Міжнародні зв'язки

Привіт! Мене звати Настя.

Кілька днів тому я повернулася з волонтерського проекту ERASMUS+, що проходив у місті Адана в Туреччині. Проект був створений з метою покращити психічне здоров’я онкохворих дітей та дітей з хворобами крові – таласемією та серповидно-клітинною анемією. Згодом, за час роботи проекту, наші можливості розширилися, і ми змогли допомогти також дітям Сирії, Іраку та Пакистану, які постраждали внаслідок військового конфлікту.

Моєю мотивацією взяти участь у цьому проекті було бажання отримати справжній досвід волонтерства та побачити, як реалізовуються проекти міжнародними організаціями. Я здобула колосальний досвід, спостерігаючи за організацією, в якій працювала і прагну використати його в Україні.

Я мала честь працювати з неймовірними людьми – волонтерами зі Швеції, Америки, Італії, Греції, Марокко та Тунісу, а також місцевими добровольцями та волонтерами Червоного Хреста в Туреччині.

Майже весь наш час ми з волонтерами проводили у лікарні, де допомагали діткам пройти крізь болючі процедури хіміотерапії та переливання крові. Ми намагалися створити радісну атмосферу навколо них, перетворити години очікування на гру. Моєю основною функцією там було навчати дітей чомусь новому і відкривати для них щось нове, і я сподіваюсь, що я з нею впоралась.

Також у мене була можливість співпрацювати з колегами з Червоного Хреста у Туреччині, що створювали умови для успішної адаптації та реабілітації дітей, що постраждали від військового конфлікту. Разом з іншими волонтерами ми організовували заняття з малювання, театральні вистави та співи під гітару. Ми також намагалися вивчити арабську мову, щоб полегшити нашу з ними комунікацію.

А ще я багато подорожувала. Я відкрила для себе розмаїту турецьку культуру, смачнючу місцеву кухню та людей, що завжди готові допомогти. А вивчивши за кілька місяців турецьку мову, я ще й змогла поторгуватися на місцевому базарі . Я блукала азіатською та європейською частинами Стамбулу, освідчувалася в коханні могутньому Босфору, милувалася Кападокією з висоти повітряної кулі, вивчала сирійську культуру в м. Іскендерун та відвідала багато інших, не менш красивих і цікавих місць.

Я щаслива, що отримала такий досвід волонтерства. Ці п’ять місяців були сповнені часом труднощами, а часом радощами. А проте, це був час неймовірного особистісного зростання, глибокого переосмислення життєвих цінностей і відкриття нової себе. І це було круто!

Анастасія Камінська,
студентка 4 курсу