ERASMUS+ на карантині

Нам пощастило потрапити у Фінляндію за програмою студентської мобільності Erasmus+ Global. Поки весь світ у паніці від ситуації з короновірусом, тут наразі більш-менш спокійно, можливо тому, що у Фінляндії високий рівень медичного обслуговування. В той час, коли в Україні дозволено виходити лише по двоє людей і виключно в масках, в Турку та Ваасі ви не побачите нікого в масках, навіть у центрі чи магазинах, а біля річки молодь сидить купками на траві і гріється на сонечку. Тобто, виходити з дому не забороняється групам до 10 людей. Та і як тут втриматися, коли всюди річки, озера, парки та ліси. У Фінляндії дуже популярний hiking – це піші прогулянки у заповідних місцях. Тому щотижня у вільний від навчання час ми прогулюємося до природних об’єктів з нашими координаторами з НОВІА університету. І це тут не дивно, адже комунікативний зв’язок між фінськими студентами і викладачами доволі тісний.

Що стосується наших предметів, то онлайн навчання тут дуже комфортне і добре налагоджене. Фінська система освіти, як відомо, вважається однією з найкращих у світі. Припускаємо, це через те, що вона орієнтована на самоосвіту та має практичне спрямування. І справді, дуже багато часу ми приділяємо самостійному пошуку матеріалу для написання есе, а викладач нас лише наставляє. Також, навчальний рік тут закінчується наприкінці квітня, аби студенти мали змогу пройти літнє стажування чи знайти роботу. Ми теж мали б проходити 6-тижневе стажування за різними соціальними напрямами: робота з мігрантами, дітьми, допомога жінкам та адиктам. Але, на превеликий жаль, через епідемію короновірусу все у країні було зачинено на довгий карантин.

Менше з тим, наше навчання продовжується, і ми беремо участь в онлайн курсах, які проходять у програмі Webex. Ця платформа дає можливість не лише слухати лекції викладача і давати фідбек, але й працювати у групах та колективно писати на спільній дошці. Ми маємо велику кількість вебінарів та онлайн-зустрічей не лише з викладачами програмних дисциплін, а й з різними спікерами, як от практикуючий фахівець з соціальної роботи на фото.

Таким чином, університет всебічно намагається компенсувати втрату типового формату навчання. Зрештою, від цього процесу у нас залишаються лише позитивні враження, адже приємно відчувати зацікавленість навчального закладу у розвитку своїх студентів.

Нам також дуже подобається, що кожна зустріч з викладачами починається з питань про наше психічне здоров’я. Вони завжди готові надати психологічну допомогу кожному студенту, який цього потребує, адже розуміють, як тривалий світовий карантин впливає на повсякденне життя. А тому ми відчуваємо себе захищеними тут, хоч і трохи сумуємо за батьківщиною.

Еразмус студентки НОВІА університету
в кампусах Турку та Вааси (Фінляндія)
Ольга Шевченко і Ольга Бондар