×
×
Новини

17-18 жовтня 2023 року відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми клінічної психології, психотерапії та психологічного консультування». Конференція пройшла в онлайн форматі, що не завадило якісній презентації наукових доповідей та майстер-класів, представлених учасниками, а також жвавому обговоренню проблемних питань за темою цього наукового зібрання.

Робота конференції розпочалася з вітальних слів проректорки з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, докторки біологічних наук, професорки Ганни ТОЛСТАНОВОЇ, декана факультету психології, доктора психологічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України Івана ДАНИЛЮКА і завідувачки кафедри психодіагностики та клінічної психології, докторки психологічних наук, професорки Людмили КРУПЕЛЬНИЦЬКОЇ, які відзначили важливість тематики конференції, основні тренди у клінічній психології, психотерапії та консультуванні та напрями їх подальшого розвитку в науці та практиці.

Два робочих дні конференції містили ключові доповіді запрошених спікерів, секційні доповіді та майстер-класи. Проходила робота секцій «Клінічна психологія» і «Психотерапія та психологічне консультування». Наукові доповіді учасників, представлені в межах кожної секції носили як теоретичний, так і емпіричний та прикладний характер. До роботи секцій були залучені студенти ОС «Бакалавр» та «Магістр», аспіранти, викладачі факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інших університетів, спеціалісти-практики. У ході конференції було обговорено широке коло проблем, які постають найбільш гостро перед науковцями та психологами-практиками – проблеми визнання якості наукових результатів у галузі клінічної психології, психотерапії та психологічного консультування, нормативно-правові та етичні вимоги щодо проведення наукових досліджень, проблеми регулювання та організації діяльності у галузі клінічної психології, психотерапії та психологічного консультування тощо. 

Особливу зацікавленість учасників конференції викликали доповіді та майстер-класи психологів-практиків. Вони дізналися, як звільнитися від страху та панічних атак, обговорили принципи та методи використання метафори у психотерапії та консультуванні, а також рівні емпатійного розуміння і прийняття у роботі психотерапевта, ознайомилися з тим, які є громадянські предиспозиції в роботі психотерапевта у часи збройного конфлікту, дізналися, що таке резилієнтність у позитивній психології і як можна її розвивати, ознайомилися з авторським методом подолання травми Хібукі-терапія Дафни Шарон-Максімов (Ізраїль), навчилися основам практичного використання авторської арт-терапевтичної методики Катерини Мілютіної «4 коти». Також велике зацікавлення викликали доповіді іспанських психологинь Марії Ф. Родрігес Муньйос про перинатальне ментальне здоров’я та Елени Гарсія Лопес про особливості клінічної роботи з дітьми, які зазнали травматичних подій.

Конференція цілком виправдала очікування як організаторів, так і учасників, які висловили велику вдячність за започаткування та проведення такої актуальної наукової події.

Оргкомітет висловлює вдячність усім учасникам за плідну співпрацю, гарний настрій, нові ідеї та натхнення!

Чекаємо вас у 2025-му!

Юлія ВАКУЛЕНКО
докторка філософії в галузі психології
асистентка кафедри психодіагностики
та клінічної психології, 
членкиня Оргкомітету конференції