13 квітня 2023 р. отримав посвідчення учасника бойових дій.

Колектив факультету психології глибоко сумує з приводу цієї непоправної втрати. Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким, схиляємо голову перед батьками, котрі виростили справжнього сина нашої Батьківщини.

Олександр назавжди залишиться у наших серцях! Пам’ятаємо.