×
×
Сайт знаходиться на технічному оновленні.
News

1-2 жовтня 2021 року відбувся Другий науково-практичний форум «ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД НОРМАТИВНОГО ТА АНОРМАТИВНОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ». В ньому взяли участь 27 спікерів з трьох країн – України, Ізраїлю та Польщі. Було зареєстровано 113 учасників – психологів, соціальних педагогів, тьюторів, корекційних педагогів, студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту післядипломної освіти КНУ. Їх об’єднує одне завдання – допомога дітям з особливостями розвитку та їхнім батькам.

Робота Форуму розпочалася з вітальних слів декана факультету психології, доктора психологічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України Івана ДАНИЛЮКА, заступника декана з наукової роботи, кандидата педагогічних наук, доцента Світлани ПАЩЕНКО і завідувача кафедри психології розвитку, доктора психологічних наук, професора Олени ВЛАСОВОЇ, які відзначили важливість тематики наукового зібрання, основні тренди у психології дитинства і сім’ї та напрями їх подальшого розвитку в науці та практиці.

Два робочих дні Форуму містили наукові доповіді, майстер-класи та Круглі столи з актуальних проблем психологічного супроводу осіб раннього, дошкільного та шкільного віку. Основними питаннями, які розглядалися у наукових дискусіях та доповідях були проблеми нейропсихології дитячого і підліткового віку, прикладні аспекти роботи з вадами мовлення у дітей, психокорекція і психотерапія дітей з особливими потребами, психологічне консультування і терапія дітей та підлітків, сімейна та освітня соціалізація дітей з особливими потребами та формування толерантного ставлення суспільства до осіб з анормативним розвитком.

Особливу цікавість в учасників Форуму викликали презентації та майстер-класи психологів-практиків.

Доповіді Зінаїди КАРАБІНОЇ, логопеда, директора центру «Інсайт», Марини НОВАК-ТЕРЕНТЬЄВОЇ, нейропсихолога, АВА-терапіста, члена Української асоціації нейропсихології (УАНП), Анни ЧИРВИ, практичного психолога було присвячено проблемам ранньої діагностики та корекції порушень у розвитку мовлення дітей від одного року. Марина змогла показати, як саме та за допомогою якого обладнання відбуваються заняття з дітьми.

Продовжили цю тему Мартін ЛАЗІЦЬКИЙ – нейропсихолог, АВА-терапіст, член УАНП та Української спілки психотерапевтів, спеціаліст Центру «Київський дворик», якого цікавила корекція аутоагресії у дітей з розладами аутистичного спектру (РАС) методами АВА-терапії та Олена РАСПОПОВА – нейропсихолог, член УАНП, Голова правління Асоціації батьків дітей з аутизмом з доповіддю «Терапія депресивних розладів підлітків з РАС».

Когнітивно-поведінкова корекція обсесивно-компульсивного розладу (ОКР) була розглянута Наталією РУБЕЛЬ, директором Інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії. Вона продемонструвала схеми та малюнки, які допомагають дитині усвідомити проблему та навчитись саморегуляції.

Наша гостя з Ізраїлю Лора ЗАКОН, керівник центру Daron і ліцензований спеціаліст американської Асоціації корекції дислексії Дейвіса (DDA) допомогла зрозуміти світ дитини з порушеннями читання та письма.

Не залишились без уваги і батьки – щонайменше три доповіді було про те, як з ними співпрацювати, як допомогти зрозуміти свою дитину, стати для неї надійною опорою.

Юрій КРАСНИЙ навчив учасників свого майстер-класу як на малюнку, зробленому дитиною з ДЦП, розгледіти її задум, настрій, створити картину та анімаційний фільм.

А завершився Форум засіданням круглого столу, де психологи-практики, викладачі нашого та інших університетів, студенти і магістранти мріяли та дискутували про своє бачення психолога, який працює з дітьми: які компетентності йому потрібні, як організувати практику та стажування на робочих місцях. Всі відзначили, що першочергово потрібними є навички просвітницької діяльності, роботи в соціальних мережах, співпраці з батьками та іншими спеціалістами (педагогами, логопедами) та вміння відстоювати свої права. Робочі місця чекають на психологів, які знають психодіагностику, сучасні методи корекції та вміють створювати ігровий і креативний простір на своїх заняттях.

Організаційний комітет Форуму, очолюваний доктором психологічних наук, професором кафедри психології розвитку Катериною МІЛЮТІНОЮ, партнери факультету психології, які взяли участь у роботі цього науково-практичного заходу та студенти магістратури, котрі модерували роботу Форуму – Марія МІХЄЄВА, Анна ТАРУНЦЕВА, Андрій СОЛОНСЬКИЙ – створили неповторну атмосферу наукового пошуку, вільного спілкування та опанування кращими практиками. Форум, який проводиться один раз на два роки, став непересічною подією, що позитивно впливає на формування компетентностей майбутнього дитячого та сімейного психолога, дозволяє покращити практичні уміння та навички студентів, формує мережу корисних професійних зв’язків.

Чекаємо на зацікавлених спікерів та учасників через 2 роки – у 2023-му – з новими ідеями, досвідом та практиками!

Оргкомітет Форуму