Найсучасніша мобільність у найстарішому університеті Угорщини

Подорож Балканами (м.Сараєво)

Недаремно кажуть, що once Erasmus – forever Erasmus. Мені пощастило стати учасницею програми Erasmus+ вдруге, і внесок такого досвіду у моє власне життя важко переоцінити. Тому я неймовірно вдячна моєму університету, який надає безліч можливостей для особистісного та професійного розвитку і підтримує мої ініціативи. Наразі я навчаюся в Університеті Печа (м. Печ, Угорщина) за навчальною програмою «Соціальна робота».

Центр міста Печ

Печ – це студентське містечко, адже тут знаходиться перший і один з найбільших університетів в Угорщині. До того ж університет славиться своїм мультикультурним середовищем і багаторічним досвідом міжнародного викладання: на даний момент в ньому навчається більш як 4000 іноземних студентів зі 100 країн світу.

Факультет гуманітарних наук

Хочу зазначити, що особисто для мене як університет, так і місто в цілому – це чудовий приклад «Student-Friendly Environment». Всі процедури – від моменту подачі заявки на навчання до організації заходів з інтеграції іноземних студентів – сплановані чи не найкращим чином. Мережа менторів, студентські спілки та організації роблять усе можливе, аби студенти відчували себе членами місцевої спільноти. І чесно кажучи, я вражена, наскільки гарно їм це вдається. Так, наприклад, завдяки заходам, організованим Erasmus Student Network Pécs, ледве не на другий тиждень перебування ми почали усвідомлювати, що уся студентська Erasmus спільнота – це наша нова сім’я, а ESN подорожі залишили незабутні спогади для кожного з нас.

Regional Library and Knowledge Center (головна бібліотека)

Особливим місцем для більшості студентів є гуртожиток, оскільки мультикультурне середовище починається саме тут. Жити в гуртожитку – означає бути в курсі всіх подій і, звісно ж, брати в них участь. Мені надзвичайно пощастило з моїми сусідками з Франції та Італії, адже за два місяці ми пережили разом багато горя та радості (шуткую, переважно радості) і можу з впевненістю сказати, що саме так починається міжнародна дружба.

Барбекю для іноземних студентів

І найголовніше – навчальний процес тут захоплює! Викладачі суперінтерактивні та відкриті, а заняття пізнавальні та продуктивні. Звичайно, найцінніше, що я тут отримую – це досвід спілкування та спільної навчальної діяльності зі студентами з різних країн. Кращого формату для навчання та професійного розвитку мені важко й уявити. Так, наприклад, серед предметів, які я обрала: «Соціальне забезпечення та соціальна економіка», «Дослідження потреб населення в рамках діяльності некомерційного сектору» та, власне, «Системи соціального захисту». Для мене це навіть своєрідний виклик, адже вперше я поглиблено вивчаю соціальну роботу з перспективи економічних та політичних процесів. Психологічні аспекти соціальної роботи я продовжую вивчати в рамках таких предметів, як «Тренінг психосоціальних навичок», «Психологія розвитку», «Тренінг із формування професійної рефлексії» та «Соціальна робота з групами».

Regional Library and Knowledge Center (головна бібліотека)

Від себе хочу додати, що Erasmus – це маленьке нове життя, і таке життя є унікальним. Воно надихає відкритися новому, провокує ставити нові питання та переоцінювати, змушує загубитися серед варіативності та водночас дає можливість знайти себе знову, повірити у свої сили і надихнутися на нові досягнення.

Подорож Балканами (м.Трогир)

Чесно кажучи, навчання закордоном може бути нелегким і ставити безліч викликів перед студентами, які, як правило, повертаються додому інакшими. Проте такі виклики майже ніщо у порівнянні зі здобутками, які ми можемо отримати. У мене немає сумніву, що такі програми обміну важливі для країни, університету, для навчання та професійного визначення. Та, перш за все, запитайте себе, чому мобільність може стати важливою для вас особисто. І якщо ви знайшли хоча б один аргумент «за», не вагайтеся, не бійтеся змін у вашому житті та беріть участь у конкурсах на здобуття стипендії на навчання в європейських університетах! Я вам обіцяю, що цей досвід буде для вас особливим, а можливо й одним з найкращих у житті.

Ангеліна Шубчинська
студентка 2 курсу магістратури