Шановні абітурієнти!
Факультет психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка є одним з провідних осередків фахової підготовки магістрів у галузях педагогіки, психології і соціальної роботи.
Науково-педагогічні колективи кафедр факультету розробили та успішно впроваджують акредитовані освітньо-наукові та освітньо-професійні програми підготовки магістрів.
У 2023/24 н.р. факультет здійснює набір на 10 освітніх магістерських програм:
- ОНП «Психологія»
- ОПП «Психологія» (заочна форма навчання)
- ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії»
- ОПП «Психологія дитинства і сім’ї з основами психотерапії»
- ОНП «Політична психологія»
- ОНП «Нейропсихологія»
- ОНП «Педагогіка вищої школи»
- ОНП «Соціальна педагогіка»
- ОНП «Соціальна робота»
- ОНП «Освітні, педагогічні технології»
- ОНП «Соціальна реабілітація»
ОНП «Психологія»
Освітньо-наукова магістерська програма «Психологія»
Магістерська програма «Психологія» є найстаршою на факультеті та зберігає найкращі традиції підготовки фахівців другого рівня вищої освіти для здійснення наукових та проектних досліджень, впровадження інновацій, викладацької та практичної діяльності в галузі психології. На відміну від інших магістерських програм дана освітньо-наукова програма надає фундаментальну, універсальну підготовку за спеціальністю 053 «Психологія».
У 1 та 2 семестрах магістранти опановують цикл обов’язкових дисциплін, що охоплюють як дисципліни, спрямовані на підготовку майбутніх наукових співробітників та викладачів закладів вищої освіти («Теоретико-методологічні проблеми психології», «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», «Методика викладання психології у ЗВО», «Психологія вищої школи» тощо), так і дисципліни прикладного спрямування («Психологія організацій та управління персоналом», «Організація діяльності психологічної служби», «Клінічна психофармакологія», «Психологічні основи PR», «Технології психологічного тренінгу», «Психологія самопізнання та саморегуляції» тощо).
Додатково за вибором студента надається поглиблена спеціалізація з соціальної психології, організаційної психології та психології праці, психології особистості або психології розвитку. Вибіркові блоки опановують у 3 семестрі, усі вони мають прикладне спрямування, передбачають значну кількість практикумів, групових та творчих завдань, проектну роботу, обов’язковим елементом навчання є робота з кейсами. Опановані вибіркові блоки дають нашим випускникам можливість здійснювати фахову діяльність у найбільш затребуваних сферах: HR та рекрутинг, психологічне консультування в бізнес-середовищі, психологічний супровід у сфері маркетингу та дослідження ринків, медіа-індустрії, громадських, політичних організаціях та агентствах із впровадження соціальних проектів.
Детальний опис освітньо-наукової програми розміщено за посиланням:
https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-131-osvitno-naukova-prohrama-psykholohiia
Наші магістранти також можуть долучатися до програм академічної мобільності та навчатися за спеціальністю в провідних університетах з усієї Європи, у вищих навчальних закладах США та навіть Японії. Окрім академічної мобільності студенти можуть відвідувати гостьові лекції, тренінги та ставати учасниками різноманітних спільних проектів від зарубіжних університетів-партнерів.
Забезпечення освітніх компонент програми здійснюється висококласними фахівцями, серед яких знані в Україні фундаменталісти та практики: 3 доктори психологічних та 1 доктор педагогічних наук, більше десяти кандидатів психологічних наук, 3 кандидати медичних наук. З урахуванням широкого спектру спеціалізації вибіркових блоків до забезпечення ОК програми «Психологія» залучено науково-педагогічний потенціал усього факультету.
Факультет психології КНУТШ має історію плідної співпраці з багатьма науково-дослідними, освітніми, державними та комерційними установами, які є основними роботодавцями для наших випускників та одночасно - базами виробничої практики. Наші магістранти проходять практику на посадах молодших наукових співробітників, консультантів з відбору та управління персоналом, бізнес-тренерів та тренерів соціальних проектів, шкільних психологів, психологів-консультантів, асистентів дослідницьких маркетингових та соціальних проектів тощо.
Психологічна освіта ще ніколи не була настільки актуальною. Будь-де: у соціальній сфері, на виробництві, у бізнес-середовищі, у сфері масових комунікацій, в освіті та державному управлінні, - усюди фахівці з психології знайдуть собі застосування та закладатимуть підвалини для відбудови післявоєнної України!
Тому ми з нетерпінням чекаємо у великій фаховій університетській спільноті на нову когорту вмотивованих та талановитих здобувачів освіти – майбутніх магістрів психології!
Алла КОВАЛЕНКО
Гарант ОНП «Психологія»,
доктор психологічних наук, професор,
завідувач кафедри соціальної психології
ОПП «Психологія» (заочна форма навчання)
Освітньо-професійна магістерська програма «ПСИХОЛОГІЯ»
(заочна форма навчання)
Сучасний динамічний світ спонукає до самореалізації одночасно у різних сферах життя. Молодь прагне максимально ефективно розвивати свій особистісний, професійний та кар’єрний потенціал, поєднувати роботу і навчання. Саме для них пропонується магістерська програма «Психологія» заочної форми навчання.
Унікальність цієї магістерської програми, яка розроблена саме для заочної форми навчання, полягає в тому, що вона:
- дозволяє отримати фундаментальну, універсальну підготовку з фаху на магістерському рівні навчання;
- поєднує два змістових вектори – фундаментальну підготовку з академічної психології та засвоєння вмінь практичної психологічної роботи в обраній галузі;
- дає можливість випускникам здійснювати фахову діяльність у різних сферах практичної реалізації: від надання психологічної допомоги до управління персоналом або проведення маркетингових досліджень.
Тривалість навчання на магістерській програмі «Психологія» заочної форми становить 1,5 роки. Цей період охоплює три екзаменаційні сесії, виробничу практику та завершується державною атестацією.
Цикл обов’язкових дисциплін магістерської програми складають переважно дисципліни прикладного спрямування. Вибіркові блоки дисциплін (5 блоків по 6 дисциплін у кожному) дозволяють обрати власну освітню траєкторію. Широкий спектр вибіркових блоків забезпечує підготовку фахівця, здатного здійснювати різні види професійної практичної діяльності: психологічне консультування та надання психологічної допомоги (психологія особистості); психологічний супровід у сфері маркетингу та дослідження ринків (соціальна психологія); HR та рекрутинг, психологічне консультування в бізнес-середовищі (психологія праці та організаційна психологія); клініко-психологічна та психотерапевтична допомога (клінічна психологія); психологічний супровід та допомога у сфері освіти (психологія розвитку).
Детальний опис освітньо-професійної програми розміщено за посиланням:
https://psy.knu.ua/index.php?preview=1&option=com_dropfiles&format=&task=frontfile.download&catid=443&id=303&Itemid=1000000000000
До викладання дисциплін ОПП «Психологія» заочної форми навчання залучено науково-педагогічний потенціал усього факультету. Викладання дисциплін здійснюється докторами і кандидатами психологічних наук, висококласними фахівцями, які окрім наукових здобутків мають суттєвий практичний досвід професійної діяльності.
Широка база виробничої практики забезпечена тісною співпрацею факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка з науково-дослідними та освітніми установами, державними та приватними центрами надання психологічної допомоги населенню. Набуття практичних навичок при проходженні виробничої практики здійснюється на посадах фахівців психологічних центрів, реабілітаційних та кризових центрів, психологів у закладах освіти та закладах охорони здоров’я, консультантів з відбору та управління персоналом, бізнес-тренерів, асистентів дослідницьких маркетингових та соціальних проектів тощо.
Отримавши кваліфікацію магістра психології випускники можуть бути працевлаштовані у сфері освіти та охорони здоров’я, на виробництві, у бізнес-середовищі, у сфері масових комунікацій, займатись індивідуальною практикою, а за бажанням продовжити своє навчання в аспірантурі за програмою підготовки докторів філософії.
Чекаємо вмотивованих, цілеспрямованих, натхненних і талановитих здобувачів магістерського ступеня у великій фаховій університетській спільноті!
Ганна ЮРЧИНСЬКА
Гарант ОПП «Психологія»,
кандидат психологічних наук, доцент,
завідувач кафедри загальної психології
ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії»
Освітньо-наукова магістерська програма «Клінічна психологія з основами психотерапії»
Останніми роками професія психолога здобула неабияку популярність в Україні. Це відобразилось і у підвищенні рівня обізнаності жителів нашої країни щодо можливостей психологічної допомоги, і у зростанні інтересу до здобуття психологічного фаху, і у збільшенні відповідних пропозицій на ринку освітніх послуг.
Війна внесла свої корективи у всі галузі життя суспільства, у тому числі, й у сферу надання психологічних послуг. Безсумнівно, потреба у якісній консультативній, клініко-психологічній, психотерапевтичній допомозі сьогодні значно зростає. Збільшилась потреба у висококласних фахівцях, здатних сприяти подоланню наслідків психологічного травмування величезної кількості людей.
Три роки тому, неначе передчуваючи значне збільшення попиту на клініко-психологічні послуги, ми створили освітню програму «Клінічна психологія з основами психотерапії». У ній ми врахували як практичні запити здобувачів, так і потребу у розвитку дослідницьких компетенцій: http://surl.li/cjwdz. Так сталось, що саме зараз, через 3 роки з початку її існування, вона стала найбільш своєчасною.
До викладання у програмі залучено кращих фахівців не лише з випускової кафедри, але й з інших кафедр факультету. Основний принцип підбору співробітників до викладання у програмі – відповідність їх наукових та практичних інтересів змісту дисциплін, високий науковий рівень та наявність публікацій у предметному полі дисципліни, яка викладається. Крім співробітників кафедри психодіагностики та клінічної психології https://psy.knu.ua/faculty/departments/pcp#i, які забезпечують переважну більшість дисциплін, у ОП викладають: Катерина МІЛЮТІНА, не лише доктор психологічних наук, професор, але й психолог-практик, фахівець у галузі клінічної психодіагностики, провідний тренер Київського інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії «Я»; Олександр ВИНОГРАДОВ, провідний фахівець з аналізу даних в Україні, який надихає на наукові дослідження та задає стандарти їх якості; Каріне МАЛИШЕВА та Сергій ЛИТВИН, знані у Києві та в Україні нейропсихологи, здатні цікаво та просто пояснити найтонші нейропсихологічні моменти; Ілля ЯГІЯЄВ, який талановито, ґрунтовно та на високому науковому рівні викладає еволюційну психологію та знайомить зі специфікою психологічних досліджень у інтернет-середовищі; Антон КУРАПОВ, фахівець у апаратних методах психологічної реабілітації та корекції та серед перших на факультеті психології за публікаційною активністю у провідних фахових виданнях; Євгеній ПРОКОПОВИЧ, фахівець у галузі клінічної психології та її міждисциплінарних звʼязків, Ігор ЗИМА, доктор біологічних наук, який цікаво та глибоко розповідає про біологію психічних та поведінкових розладів.
Слід зазначити, що значна частина співробітників кафедри психодіагностики та клінічної психології які викладають у програмі, займається не лише викладанням, але й практикує. Зокрема, Ігор СЛОБОДЯНЮК – психотерапевт Європейського реєстру психотерапевтів, клієнт-центрований психотерапевт з величезним досвідом психотерапевтичної практики та проведення навчальних і супервізійних груп; Людмила КРУПЕЛЬНИЦЬКА – психотерапевт Європейського реєстру психотерапевтів, з багаторічним досвідом консультування та психотерапії, проведення навчання з психотерапії; Наріман ДАРВІШОВ – клієнт-центрований психотерапевт; Ольга МОРОЗОВА-ЛАРІНА – фахівець у галузі символ-драми, Альона ВАВІЛОВА – практик у галузі психодіагностики, нейропсихологічної корекції та реабілітації, сімейного та дитячого консультування.
За роки свого існування ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії» встановила продуктивні стосунки з організаціями, які сьогодні є нашими базами практики. Зокрема, це Київський Гештальт Університет, Neuroflex - Центр нейропсихологічної діагностики та реабілітації, Центр адаптації і психокорекції A.Kid, Реабілітаційний центр іпотерапії «SPIRIT», Інститут психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка, Психологічна служба КНУ імені Тараса Шевченка та ін.
Здобувачі магістерського ступеня протягом навчання за ОНП «Клінічна психологія з основами психотерапії» мають право на міжнародну академічну мобільність. У минулому навчальному році цим правом скористались Олександра Козловська (Грузія, Румунія та ін. країни) та Анастасія Валявко (Фінляндія).
Випускники програми мають достатню підготовку для роботи у психологічних, реабілітаційних та кризових центрах, закладах охорони здоровʼя, можуть займатись індивідуальною практикою, а за наявності бажання повʼязати своє професійне життя з науковою діяльністю – мають можливість вступити до аспірантури факультету психології.
Кожен наш новий набір майбутніх магістрів – це знайомство з вмотивованими, цілеспрямованими, розумними, талановитими, натхненними людьми, робота з якими перетворюється на приємний та цікавий виклик для викладачів програми.
Наразі триває реєстрація вступників у магістратуру. Тож з нетерпінням чекаємо нових здобувачів магістерського ступеня!
Людмила КРУПЕЛЬНИЦЬКА
Гарант ОНП «Клінічна психологія
з основами психотерапії»,
доктор психологічних наук, професор,
завідувач кафедри психодіагностики
та клінічної психології
ОПП «Психологія дитинства і сім’ї з основами психотерапії»
Освітньо-професійна магістерська програма «Психологія дитинства та сім’ї з основами психотерапії»
Переважна більшість людей прагне створити щасливу сім’ю і виховати в ній вдячних дітей. В розвинених країнах успішно здійснити такий проект життєвої самореалізації особистості, а також розпізнати можливі негаразди на шляху сімейної соціалізації і розвитку в родинному колі дітей та дорослих людям допомагає сімейний психолог – спеціаліст, психологічні знання та вміння якого вкрай необхідні будь-кому для продуктивного творення і дбайливого збереження позитивних взаємин з найдорожчими у світі людьми: коханими, дітьми, батьками.
Магістерська програма «Психологія дитинства і сім’ї з основами психотерапії» орієнтована на підготовку таких фахівців, які у розв’язанні сімейних проблем, проблем дитячо-батьківських відносин, здійсненні патронажу типового та атипового розвитку дитини володіють найсучаснішими технологіями психологічної допомоги населенню, такими як псхологічне консультування, психотерапія дорослих і дітей, коучінгові та тренінгові практики.
Гарантією цікавості навчання на програмі є потужна мультідисциплінарна команда її педагогів, до складу якої входить 4 доктори психологічних наук (професори Олена ВЛАСОВА, Катерина МІЛЮТІНА, Тетяна ЯБЛОНСЬКА, доцент Наталія ДЕМБИЦЬКА), лікар-психіатр, кандидат медичних наук (доцент Євгеній ПРОКОПОВИЧ), спеціаліст з соціальної педагогіки та інклюзії (доцент Світлана ПАЩЕНКО). Ці та інші викладачі програми мають ґрунтовну теоретичну підготовку, яка інтегрує концептуальні основи і науково-прикладні технології роботи з дітьми та дорослими як вітчизняних фахівців, так і спеціалістів США (доцент Наталія БУЛАТЕВИЧ), Ізраїлю (професор Катерина МІЛЮТІНА), Польщі (професор Тетяна ЯБЛОНСЬКА) та ін., власний досвід психотерапевтичної допомоги, їх продуктивні сімейні та батьківсько-дитячі взаємини, через об’єктивацію та спільну з аудиторією рефлексію яких і здійснюється викладання.
Тож щиро запрошуємо бакалаврів і спеціалістів, психологів та інших фахівців на навчання у магістратурі за освітньо-професійною програмою «Психологія дитинства і сім’ї з основами психотерапії»! Тривалість навчання складає 1 рік та 4 місяці. Форма навчання – денна та змішана (1-й та 2-й семестр – 3 рази на тиждень по 6 годин у ранковий час, 3-й семестр – виробнича практика в державних установах та приватних центрах надання психологічної допомоги населенню, асистенська практика і підготовка кваліфікаційної роботи магістра, в межах якої магістранти під орудою наукового керівника здійснюють сучасне науково-прикладне дослідження).
Після успішного завешення програми її учасникам видається диплом магістра державного зразка з присвоєнням кваліфікацій «Психолог» і «Викладач психологічних дисциплін» з поглибленим знанням психології дитинства з основами психотерапії або психології сім’ї з основами психотерапії залежно від обраного напряму підготовки.
Докладніше зі змістом програми та її навчальним планом можна ознайомитись за посиланням: https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-135-osvitno-profesiina-prohrama-psykholohiia-dytynstva-ta-simi-z-osnovamy-psykhoterapii
Олена ВЛАСОВА
Гарант ОПП «Психологія дитинства і сім’ї
з основами психотерапії»,
доктор психологічних наук, професор,
завідувач кафедри психології розвитку
ОНП «Політична психологія»
Освітньо-наукова магістерська програма «Політична психологія»
Політика є тим об’єктом, який неперервно змінюється суб’єктивно і об’єктивно.
Динамічні зміни у цивілізаційних вимірах зумовлюють трансформації політичних режимів, еліт, ціннісних орієнтирів сучасної людини. Тому проблема коректного функціонування людини в мінливому світі, правильного орієнтування, виокремлення і розуміння визначальних індикаторів суспільно-політичного буття є чи не найголовнішою.
Принаймні для часткового вирішення цієї проблеми на кафедрі соціальної психології розроблено освітньо-наукову програму «Політична психологія», в якій розглядаються фундаментальні проблеми політики як діяльності людини, враховуючи її масштаби, види, типи, задачі, результати, перспективи тощо. https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-132-osvitno-naukova-prohrama-politychna-psykholohiia
Додаткові блоки дисциплін створені для поглиблення знань і спеціалізації фахівця-психолога у суспільно-політичній сфері з політичного менеджменту і політичних технологій.
Викладання дисциплін забезпечується провідними викладачами-вченими України у галузі політико-психологічного знання – докторами і кандидатами психологічних наук.
Набуття конкретних навичок роботи закріплюється на базах практики – провідних науково-дослідних інститутах України, комітетах Верховної Ради України та ін.
Отримавши кваліфікацію «Психолог» (політична психологія), фахівець може працювати у психологічному секторі сфери розвитку громадянського суспільства, а також як радник, менеджер у сфері політики, експерт-аналітик, помічник народного депутата, політичний технолог, іміджмейкер у сфері політики, фахівець з політичної реклами та PR-технологій тощо. За умов засвоєння окремих блоків дисциплін педагогічного циклу присвоюється кваліфікація «Викладач закладів вищої освіти». При формуванні навичок до наукової роботи присвоюється кваліфікація «Молодший науковий співробітник (психологія)».
Кожен новий набір майбутніх магістрів – це творча, колективна співпраця вмотивованих, небайдужих, цілеспрямованих людей.
Наразі триває реєстрація вступників до магістратури.
Чекаємо нових здобувачів магістерського ступеня!
З побажанням творчого неспокою,
Тетяна ТРАВЕРСЕ
Гарант ОНП «Політична психологія»,
доктор психологічних наук, професор,
професор кафедри соціальної психології
ОНП «Нейропсихологія»
Освітньо-наукова магістерська програма «Нейропсихологія»
Зараз триває реєстрація вступників до магістратури. Найкращі студенти, які ще вчора завершували навчання на бакалавраті, обирають подальшу долю своєї фахової підготовки. На факультеті психології КНУ імені Тараса Шевченка є безліч цікавих магістерських програм, але ми, звісно, воліємо розповісти про свою.
Минулого року відбувся перший набір на освітньо-наукову програму «Нейропсихологія». Студенти вже встигли опанувати перші два семестри, і ось які предмети вони вивчали: «Еволюційна психологія» (адже це методологічний ґрунт сучасної нейропсихології), «Нейроетика та етнокультурна психологія» (дослідження мозку, неуникно, стосуються питань свободи волі), «Нейрохімія та психофармакологія» (як влаштовані психотерапевтичні ліки та психоактивні речовини?), «Нейропсихологія свідомих та несвідомих психічних процесів» (оскільки «важка проблема свідомості» також стосується нейронауки), а також «Методи дослідження мозку» (як вчені-нейропсихологи збирають емпіричні дані). Це був тільки перший семестр.
У другому вивчали «Нейропсихологію особистості» (адже риси особистості мають нейронаукове підґрунтя), «Когнітивну та соціальну нейропсихологію» (мозок – соціальний орган, який потребує стосунків так само сильно, як і пізнання оточуючого світу), «Поведінкову генетику та епігенетику» (сучасні дослідження генів на великих вибірках мають що розповісти нам про поведінку людей), а також «Нейропсихологію емоцій та тілесності» і «Нейропсихологію розвитку та особистісної зрілості».
Та це ще не все, на другому році навчання, тобто в третьому семестрі на наших магістрів ще чекають «Нейропсихологія творчості та нейроестетика» (адже людський мозок винятково чутливий до краси), «Етнофармакологія та змінені стани свідомості» (у різних культурах люди вживають різні психоактивні речовини), «Нейрополітологія та психологія переконань» (чому люди мають настільки різні уявлення та вірування?) та «Когнітивна ергономіка» (для того, аби розуміти як оптимізувати користувацький досвід).
Наша програма містить значно більший перелік курсів (до викладання яких залучені як психологи, так і біологи та філософи), які Ви можете переглянути за цим посиланням: http://surl.li/ckgoi
Викладання на програмі забезпечують 2 доктори психологічних та 2 доктори біологічних наук і 19 кандидатів психологічних, біологічних, філософських, медичних та педагогічних наук.
Для магістрів передбачені такі бази практики, як Інститут нейрохірургії імені А. П. Ромоданова, Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС МОЗ України, Український центр нейромаркетингових і поведінкових досліджень «BEEHIVEOR».
Випускники освітньо-наукової програми можуть бути працевлаштовані у центрах нейрореабілітації постраждалих, центрах нейропсихологічної діагностики та нейрокорекції, агенствах нейромаркетингових досліджень. Вони можуть займатися розробкою нейро-компʼютерних інтерфейсів, дослідницькою діяльністю у науково-дослідних інститутах чи за програмою підготовки докторів філософії.
А ми, тим часом, чекаємо на Вас у нашому товаристві та наповнюємо електронну бібліотеку, яка супроводжує курси, свіжими джерелами!
Каріне МАЛИШЕВА
Гарант ОНП «Нейропсихологія»,
кандидат психологічних наук, доцент,
завідувач кафедри експериментальної
та прикладної психології
ОНП «Педагогіка вищої школи»
Освітньо-наукова магістерська програма «Педагогіка вищої школи»
Однією з найбільш авторитетних професій у світі є професія викладача закладу вищої освіти. Закон України «Про вищу освіту» і Професійний стандарт «Викладач закладу вищої освіти» передбачають, що посаду викладача ЗВО може обійняти тільки магістр.
Саме до виконання такої місії кваліфіковано готують викладачі кафедри педагогіки факультету психології студентів, які обрали ОНП « Педагогіка вищої школи», де майбутні викладачі вищої школи набувають знання з державного регулювання освітньої-професійної діяльності, дидактичних систем у вищій освіті, педагогічної та професійної психології, ознайомлюються з актуальними питаннями змісту освіти і моделювання професійної діяльності фахівця, опановують методику викладання педагогічних дисциплін, формують вміння застосовувати інноваційні освітні технології, інформаційні технології навчання, володіти професійною етикою, основами освітнього менеджменту. Про високий рівень підготовки фахівців за цією ОНП свідчить той факт, що студентка цієї програми Вікторія Лещенко стала переможницею Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з педагогічних наук.
Сфера працевлаштування магістра освіти – посади, пов’язані з виконанням функцій науково-педагогічного працівника в закладах вищої освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, закладах вищої освіти різних типів та форм власності, науково-педагогічних установах, закладах підвищення кваліфікації та післядипломної освіти у галузі освіти. Випускники освітньої програми «Педагогіка вищої школи» зможуть, спираючись на фахові знання і спеціально сформовані компетентності ефективно викладати, проводити наукові дослідження та виховувати студентів у закладах вищої освіти.
Місто Київ і Київська область є регіоном України, де зосереджена значна кількість закладів вищої освіти, які потребують висококваліфікованого педагогічного кадрового складу, тому випускники цієї ОНП є бажаними кандидатами на посади викладачів ЗВО.
Особливістю програми є те, що протягом майже семестру (10 навчальних тижнів) всі студенти проходять педагогічну та наукову практики в університеті.
Забезпечують освітній процес за цією ОНП тільки викладачі з науковими ступенями та вченими званнями: 4 професори та 6 доцентів.
Перевагою для потенційних абітурієнтів є те, що для вступу на навчання за цією освітньою програмою проводиться тільки фахове випробування (у формі тесту з педагогіки), додаткове вступне випробування не проводиться. Це розширює можливості для тих, хто після здобуття освіти на першому (бакалаврському) рівні, вирішив змінити освітню траєкторію і реалізувати себе в майбутньому в іншій сфері діяльності, створює значно більші можливості абітурієнтам для участі в конкурсі для вступу.
Євгеній Спіцин
Гарант ОНП «Педагогіка вищої школи»,
кандидат педагогічних наук, професор,
професор кафедри педагогіки
ОНП «Соціальна педагогіка»
CОЦІАЛЬНА ПЕДАГОГІКА У СУЧАСНОМУ СВІТІ
Освітньо-наукова магістерська програма «Соціальна педагогіка»
(спеціальність 231 – Соціальна робота)
Соціальна педагогіка є надзвичайно динамічною наукою і практикою. У фокусі її уваги – питання покращення підтримки дітей, молоді та дорослих, багато з яких живуть у несприятливих умовах або є вразливими. Війна в Україні спричинила появу великої кількості людей, які потребують соціальної, психологічної та емоційної підтримки. Особлива турбота необхідна українським дітям, які зазнають руйнації звичних форм життєвлаштування, не отримують можливостей для досягнення соціального і психологічного благополуччя. Тому надзвичайно важливим сьогодні є соціальний запит на фахівців, здатних забезпечити ефективний догляд і підтримку знедоленим людям протягом усього життя.
Соціальні педагоги практикують у різних сферах життєдіяльності людини: в освіті і бізнесі, правоохоронних органах і військовій діяльності, центрах соціального захисту населення і секторі охорони здоров’я, у сфері культури і спорту, довкілля та екології, у волонтерстві.
Мета магістерської програми «Соціальна педагогіка» – підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних розв’язувати фахові задачі і проблеми у гуманітарній сфері. Основний фокус – професійна освіта у галузі соціальної роботи за напрямом соціальної педагогіки, проведення науково-прикладних досліджень та здійснення інновацій у практичній діяльності.
Ключовими практико зорієнтованими дисциплінами є наступні:
- Представництво інтересів клієнтів у соціально-педагогічній практиці
- Інформаційно-комунікаційні технології у соціально-педагогічній діяльності
- Соціальне підприємництво (англійською мовою)
- Соціально-педагогічна робота з різними соціальними групами
- Психолого-педагогічна терапія
- Тренінг управлінської комунікації соціального педагога та ін.
- Психологія соціальних організацій
Посилюють практичну підготовку соціальних педагогів науково-дослідницька та асистентська практики.
Більш детальну інформацію про магістерську програму «Соціальна педагогіка» можна отримати за посиланням: https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-433-opys
Чекаємо нових вмотивованих, натхненних, цілеспрямованих здобувачів магістерського ступеня за освітньо-науковою програмою «Соціальна педагогіка», з якими ми разом будемо робити світ кращим, безпечним і щасливим!
Реєстрація вступників в магістратуру триває!
Надія ЧЕРНУХА
Гарант ОНП «Соціальна педагогіка»
доктор педагогічних наук, професор,
професор кафедри соціальної реабілітації
та соціальної педагогіки
ОНП «Соціальна робота»
Освітньо-наукова магістерська програма «Соціальна робота»
Наразі відкрито набір на освітньо-наукову програму «Соціальна робота», яка містить два вибіркових блоки дисциплін:
«Соціальна робота в громаді»
«Соціальна робота в бізнес-організаціях».
Загальною метою програми є підготовка фахівців соціальної роботи до розв'язання складних дослідницьких задач та практичних проблем у соціальній сфері шляхом оволодіння необхідними компетентностями до здійснення інноваційної діяльності в складних соціальних обставинах та умовах невизначеності. Розрахована на студентів з освітою суміжних спеціальностей та спрямована на соціальну роботу в громаді у зв'язку з децентралізацією та на розвиток соціальної роботи в організаціях бізнесу. Потужно представлений методологічний блок для проведення наукових досліджень. Програма орієнтована на практичну підготовку та розвиток фахових компетентностей соціального працівника.
Загальна підготовка забезпечується такими навчальними предметами, як «Основи соціального проектування та програмування», «Організація соціальної роботи в екстремальних та кризових умовах життєдіяльності», «Соціально-психологічна експертиза в соціальній роботі», «Методи впровадження соціальних інновацій», «Технології соціалізації та ресоціалізації в соціальній роботі».
Спеціалізація в галузі соціальної роботи в громаді забезпечується такими навчальними предметами, як: «Соціальні-психологічна структура та функції громади», «Соціальна злагода та згуртованість громади», «Управління процесами соціальної інтеграції в спільнотах», «Методи оцінки соціальних змін в громаді», «Утворення проектних команд в громаді».
Спеціалізація в галузі соціальної роботи в бізнес-організаціях забезпечується такими навчальними предметами, як: «Інституалізація соціальних організацій», «Соціально-психологічні основи функціонування бізнес організацій», «Основи управління в соціально-орієнтованих організаціях», «Особливості соціальної роботи в сфері надання послуг», «Структура функціональних обов'язків та компетенцій фахівця соціальної роботи в бізнес організаціях», «Технології розробки і реалізації програм соціальної відповідальності бізнесу», «Соціальне підприємництво в сучасному бізнес просторі», «Соціальне лідерство та партнерство».
Викладання на програмі забезпечують 3 доктори психологічних наук і 9 кандидатів психологічних та соціологічних наук.
Для магістрів передбачені такі бази практики та майбутнього працевлаштування, як робота у центрах соціальних служб, організаціях (благодійних, громадських, науково-дослідних), міжнародних фондах (фонди ООН, ЮНІСЕФ, UNDP, UNFPA, офіс НАТО в Україні); Швейцарсько-українському проекті децентралізації громад «DESPRO»; профільних міністерствах України, центрах соціально-психологічної реабілітації на будь-яких посадах, пов'язаних із соціальною роботою.
Наша програма містить значно більший перелік курсів (до викладання яких залучені також юристи, філософи, педагоги, менеджери та ін.), які ви можете переглянути за цим посиланням: https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-431-opys
А ми, тим часом, чекаємо на Вас у нашому товаристві та наповнюємо електронну бібліотеку, яка супроводжує курси, свіжими джерелами!
Юрій ШВАЛБ
Гарант ОНП «Соціальна робота»,
доктор психологічних наук, професор,
професор кафедри соціальної роботи
ОНП «Освітні, педагогічні технології»
Освітньо-наукова магістерська програма "Освітні, педагогічні технології"
Відкрито набір на навчання за освітньо-науковою програмою «Освітні, педагогічні технології». Тезаурус професійної діяльності фахівців освітньої сфери неможливий без усвідомлення і практичного використання таких понять як «освітні технології», «педагогічні технології», «технології навчання» (виховання, управління, дидактичні технології). Будь-яка технологія передбачає мистецтво володіння процесом, певну послідовність операцій з використанням необхідних засобів (матеріалів, інструментарію та алгоритму дій), тобто у процесуальному розумінні технологія має дати відповідь на запитання: як досягти результату діяльності (з використанням чого і якими засобами ?). Поняття технології при цьому відображає спрямованість наукових чи практичних досліджень (у тому числі і педагогічних) на радикальне вдосконалення діяльності людини, підвищення її результативності.
Метою програми є професійна підготовка висококваліфікованих, відповідальних фахівців освітньої сфери із сформованими компетентностями для професійно-педагогічної та організаційно-управлінської діяльності в галузі освіти. Здійснюється з урахуванням дидактичних можливостей сучасних освітніх, педагогічних технологій навчання та орієнтування на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до самоосвіти, постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності, швидкої адаптації до змін у соціально-культурній сфері, систем управління та організації праці в умовах ринкової економіки.
Форма навчання денна, обсяг освітньої програми 120 кредитів ЄКТС, термін навчання 2 роки (4 семестри). Загальна підготовка здійснюється на першому році навчання під час опанування магістрантами циклу обов’язкових дисциплін. ОНП містить також два блоки вибіркових дисциплін: «Технології викладання та проведення наукових досліджень в закладах освіти» та «Технології прогнозування, проектування та організації освітньої діяльності» (студент обирає один із блоків). Для досягнення поглибленого рівня знань і вмінь в окремих розділах майбутнього фаху магістрантам у третьому семестрі пропонується п’ять переліків навчальних дисциплін (студент обирає одну дисципліну із кожного переліку). Особливістю цієї програми є її практична складова: магістранти впродовж четвертого семестру проходять асистентську та науково-дослідну практику.
Детально ознайомитись із описом освітньо-наукової програми можна за посиланням: https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-133-osvitno-naukova-prohrama-osvitni-pedahohichni-tekhnolohii
Забезпечують освітній процес за цією ОНП лише викладачі з науковими ступенями та вченими званнями: 4 професори та 6 доцентів кафедри педагогіки, які мають творчий науковий потенціал та практичний досвід роботи в освітній сфері.
Програма спрямована на підготовку до роботи за такими видами професійної діяльності: освітня (науково-педагогічний, педагогічний працівник закладів освіти різних типів і форм власності); науково-дослідницька (науковий співробітник у різних типах науково-дослідних та освітніх установ), організаційно-управлінська (менеджер у сфері освіти).
Сфера працевлаштування магістра із освітніх, педагогічних наук – посади, пов’язані з виконанням функцій прогнозування, проектування та реалізації освітніх цілей в МОН України, Національному агентстві із забезпечення якості освіти, департаментах освіти обласних і районних адміністрацій; у відділах організації освітнього процесу, науково-методичних відділах, відділах моніторингу якості освіти, центрах, бюро та інших підрозділах закладів освіти; освітнього менеджменту, педагогічної та науково-педагогічної діяльності у закладах освіти різних типів і форм власності, у закладах підвищення кваліфікації та післядипломної освіти.
Випускники цієї програми також мають можливість продовжувати навчання на здобуття освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти за ОНП «Освітні, педагогічні науки» підготовки докторів філософії, яка функціонує на кафедрі педагогіки.
Важливо, що для вступу на навчання за ОНП «Освітні, педагогічні технології» проводиться тільки фахове випробування у формі тесту з педагогіки (додаткове вступне випробування не проводиться), що розширює можливості абітурієнтів для участі в конкурсі.
Сподіваємось на Ваш вмотивований вибір, з нетерпінням чекаємо зустрічі з майбутніми магістрами з освітніх, педагогічних наук та готуємось до плідної співпраці.
Надія КУЗЬМЕНКО
Гарант ОНП «Освітні, педагогічні технології»,
доктор педагогічних наук, професор,
професор кафедри педагогіки
ОНП «Соціальна реабілітація»
Освітньо-наукова магістерська програма "Соціальна реабілітація"
Соціальна реабілітація – це новий напрям в соціальній сфері, спрямований на відновлення соціального та психологічного благополуччя осіб, які наразі є в ексклюзії, тобто виключені чи обмежені в можливостях, доступі до життєво важливих соціальних інститутів, ресурсів тощо.
Реалії сьогодення, а саме війна, призвели до значного збільшення числа осіб, які потребують соціальної реабілітації. Це комбатанти, а також цивільні люди, які постраждали від військових дій; діти, які пережили психотравмуючі ситуації, особи з посттравматичними стресовими розладами, люди з інвалідністю тощо. Соціальна реабілітація передбачає комплекс медичних, соціальних, педагогічних, психологічних та інших заходів, спрямованих на відновлення або компенсацію порушених в результаті хвороби або травми психічних і фізіологічних функцій людського організму, його працездатності. Отже, зазначена спеціальність має величезне значення для успішного післявоєнного відновлення нашої країни.
Програма орієнтована для випускників бакалаврату, націлених на подальший професійний розвиток, наукові дослідження і освоєння практик з соціальної реабілітації.
На сьогодні це єдина в Україні магістерська програма з соціальної реабілітації, яка включає два напрями підготовки:
- організація, управління, адміністрування інституцій;
- психосоціальна робота з населенням.
Дисципліни за напрямом «Організація, управління, адміністрування інституцій»:
- Соціальні технології розвитку громади
- Медіація в діяльності соціальних організацій
- Технології соціалізації та ресоціалізації переселенців та демобілізованих
- Тренінг управлінської компетентності
- Проектування розвитку спільнот в умовах кризи
- Фандрайзинг в управлінні соціальними інституціями
Дисципліни за напрямом «Психосоціальна робота з населенням»:
- Психологія травми і травмуючих подій
- Методологія сучасних технологій соціально-психологічної реабілітації
- Екстрена консультативна допомога постраждалим
- Соціальна реабілітація постраждалої сім'ї
- Технології соціальної адаптації та інтеграції
- Тренінг психологічної готовності до роботи з постраждалими
Соціальні реабілітологи практикують у сфері державного управління; національної безпеки, правоохоронної системи, охорони здоров’я, сфері освіти, соціальній сфері.
Додаткові можливості під час навчання за даною програмою:
- подвійний диплом за напрямом «Педагогіка ресоціалізації» (Польща);
- стажування за програмою міжнародного обміну студентів Erasmus+ (Фінляндія);
- працевлаштування за фахом під час навчання (в соціальних установах та інституціях);
- можливість участі у соціальних проектах у якості експертів, тренерів чи дослідників.
Більш детальну інформацію про магістерську програму «Соціальна реабілітація» можна отримати за посиланням: https://psy.knu.ua/study/e-programs#128-435-opys.
За результатами навчання здобувачам освіти видається диплом магістра державного зразка з присвоєнням кваліфікації: магістр з соціальної роботи за освітньо-науковою програмою «Соціальна реабілітація».
Запрошуємо до співпраці натхненних, вмотивованих здобувачів магістерського ступеня за освітньо-науковою програмою «Соціальна реабілітація»!
Наталія МАКСИМОВА
Гарант ОНП «Соціальна реабілітація»,
доктор психологічних наук, професор,
професор кафедри соціальної реабілітації
та соціальної педагогіки
Гаранти цих освітніх магістерських програм представляють їх саме ВАМ, абітурієнтам! Робіть свідомий вибір подальшого професійного шляху. Обирайте освітню програму для вступу. Будемо раді сприяти вашому професійному та кар’єрному розвитку!