Хоружий Сергій Миколайович
Про мене
Закінчив у 1971 р. Київський державний педінститут ім. О.М. Горького, дефектологічний факультет.
- «Основи трансакційного аналізу» (м. Київ);
- «Підготовка викладача ВНЗ до впровадження навчальних тренінгів» (м. Київ).
- Психологічна готовність до професійної діяльності фахівців соціономічної сфери
- Психологічне консультування і немедична психотерапія
- Тренінгові технології розвитку професійних компетенцій
- Теоретичні основи консультативної психології
Професійну діяльність почав у 1971 р. вихователем Київської спецшколи для неповнолітніх правопорушників. З 1973 по 1986 р. – науковий співробітник Науково-дослідного інституту психології. У 1982 році захистив кандидатську дисертацію з психології. З 1986 р. почав викладацьку діяльність і практику психологічної допомоги. Отримав звання доцента у 1990 р. У 1986 – 1996 р.р. працював в Інституті підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів – вів курси з психології управління і психології спілкування, а також – Київському військовому гуманітарному інституті, де займався підготовкою практикуючих психологів для Збройних Сил України.
Загальний стаж трудової діяльності 53 роки, науково-педагогічної роботи – 49 років, з них у КНУ імені Тараса Шевченка – 17 років.
Пройшов підготовку у галузі когнітивно-поведінкової, гуманістичної психотерапії, трансакційного аналізу. Має 30-річний досвід роботи з різноманітними психологічними проблемами клієнтів: внутрішньоособистісними, міжособистісними, подружніми, батьківсько-дитячими. Проводить навчальні тренінг-семінари для студентів, слухачів факультетів перепідготовки, фахівців професій «людина-людина» з надання індивідуальної психологічної допомоги клієнтам. Проводить лекції і тренінг - семінари для військових психологів і психологів військових комісаріатів.
Працює на посаді доцента кафедри соціальної роботи факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 1 вересня 2003 року. Крім того, впродовж 10 років на факультеті перепідготовки фахівців за напрямом «психологія» НПУ ім. М.П. Драгоманова читав курси: «Соціальна психологія», «Психологія сім’ї», «Психологічне консультування і психотерапія», «Психологія конфлікту».
медаль "За сприяння збройним силам України" (2019 р.)
- Тренінг лідерства
- Тренінг психологічної готовності соціального працівника
- Психологія особистості
- Основи психологічного тренінгу
- Консультування у соціальній роботі
- Професійна комунікація соціального працівника
- Професійна етика соціального працівника
- Соціальна медіація та фасилітація
- Супровід осіб з девіантною поведінкою
- Соціальна робота в кризових та психотравмуючих ситуаціях
- Соціальна робота з людьми з інвалідністю
- Психологія клієнта соціальної роботи
- Тренінг життєвого цілепокладання
рибальство
- Психологічна допомога у практиці соціальної роботи. Технологія організації та проведення індивідуальної консультативної бесіди// Психологія соціальної роботи: підручник / За ред. Ю.М. Швалба. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009.
- Словник-довідник військового психолога/За заг. ред. Макаренка М.В. – Київ, 2009.
- Словник термінів та понять гендерної психології. - К.: Золоті ворота, 2010.
- Словник термінів і понять соціальної психології та психофізіології. - К.: Золоті ворота, 2009.
- Тренінгові технології формування лідерських якостей командира. - К.:Золоті ворота, 2010.
- 5.1. Психологічна допомога у практиці соціальної роботи. 5.2. Психологічне консультування у діяльності соціального працівника. 5.3. Технологія організації і проведення консультативної бесіди. 5.4. Основні парадигми психологічного впливу в консультативній практиці. Психологія соціальної роботи: підручник (2-е видання, допов.)/ за ред. Ю.М. Швалба. – К.: «Основа», 2014.
- Психологічна робота з посттравматичними стресовими розладами у військовослужбовців Збройних Сил України. Частина 1: Когнітивно-біхевіоральні підходи в роботі з ПТСР. Методичний посібник. - К.: НДЦ ГП ЗСУ, 2017.
- Психологічна робота з посттравматичними стресовими розладами у військовослужбовців Збройних Сил України. Частина 2: Групові форми психологічної допомоги військовослужбовцям у подоланні наслідків психологічної травматизації. Методичний посібник. - К.: НДЦ ГП ЗСУ, 2018.
- Індивідуальне психологічне консультування у соціальній роботі. Навчальний посібник. - К.: Сфера, 2020.
- Тренінгові технології формування лідерських якостей командира: Навч. – метод. посіб.- К.: Золоті ворота, 2010.
- Чоловіки та жінки у Збройних Силах України: гендерний аспект: Методичний посібник. – К.: НДЦ ГП ЗСУ, 2012.
- Практика психологічної допомоги військовослужбовцям:Методичний посібник. – К.: НДЦ ГП ЗСУ, 2012.
- Рольова взаємодія в молодій сім’ї//Проблеми загальної та педагогічної психології/Зб.наук.праць Ін-ту психології ім. Г.С.Костюка АПН України. – К.:2003, т.5,ч.7.
- Соціально-психологічні аспекти ієрархії молодої сім’ї//Проблеми загальної та педагогічної психології/ Зб. наук.праць Ін-ту психології ім. Г.С.Костюка АПН України. – К., 2004, т.6, вип. 8.
- Толерантність як умова ефективності екстреної психологічної допомоги//Зб. наук.праць Ін-ту психології ім.Г.С.Костюка АПН України. – К.: «Логос»,2007.- Т.7.-вип.10.
- Психологічна допомога як складова професійної підготовки соціального працівника// Актуальні проблеми психології: Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія/За ред. С.Д.Максименка, М.В.Папучі. – Київ-Ніжин, 2008.-Т.10.-Вип.6.-Част.2.
- Керівництво і лідерство у військових підрозділах// Розвиток психологічної компетентності посадових осіб щодо розв’язання завдань військово-соціальної роботи // Матеріали науково-практичного семінару.(Київ, 27 травня 2010 р.) / Мін-во оборони України. Національний університет оборони України. – К.: НУОУ, 2010.