×
×
Сайт знаходиться на технічному оновленні.
News

7 квітня 2023 року на базі факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка відбувся науково-педагогічний семінар «Навчання студентської молоді: світові освітні тренди». Робота семінару розпочалася з вітальних слів декана факультету психології, доктора психологічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України Івана ДАНИЛЮКА. Зі вступним словом виступила завідувачка кафедри педагогіки, докторка педагогічних наук, професорка Алла МАРУШКЕВИЧ, акцентувавши увагу на освітніх трендах, зокрема цифровізації освіти та медіа-грамотності учасників освітнього процесу. 

Увага учасників семінару була зосереджена на розгляді ряду світових освітніх трендів, серед яких онлайн-освіта, змішане навчання, медіа-грамотність, критичне мислення, проактивність, едьютейнмент, навчання впродовж життя, технологія візуалізації, формування у студентів «softs kills», використання чат-ботів у навчанні студентів, проектування освітнього процесу, дуальна форма здобуття освіти, освітня технологія «навчання через дослідження»; метод проектів при підготовці аспірантів до асистентської практики з використанням дистанційної форми навчання; проектування освітнього процесу у вищій школі на основі інформаційно-комунікаційних та екоорієнтованих технологій навчання; мобільність та правова культура студентів як фактор підвищення конкурентоспроможності вітчизняної вищої освіти в європейському освітньому просторі та ін.

У роботі науково-педагогічного семінару взяли участь науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедри педагогіки і запрошені фахівці.

В процесі проведення науково-педагогічного семінару та жвавому обговоренні проблемних питань виявлена зацікавленість учасників наукового заходу означеною проблемою. Це, в свою чергу, є підставою для подальшого дослідження, організації та проведення наукових заходів, присвячених розгляду аспектів застосування європейських освітніх трендів у ЗВО України.

Людмила ЛЕВИЦЬКА
доцентка кафедри педагогіки