×
×
Новини

17 жовтня 2022 року на факультеті психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з доктором медичних наук Джеймсом Гордоном, народним депутатом України Олександром Васюком – засновником та виконавчим директором Благодійного фонду «Центр взаємодопомоги «Спасемо Україну» та Миколою Кулебою – громадським діячем з багаторічним досвідом у сфері подолання дитячої безпритульності, сирітства та забезпечення прав дітей.

Керівництво факультету психології і викладачі кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки обговорили міжнародну співпрацю щодо підготовки викладачів, аспірантів і студентів з питань формування у населення навичок самодопомоги в результаті травматичних подій, обумовлених воєнним станом в Україні. 

Джеймс С. Гордон, доктор медичних наук, психіатр, який здобув освіту в Гарварді, отримав міжнародне визнання за використання самосвідомості, турботи про себе та групової підтримки для лікування психологічних травм. Він є засновником і виконавчим директором некомерційного Центру медицини розуму і тіла у Вашингтоні, округ Колумбія, клінічним професором Джорджтаунської медичної школи, а також був головою Комісії Білого дому з додаткової та альтернативної медицини. 

Концепція Дж. Гордона щодо трансформації травми базується на інклюзивному та соціально інтегративному підходах. 

Гордон є автором декількох книг, серед яких «Трансформація: здобуття цілісності та лікування після травми», де він пояснює, що травма – це людський досвід, а не патологічна аномалія. У «Трансформації» він крок за кроком веде нас по комплексній, заснованій на фактичних даних програмі з усунення психологічних та біологічних наслідків, які завдають травми. Він показує, спираючись на останні наукові дослідження та свій 50-річний клінічний досвід, непідвладну часу мудрість та надихаючі життєві історії, як можна, стикаючись із проблемами, які приносить травма, відкривати звичайні радощі, а також сенс та мету нашого життя.

Тож факультет психології вбачає перспективи у такій співпраці, спрямованій на підвищення компетентностей викладачів і студентів у галузі психології травми. Особливо, зважаючи на воєнний стан та тяжку травмівну ситуацію, що тією чи іншою мірою здійснює вплив на всіх громадян України.

Юлія УДОВЕНКО
доцент кафедри соціальної реабілітації
та соціальної педагогіки