×
×
Новини

Останні тижні літа в багатьох викладачів факультету психології  КНУ імені Тараса Шевченка завершуються самоосвітою, підвищенням кваліфікації та активністю задля збільшення партнерських контактів із зарубіжними колегами. Таку можливість дала участь у Міжнародній науково-практичній конференції з позитивної психотерапії "У пошуках істини та людяності в часи війни", яка відбулася 21-26.08.2022 у м. Лешно, Польща. 

На цьому заході були присутні 250 офлайн та 200 онлайн-учасників з 5 континентів та різних країн (Ukraine, Poland, Canada, Australia, Georgia, Ethiopia, the USA, India). За підтримки Асоціації WAPP (WSPA), Українського Інституту позитивної психотерапії (UIPP), Української асоціації позитивної психотерапії, Центру позитивної психотерапії в Катовіце (KCPP) та Лешно (LCPP) у співпраці з International Medical Corp (США) українські та іноземні тренери і  психотерапевти спільно з учасниками намагалися віднайти відповіді на такі важливі питання: «Хто я?», «З ким я?», «Куди я обертаю цей світ?», "Якою є роль психотерапевта в умовах війни?". Під час майстер-класів і дискусій обговорювалися такі питання:

  • Психолог/психотерапевт в еміграції: виклики та можливості.
  • Екзистенційні питання війни. Життя під постійною загрозою смерті. Пошук нових сенсів. Робота з екзистенційними питаннями війни та миру в позитивній транскультуральній психотерапії.
  • Як працювати з пораненими душами під час та після війни, а також над запобіганням війни у майбутньому. 

КНУ імені Тараса Шевченка на цій конференції представляли доцент кафедри психології розвитку Тетяна Яблонська і асистент кафедри експериментальної та прикладної психології Тамара Клімаш, які поєднують психотерапевтичну практику з викладанням студентам сучасних навчальних курсів. Впевнені, що отриманий досвід і започаткована співпраця нададуть нові можливості нашим студентам в опануванні складної і такої необхідної сьогодні професії психолога/психотерапевта.

Щиро вдячні за  гостинність, досвід та  співпрацю Hamid Peseschkian, Ewa Dobiała, Людмилі Москаленко, Vladimir Karikash, всім українським та іноземним колегам - учасникам конференції!

Тетяна ЯБЛОНСЬКА
доктор психологічних наук, професор,
доцент кафедри психології розвитку