×
×
Новини

21 березня 2023 року в Мистецькому салоні Головного корпусу Шевченкового університету відбувся Конкурс авторської пісні та поезії. Цей захід започатковано Молодіжним центром культурно-естетичного виховання у 2004 році. 

Метою його проведення є виявлення талановитих особистостей серед студентської молоді та надання їм можливості реалізувати свій творчий потенціал, сформувати та розвинути творчі здібності й естетичний смак.

Близько півсотні молодих талантів зібрались в одному місці, щоб продемонструвати власні творчі доробки, представити їх широкому загалу та поділитись особистими переживаннями. Поезія вражала своєю майстерністю та глибиною переживань, а авторські пісні передавали настрій та думки сучасної молоді. Багато творів були присвячені темі війни та її проживанню, болісним втратам та сильній, непохитній вірі в перемогу. Серед робіт було чимало інтимної та екзистенційної лірики.

Не винятком стали й студенти факультету психології – Анна Мадюдя, студентка 1-го курсу спеціальності «Психологія», котра отримала III Премію в номінації «Авторська поезія» і Данило Щоголь, студент 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота», який отримав II Премію в номінації «Авторська поезія».

Анна представляла свої вірші «Міська елегія чуттів», «Епітафія, писана по калюжі» та «Наскрізне», котрі є зразками екзистенційної лірики, в якій переплетено роздуми про світ і проста щира емоційність; естетичне насичення дрібницями буденності та ідейний пошук себе. «З першого погляду моя поезія може здатися дещо меланхолійною, але на ділі просякнута різнорідними і яскравими почуттями, які мені хотілось, проживаючи, вкласти в слова, попутно граючись цими словами у намаганні віднайти якомога більш влучні метафори та вибудувати власний поетичний стиль» – підкреслює Анна.

Blank 2 Grids Collage 2

Данило декламував авторський вірш «Храм», котрий занурює слухачів у роздуми автора про життя кожного, метафоризуючи та порівнюючи це з храмом. «Вірш «Храм» присвячений кожному з нас. Хтось будує свій храм з цегли, хтось з дерева, а хтось з металу. Хтось його залишає відкритим, а хтось мурує величезні паркани навколо. Бережіть свій храм, плекайте і досліджуйте його. Бо Він – це і є Ви» – зазначає автор.

До суддівської колегії увійшли:

Юрій Ковалів, поет, лауреат Шевченківської премії, професор, доктор філологічних наук; Леся Горова – Народна артистка України, член Національної спілки композиторів України; Інна Степанець – проректорка з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) КНУ і Віталій Білозір – поет, культурний діяч, автор двох поетичних книг, лауреат міжнародної українсько-німецької премії ім. О. Гончара, упорядник антологій наймолодшої української поезії, прози та драми.

«Ми оцінювали не тільки те, про що написано. Бо це вміють багато хто. Ми ще й оцінювали те, як написані ваші роботи. І ми були дуже вражені майстерністю наших студентів” – поділився враженнями Юрій Ковалів, член суддівської колегії, котрий також запропонував декільком учасникам, в тому числі Анні та Данилові, надрукувати свої вірші в збірнику молодих авторів. 

Данило ЩОГОЛЬ
студент факультету психології