×
×
Новини

1

Конференція відбулась 10-11 березня 2023 року в онлайн режимі на платформі Zoom. Кількість цьогорічних учасників склала 75 осіб, серед яких викладачі університетів та наукові співробітники, аспіранти, студенти і представники міжнародних та державних, громадських та приватних організації соціальної сфери. 

Виступи, які звучали, були різними, як і сама соціальна робота, але всі змістовними та цікавими. Неодноразово доповідачами піднімалися питання взаємодії сектору економіки з соціальною роботою у розрізі соціально орієнтованих організацій та ролі соціального підприємництва у відновленні України. Говорили також і про різні аспекти роботи з дітьми та підлітками, і про психосоціальну допомоги ВПО, і про розвиток певних якостей фахівця соціономічного спектру в умовах воєнного стану. Також були представлені унікальні напрацювання професора нашої кафедри, доктора наук, професора Юрія ШВАЛБА щодо визначення поняття катастрофи з психологічної точки зору та побудови особистісних стратегії життєдіяльності в умовах війни. 

3

4

Тема круглого столу «Підготовка психологів до роботи в соціальних проєктах, програмах та соціально-орієнтованих організаціях», що відбувся у другий день конференції, наснажила учасників заходу до обговорення багатьох нагальних питань. З 24 лютого 2022 року потреба у соціальних працівниках значно зросла, але оскільки соціальний працівник зазвичай працює у команді, зросла потреба і в спеціалістах, що є членами цієї команди. Найчастіше саме психологи – це ті спеціалісти, які працюють разом з фахівцями з соціальної роботи, з громадянами, які потрапили у складні, кризові ситуації.

5

6

Особливістю навчання фахівців з соціальної роботи саме на нашому факультеті є те, що його випускники мають досить ґрунтовну психологічну підготовку. І можна сказати, що на факультеті психології КНУ імені Тараса Шевченка соціальні працівники та психологи пліч-о-пліч стають на шлях свого професійного становлення. Тож у рамках Круглого столу ми обговорювали особливості навчання та підготовки спеціалістів цих двох сфер, їх взаємопов’язаність, можливість подвійного дипломування, розширення напрямів магістерської підготовки, командну взаємодію під час професійної діяльності, особливості індивідуальної та групової роботи, роботи у громаді та роботи із населенням загалом. 

7

Соціальна робота є дуже багатогранною. Окрім своїх унікальних завдань та питань, вона містить психологічні, державотворчі, суспільно значущі та юридичні аспекти. А з розвитком суспільства та з соціальними змінами розвивається, видозмінюється і соціальна робота. Зараз вітчизняній соціальній роботі, хоч і за сумних та складних обставин, потрібно ще більш динамічно трансформуватися, відповідаючи на запити населення. Сьогодні завданням ЗВО стає оперативна підготовка до такої роботи, що тягне за собою зміни в існуючих освітніх програмах та напрямках підготовки спеціалістів. Тож не забуваймо про важливість командної взаємодії та міждисциплінарної професійної підтримки. Кожен на своєму місці має роботи свою справу заради спільної мети – Перемоги України на всіх фронтах та її подальшого відновлення.

9

Результати роботи конференції будуть висвітлені у Збірнику матеріалів VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції з соціальної роботи «Розвивальний потенціал сучасної соціальної роботи: методологія та технології» та Резолюції конференції. 

Щиро дякуємо всім за участь!

Збірник тез

Програма

Олена ПІОНТКІВСЬКА
член Оргкомітету конференції