×
×
Сайт знаходиться на технічному оновленні.
News

23 лютого 2023 року в м. Варшава відбувся «VI курс дослідницьких та лідерських навичок для спеціалістів із психічного здоров’я та студентів на початку кар’єри» (Pre-congress course «6th Research Course for Early Career Mental Health Specialists and Students»). Подія була організована та проспонсована Українською психіатричною асоціацією, Світовою психіатричною асоціацією та благодійною організацією Rimon. Безпосередньою організаторкою та натхненницею участі українських студентів у цьому міжнародному науковому заході виступила директорка Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка професорка Ірина Пінчук.

Факультет психології КНУ імені Тараса Шевченка представили студентки 1 та 2 курсів спеціальності «Психологія» Єлизавета Бородько, Валентина Сайфутдінова та Анна Скирда, чиї заявки на участь з представленням проблематики досліджень були високо оцінені організаторами з Норвегії. Відповідно, ці студентки отримали запрошення та фінансування.

Під час курсу учасникам було запропоновано послухати виступи спікерів – провідних психіатрів з Європи та США – на теми:

  • «Як читати та писати наукову статтю» від професора Беннета Л. Левенталя з Чиказького університету, США;
  • «Рецензування у високорейтингових журналах: отримання інформації» від Джоан Марш, докторки філософії, головної редакторки Lancet Psychiatry, Великобританія;
  • «Дослідницька етика» від професорки Ребекки В. Брендел з Гарвардської медичної школи, США;
  • «Посттравматичний стресовий розлад» від професора Ларса Лієна з Університету прикладних наук внутрішньої Норвегії, Норвегія;
  • «Дослідження в напруженому клінічному середовищі: як і що?» від докторки Анни Ферден з Університетської лікарні м. Осло, Норвегія.

Виступали й учасниці від нашого факультету зі своїми дослідницькими роботами, які потім коментувалися спікерами, котрі надавали поради та уточнення.

Єлизавета Бородько (1 курс) виступила з темою дослідження «Correlation between national consciousness & the success of remissions in the acute stage of eating disorders during a full-scale invasion of Ukraine». 

Її враження: «Це була неймовірна можливість! Я дуже рада, що змогла потрапити на такий захід. Професори дуже хвалили наші презентації, а також надавали конструктивну критику, це було дуже-дуже круто. Я в захваті!»

Валентина Сайфутдінова (2 курс) представила тему «Psychological features of the manifestation of the vitality of the personality during wartime». 

Вона наголосила на тому, що на цьому заході була дружня атмосфера. Всі ділилися своїм досвідом, враженнями та відповідали на запитання. «Я дуже рада, що зустріла нових колег. Отримані від них знання буду використовувати у професійній діяльності».

Анна Скирда (2 курс) висвітлювала тему «Suggestiveness of social media: why people make idols and what are the consequences». 

Аня також поділилася своїми враженнями: «Відмічу дружню атмосферу. Можна було спілкуватися зі спікерами вільно, вони надавали дуже корисний зворотній зв’язок, розповідали про деталі та складності наукової діяльності. Життєво важливий досвід! Ці знання точно полегшать науковий шлях, який нам доведеться пройти. Дуже вдячна організаторам!».

Окрім семінару, учасникам було також запропоновано відвідати «IX щорічну Міжнародну конференцію Української психіатричної асоціації», яка відбулася 24-25 лютого 2023 року. На конференції були представники психіатричних асоціацій різних країн: України, Швеції, Норвегії, Литви, Грузії, Німеччини, Великобританії, Польщі, США, Молдови, Ізраїлю, Бельгії та інші. Також були присутніми Президенти Всесвітньої та Європейської психіатричних асоціацій – професор Афзал Джавед (Об'єднане Королівство) і професор Герт Дом (Бельгія). 

Кожен представник розповідав про те, з якими викликами стикається країна у забезпеченні психічного здоров’я своїх громадян, як з ними бореться та який прогрес вже має. Крім того, були презентовані доповіді на теми ПТСР, шизофренії, депресії та інші від українських та іноземних професорів.

На кінець семінару та конференції учасники отримали сертифікати.

Таким чином, завдяки спільній роботі та обміну досвідом Україна зможе адаптувати ці знання для нашої системи охорони психічного здоров’я. Представники відмічали, що Україна та її люди об’єднують світ, вони пишаються та надихаються силою нашого народу та допомагатимуть всім, чим тільки зможуть.

Анна Скирда
студентка 2 курсу ОС «Бакалавр»
ОПП «Психологія»