×
×
Новини

Наприкінці квітня 2023 року викладачі факультету психології – кандидат психологічних наук, асистент кафедри загальної психології Роман Синельников та кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології розвитку Наталія Булатевич стали учасниками програми академічної мобільності «Erasmus+ Global Mobility Project» і провели викладацький тиждень в університеті прикладних наук NOVIA, м. Вааса, Фінляндія (Novia University of Applied Sciences, Vaasа, Finland) 

Під час перебування в університеті NOVIA наші викладачі відвідали лекції своїх фінських колег, познайомилися зі структурою та організацією навчального процесу у Фінляндії. Екскурсія студентським кампусом та презентація освітніх програм залишили незабутні враження і продемонстрували новаторство, сучасні європейські тенденції в освіті та захоплених наукою та навчальним процесом студентів. Візит до міждисциплінарної академічної бібліотеки «Тритонія» продемонстрував можливості для розвитку та заохочення студентів до самостійного постійного здобуття знань. 

Окремою частиною викладацького тижня була презентація власних ідей та напрацювань під час лекцій та воркшопів для фінських студентів. Так, Наталія Булатевич познайомила слухачів з особливостями надання психологічної допомоги дітям, обговорила зі студентами кейси, в яких була представлена робота з дітьми, постраждалими від війни в Україні. Доповідь Романа Синельникова, присвячена актуальним проблемам формування громадянської ідентичності в Україні, зібрала широке коло зацікавлених студентів та викладачів.

Програма була надзвичайно насиченою і, крім навчання, включала також обмін ідеями і досвідом, демонстрацію різних форм взаємодії зі студентами, і, звісно, знайомство з культурою, архітектурою, визначними місцями та пам’ятками, розташованими в м. Вааса та його околицях.

Це справді був особливий, дуже незабутній час. Доторкнувшись до частинки мирного життя, нехай, навіть, і на кілька днів, милуючись обріями фінської природи, та стилем життя в цій чудовій країні, не полишають думки про розвиток нашої освіти, та сподівання про наш український мир після перемоги, котрий відкриє вікно можливостей до стрімкого розвитку як освітньої галузі, так і країни в цілому. 

Таким чином, викладацький тиждень у Фінляндії дозволив нашим викладачам підвищити свій професійний рівень, ознайомитися з новими технологіями та методиками навчання, з культурою та традиціями Фінляндії, а також презентувати свій досвід та знання і, разом з тим, зробити свій внесок у розвиток міжнародної співпраці між нашими університетами та країнами.