Міжнародні зв'язки

У теплі та сонячні дні 18-22 вересня 2019 року викладачі факультету психології – професори Іван Данилюк і Вадим Васютинський та асистенти Антон Курапов і Ілля Ягіяєв – на запрошення польських колег перебували у Польщі. Метою візиту була участь у щорічному XVI з’їзді Польського товариства соціальної психології, на якому було презентовано колективну монографію українських науковців «Етнокультурна психологія: історія і сучасність».

Учасниками з’їзду були як польські психологи, так і колеги із США та Німеччини. Обговорювалися різноманітні питання, котрі стосувалися, насамперед, соціальної психології (політична психологія, поведінка споживачів, психологічні питання моралі та прийняття рішень тощо), а також загальної та клінічної психології, зокрема застосування методу окулографії (eye-tracking). Загалом, польська психологія є невід’ємною частиною світової науки, вона глобалізована і у низці тем перебуває на передньому краї сучасних досліджень. Українські психологи мають чудову нагоду спілкуватися та співпрацювати з колегами з країн ЄС, у тому числі з Польщі, що сприятиме розвитку української психологічної науки. Така співпраця буде корисною для обох сторін.

У межах візиту до Польщі відбулися перемовини між представниками Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету соціальних і гуманітарних наук у Варшаві (SWPS) щодо розробки та запровадження спільного українсько-польського дослідницького проєкту, який стосується психологічної адаптації українських економічних мігрантів у Польщі. Його реалізація відбуватиметься за організаційної та фінансової підтримки Міністерств освіти Польщі та України, що має визначити перспективи тісного співробітництва між нашими університетами на декілька найближчих років.

Співробітники факультету психології висловлюють щиру вдячність професору Університету соціальних та гуманітарних наук у Варшаві Павлу Боскі за запрошення на конференцію та пропозицію співпраці.

Антон Курапов та Ілля Ягіяєв,
кандидати психологічних наук,