×
×
Міжнародні зв'язки

Вааса vs Турку

Турку

Навчаючись у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті психології, для всіх студентів є неймовірна можливість спробувати себе у ролі студента за обміном у Фінляндії за програмою Erasmus+ Global. Адже наш факультет уже 6-й рік співпрацює з Університетом НОВІА (Novia University of Applied Sciences), який знаходиться у Фінляндії та має 4 кампуси у різних містах. Цього семестру пощастило бути студентами за обміном у місті Турку студентам спеціальностей «Соціальна робота» та «Психологія», а саме Олександрі Козловській, Ользі Шевченко, Андрію Чернишову та Олені Головченко. Вони розповіли про свої враження від навчання у Фінляндії за попередні два місяці, які вони вже там знаходяться.

«Нам випала чудова нагода здобути знання та досвід як професійного, так і особистого характеру в якості учасників програми обміну. Такий шанс неможливо було пропустити, і ми не шкодуємо, що скористалися ним.

В першу чергу про саме місто, яке ми обрали, а саме – Турку. Це чарівне затишне містечко, в якому дуже багато студентів як з різних міст Фінляндії, так і з різних куточків світу. Турку навіть колись був столицею Фінляндії. Це доволі старе місто з великою кількістю історичних пам’яток та старовинною архітектурою. Також, варто відмітити велику кількість парків, що вражають своїми розмірами та перетворюють місто на справжній рай для прогулянок пішки. Та і загалом, місто дуже компактне та комфортне для пересування пішки, адже щоб дійти, наприклад, від корпусу нашого університету до самого центра міста необхідно лише 7-10 хвилин.

Про навчання. Воно у Фінляндії відрізняється від нашої звичної педагогічної моделі. В університеті прикладних наук Новіа більша частина навчального матеріалу засвоюється у процесі самостійної підготовки студентів та написання наукових робіт. Більша частина лекцій проводиться в форматі майстер-класів та тренінгів. Також тут дуже технологічна навчальна база. Усі використовують навчальну онлайн платформу Moodle (досконаліший аналог нашого Triton Student), на якій розміщені матеріали та лекції абсолютно до всіх курсів. Користуватися цією платформою саме задоволення, адже все необхідне розташовано в одному місці. Також можна на пряму контактувати з викладачем або додавати питання, які цікавлять, до вікна обговорення, яке безпосередньо є до кожного курсу. Все це набагато полегшує процес пошуку та використання інформації й, відповідно, самого навчання. Також тут просто чарівні бібліотеки, які тебе надихають на пошуки і дослідження чогось нового.

Окрім навчання, в Турку дуже багато можливостей для веселого та активного проведення вільного часу. Починаючи з різноманітних спортивних секцій і закінчуючи вечірками та цікавими подіями від студентських організацій, таких як ESN Turku та AKA students.

Але все ж таки ми вважаємо, що найважливіше у програмі обміну – це знайомство з новими людьми. Ми вже познайомилися зі студентами з понад 10 країн і впевнені, що це ще не остаточна цифра. Це просто неймовірний досвід, який допоможе прокачати твої soft skills і не тільки. Це нові друзі, нові хобі, нові погляди на життя. І все це навколо тебе та змінює тебе на краще».

Студенти 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»
Олена Головченко, Андрій Чернишов,
студентка 3 курсу спеціальності «Психологія»
Олександра Козловська,
студентка 2 курсу спеціальності «Соціальна робота»
Ольга Шевченко

Вааса

Кращий початок нового семестру – можливість навчатися за кордоном. Нам випала нагода бути студентами за обміном у Ваасі – місті, де розташований головний кампус NOVIA. Окрім нашого навчального закладу, тут є ще кілька університетів. Саме тому, можна з легкістю констатувати, що Вааса – осередок студентського життя. Певна річ, воно кардинально різниться з українським: інші традиції та ставлення. Приміром, велике значення мають студентські організації, серед яких ESN – спільнота студентів за обміном. Їх провідне завдання – генерація ідей для дозвілля: від тематичних вечірок до міжнародних подорожей. Варто зазначити, що фінських студентів можна з легкістю впізнати на вулицях: всі вони носять характерні комбінезони, кольори яких залежать від університетів та спеціальності. Власне, фінські виші теж відрізняються від українських. Наприклад, замість звичної системи «лекція-семінар», навчання спрямоване на виконання групових завдань та практику. Загалом, європейська освіта, на нашу думку, на крок попереду у своїх можливостях та результативності.

Особливої уваги тут варта студентська бібліотека. Вона зовсім не виглядає як типова нудна будівля. Ззовні вона схожа на музей сучасного мистецтва, одна зі стін повністю скляна. Сама бібліотека розташована таким чином, що сидячи за книжками, варто тільки повернути голову і відкривається вид на Балтійську затоку. Всередині бібліотека також справила на нас враження, усе зроблено у стилі скандинавського мінімалізму, гвинтові сходи, високі стелі, сучасне облаштування, кафетерія та їдальня поруч – все зроблено для зручного і комфортного навчання студентів.

Зареєструвавшись на офіційному сайті бібліотеки, ми маємо можливість користуватись будь-якою літературою та книжками. До речі, ресурси та інформація, яку можна знайти тут, у бібліотеці – майже неможливо знайти в Інтернеті. Саме тому навчання направлене на пошук інформації в книжках, аби студенти дійсно читали та мислили, а не просто копіювали статті з Інтернету.

Нас надзвичайно здивували фінські національні страви. Ми з дівчатами ніколи не набудемо ту мить, коли вперше спробували фінський традиційний пиріг. Його смакують з перетертими вареними яйцями і вершковим маслом. Також, на нашу думку, кожен має хоча б раз спробувати традиційні солодощі. Це невеличкі чорні жувальні цукерки, що готують із лакриці. Їх ми обов`язково привеземо з собою і поділимося фінською традицією з Україною. Хотілося б підсумувати з приводу їжі: у Фінляндії дуже незвична та цікава кухня, і якщо спробував її раз – це залишиться незабутніми спогадами у пам`яті назавжди.

Погода тут як у казці про Снігову Королеву. Все вкрито білосніжною ковдрою, милі червоні домівки наче понадягали білі капелюхи, а ліси чарують своєю недоторканою красою. Холодно, але воно того варте.

Novia є дуже гостинним міжнародним університетським осередком. Коли ми прилетіли, нам влаштували Привітальні дні, що називаються Novia Games. На нас чекали захопливі квести територією університету та околицями з цікавими завданнями. Нас розподілили у міжнародні команди, і ми мали змогу долучитися до міжнародного студентського загалу. Наші дівчата перемогли і отримали корисні призи від університету!!!

Вааса – це одне з міст, де люди нікуди не квапляться, але й ніколи не запізнюються. Всі студенти та міські жителі, яких ми тут зустрічали, справляли на нас гарне враження, особливо своєю ввічливістю та готовністю допомогти.

Ми перебуваємо біля затоки Балтійського моря, і тут частенько є вітер, проте, кожен день ми бачимо неймовірно красиві світанки, з якими прокидаємося з усмішкою та заходи сонця, які надихають своїми кольорами. До речі, якщо ви прогуляєтесь ближче до ночі, коли тут все затихає, то у вас є шанс побачити зайців, які стрибають завжди в парі. Тут доволі гарно, тихо та найважливіше – безпечно. У Ваасі всі студенти почувають себе невеличкою сім’єю і обов’язково привітаються, навіть якщо не знають тебе, а потім ще й познайомляться.

Наприкінці ми хотіли б відзначити, що не дивлячись на деякі труднощі адаптації до нового середовища, культури та людей ми дійсно щасливі, що скористалися такою дивовижною можливістю і зараз насолоджуємось перебуванням тут. Нові знайомства, нові можливості, нові знання – усе це запорука успішного та цікавого навчання, а також покращення навичок у сфері соціономічних наук та практики. Ми впевнені, що здобувши нові знання, ми зможемо вплинути на покращення соціальної роботи та психологічної допомоги людям у нас в Україні.

Welcome to Vaasa! Тобі тут сподобається :)

Студентки 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота»
Валерія Федоренко та Ольга Бондар,
студентка 2-го курсу освітньої програми «Соціальна педагогіка»
Вероніка Ковальчук,
студентка 3-го курсу спеціальності «Психологія»
Надія Омельченко