×
×
Сайт знаходиться на технічному оновленні.
News

Вступники із тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особливо небезпечних територій (ОНТ) у 2022 році мають право брати участь у конкурсному відборі в межах квоти-2. Роз’яснюємо алгоритм вступу для цих категорій вступників.

Квота-2 встановлюється в КНУ імені Тараса Шевченка в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

1.  Вступники, які зареєстровані на територіях, що були тимчасово окуповані після початку повномасштабного вторгнення (після 24.02.2022 р.) або місце реєстрації яких належить до територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій:

1) Звертаються до будь-якого закладу вищої освіти України з документом, що підтверджує реєстрацію на особливо небезпечній території, для внесення спеціальної умови участі в конкурсному відборі до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

2) Якщо вступник складав НМТ або ЗНО 2019-2021 рр. — він подає заяву на участь у конкурсному відборі через електронний кабінет вступника до 17:00 16 серпня при вступі на бюджетні місця.

3) Якщо вступник не складав НМТ — він має право на вступ за індивідуальною усною співбесідою (ІУС). Для цього вступник має звернутись до відбіркової комісії (особисто або віддалено) та подати заяву для участі в конкурсному відборі за результатами ІУС до 18:00 8 серпня при вступі на бюджетні місця. Зверніть увагу, що ІУС вступник складає в кожному закладі вищої освіти, в якому планує брати участь у конкурсному відборі.

Індивідуальна усна співбесіда — це форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості вступника за програмою НМТ з трьох предметів (українська мова, історія України, математика).

2.  Вступники, які зареєстровані на територіях, що були тимчасово окуповані до початку повномасштабного вторгнення (до 24.02.2022 р.):

  • якщо у вступника відсутнє свідоцтво (атестат) про здобуття повної загальної середньої освіти державного зразка – він подає заяву до освітнього центру. Зверніть увагу, що у такому випадку вступник має право вступу лише через один освітній центр і до одного закладу вищої освіти. Після реєстрації та перевірки документів вступник укладає освітню декларацію з Університетом та направляється до Школи екстернів з подальшим складанням іспитів для отримання документа про повну загальну середню освіту державного зразка. Далі складає вступні випробування в Університеті.
  • якщо у вступника наявне свідоцтво (атестат) про здобуття повної загальної середньої освіти державного зразка і місце його реєстрації входить до переліку громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації – він звертається до будь-якого закладу вищої освіти України для внесення спеціальної умови участі в конкурсному відборі до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (надалі — ЄДЕБО). Спецумову необхідно проставити ДО подачі заяви для участі у конкурсному відборі. 

Індивідуальна усна співбесіда — це форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості вступника за програмою НМТ з трьох предметів (українська мова, історія України, математика).