Північна країна – гарячі серця!

З 4 по 8 листопада 2019 року кандидати психологічних наук, асистенти кафедр соціальної роботи та соціальної психології Олена Піонтківська і Геннадій Ставицький перебували у НОВІА університеті прикладних наук (м. Турку, Фінляндія) за програмою академічної мобільності для викладачів Erasmus+ Global. Основною метою стажування була викладацька практика та обмін досвідом як з місцевими студентами, так і викладачами. Знайомство з університетом та кафедрою «Соціальних сервісів» відбувалося у дружній невимушеній атмосфері завдяки кураторам Isabelle Bonnet та Johanna Wikgren-Roelofs.

Тиждень був цікавим та насиченим. У викладачів була можливість познайомитись як з теоретичними аспектами навчаннями соціальних працівників у Фінляндії, так із з практичною соціальною роботою в цій країні. Викладачі факультету психології взяли участь у воркшопах щодо трендів та викликів у сфері соціального забезпечення і добробуту Фінляндії, та методів впливу у соціальній роботі, а також обговорили програми навчання соціальних працівників у Фінляндії та Україні.

Абсолютно новим досвідом співпраці між нашими партнерськими університетами стала пропозиція записати відео-лекції викладачів з України для іноземних студентів, які вивчають соціальну роботу дистанційно. Олена Піонтківська підготувала лекцію на тему «Особливості соціальної роботи з людьми похилого віку в Україні», а Геннадій Ставицький – «Концепція мультикультурної соціальної роботи». У межах програми викладачі мали ознайомчі візити до організацій Daisy Ladies та Kunnonkoti. Daisy Ladies – була першою фінською організацією, що займається питаннями інтеграції жінок-імігранток, Kunnonkoti – це виставковий зал, в якому відвідувачі можуть спробувати різні рішення для облаштування простору та створення інклюзивного, безбар’єрного середовища як вдома, так і у громадських місцях. Варто відмітити, що активну участь майже у всіх заходах тижня взяли студенти факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка Катерина Новікова, Крістіна Кірова, Єлизавета Орлеан і Олег Бойчук, які наразі навчаються в Турку за програмою академічного обміну Еразмус+.

Кампус Університету НОВІА, що розташований у Турку, є чудовим місцем для навчання та духовного збагачення, адже місто має довгу історію та велику культурну спадщину. Турку знаходиться на південному заході Фінляндії, а місцеві шведи іноді називають це місто «Abo» на честь Абоського замку, побудованого шведами на початку XI століття. Начальна програма викладачів та студентів була доповнена культурними заходами. Так, викладачі та студенти відвідали Художній музей м. Турку, Музей сучасного мистецтва та мали приємну прогулянку містом.

У ході робочих зустрічей співробітники факультету соціальних послуг НОВІА університету та наші викладачі обговорили подальші перспективи розвитку міжнародного співробітництва, зокрема навчання фінських студентів на факультеті психології КНУ імені Тараса Шевченка та дистанційну спільну роботу студентів обох університетів. Тож з радістю чекаємо іноземних викладачів та студентів у стінах рідного університету і щиро завдячуємо програмі Еразмус+ за такі можливості!

Загалом, Фінляндія є неповторною самобутньою країною, що залишає про себе теплі спогади та незабутні враження.

Олена Піонтківська, асистент кафедри соціальної роботи
Геннадій Ставицький, асистент кафедри соціальної психології