Міжнародні зв'язки

Пристрасть до відкриття нового була притаманна мені завжди, так само як і жага бути корисною суспільству. Ці дві важливі для мене характеристики об’єдналися в одній чудовій програмі «Плацкарт».

Програма націлена на об’єднання студентства всіх університетів задля співпраці, пошуку ідей та механізмів локальних змін з метою глобального розвитку системи освіти в Україні. Якщо більш конкретизувати мету проекту, то студенти на тиждень лишають стіни своєї рідної alma mater та їдуть до іншого вищого навчального закладу задля запозичення та обміну найкращими практиками студентського самоврядування.

Студенти КНУ імені Тараса Шевченка та ОНУ ім. І. І. Мечникова створюють майбутнє своїх університетів

Мене завжди цікавило як це – жити та навчатися в інших куточках України. І уявляючи себе студенткою іншого університету, мені найбільше малювався Одеський національний університет імені І. І. Мечникова.

Головний корпус Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Факультет психології.

Програма «Плацкарт» надає багато можливостей. За участі у цій програмі мені було приємно спілкуватися з Головами Студентського парламенту Університету, обмінюватись досвідом, бути присутньою на лекціях, створювати нові заходи для студентів та багато іншого. Атмосфера плідної праці, співдружності, допомоги, запах моря та щирі посмішки – ось що запам’яталося мені за тиждень перебування в Одесі. «Плацкарт» подарував мені неймовірних друзів, з якими ми підтримуємо зв’язок та продовжуємо обмін ідеями.

Окрім знайомства з новим колективом та адаптацією до нового місця мене чекала захоплива подорож містом, вивчення пам’яток архітектури, культури та історичних місць. Відвідуючи музеї, театри, виставки я отримала неймовірне задоволення і поринула в дивовижний мікроклімат, який створила Одеса.

Одеськии національнии театр опери та балету

Кожна подорож змінює нас і розширює уявлення про світ навколо. Участь у програмі «Плацкарт» дала мені можливість познайомитись із процесом прийняття рішень Студентським парламентом Одеського національного університету, набути нового досвіду самоврядування і представити модель роботи Студентського парламенту нашого університету. Цей обмін був корисним для обох сторін. Він надав мені можливість порівняти навчальну програму факультетів психології двох університетів. Проживання в гуртожитку дозволило зблизька ознайомитись з життям та побутом студентів ОНУ. А також цей візит надав змогу познайомитись з чудовим містом, яким є Одеса.

Я вдячна програмі «Плацкарт» за надані можливості. Якщо ти є членом СПУ, Соціального департаменту або просто активним студентом, то ця програма саме для тебе! Заповнюй анкету та вирушай у незабутню подорож до найкращих університетів України.

Анастасія Валявко
студентка 3 курсу факультету психології
член СПУ КНУ імені Тараса Шевченка

Тиждень тому я була вільним слухачем в одному з найкращих університетів країни. Які мої враження?

Я думала, що в КНУ імені Тараса Шевченка лояльне ставлення до студентів, проте нас перевершили. У Києво-Могилянській академії діє принцип вільного відвідування, для багатьох це не новина, проте я була дуже приємно здивована цим фактом. Тобто, усі пари, що проходять у цьому закладі вищої освіти відкриті для кожного студента НаУКМА. Головне – поєднати це зі своїми нефакультативними парами.

Також новиною для мене стало те, що в головному корпусі під номером 3 проходить фізкультура... Багато гостей столиці, що бачать цей університет, прогулюючись Контрактовою площею, уявляють, як там із завзяттям працюють та набираються знань студенти. І так, вони працюють, але не головою :)

Коли одногрупники питали мене, в чому різниця між Шевою та Могилянкою, то перше, що спадало на думку, це туалети, точніше присутність унітазів, але не будемо по це. Окрім цього кумедного факту, різниця полягає у сортуванні сміття, хоч і мінімальному, але воно є! Також НаУКМА достатньо компактний університет із дуже приємним розташуванням корпусів, як на мене. Наприклад 4-й корпус, у якому студенти спеціальності «Соціальна робота» проводять найбільшу частину своїх пар, розташовується по сусідству із ще декількома корпусами, утворюючи всередині квадрат. Усередині цього тихого оазису серед гучного від людей Подолу кожну перерву грає музика, що надає гарного настрою.

Моїм улюбленим місцем стала Американська бібліотека в тому ж таки 4-му корпусі. Її не порівняти з нашою бібліотекою у корпусі загальноуніверситетських кафедр. У цьому місці завжди є студенти, що обговорюють проекти, пишуть курсові та готуються до семінарів, тут завжди кипить робота. Наявність комп’ютерів та справді цікавих книг відрізняють цю бібліотеку від класичних. Окрему увагу хочу приділити видам із вікон, які можна споглядати, сумуючи на парі, наприклад. Також хочу наголосити на мережі Інтернет, яка не просто є, а ще й працює! На жаль, цим КНУ імені Тараса Шевченка похизуватися не може. Але не будемо про погане!

Загалом, тиждень мого стажування пройшов продуктивно та з постійним виходом із зони комфорту. Студенти в цьому університеті дружні на приємні, а викладачі молоді та неординарні – приємно бачити, що на місце викладачів з великим досвідом приходять люди з сучасним баченням світу, новими ідеями та знаннями.

Маргарита Новаковська
студентка 2 курсу факультету психології